Vojna v Ukrajini 2

delter333

Guru
21. maj 2010
1.818
1.519
113
Notranjska
Če bi bil jaz vodja UKR flote vojakov, ne bi nikoli napovedal kdaj bi se začela ofenziva. To je nekaj najbolj butastega, kar lahko daš od sebe, kdaj si dovolj naštiman in pripravljen, da se greš neko veliko igro. To confuse the russians rek bi moral v tem primeru držat 100%.
Problem je ker je zahod dajal ravno dovolj za vzdrževanje vojne ne pa zmago. Bojijo se kaj bi sledilo, kar je smešno. To vojno zahod dozira pomoč na podlagi AI zato te pomoči nikoli ne bo dovolj za preboj, zato Ukrajinci forsirajo lastno proizvodnjo. Rusija je pa že totalna vojna ekonomija.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.190
113
Problem je ker je zahod dajal ravno dovolj za vzdrževanje vojne ne pa zmago. Bojijo se kaj bi sledilo, kar je smešno. To vojno zahod dozira pomoč na podlagi AI zato te pomoči nikoli ne bo dovolj za preboj, zato Ukrajinci forsirajo lastno proizvodnjo. Rusija je pa že totalna vojna ekonomija.
Vendar ta politika jih lahko drago stane. Tudi Ukrajincem morala pada in to konkretno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Je tudi The Guardian rusofilski medij?



Predlagam ti, da pogledaš svoje poste od lani, ko je ZDA sprejemala paket pomoči za leto 2023. Potem se pa vprašaj, ali se ponavljaš kot papiga ali celo slabše kot papiga, samo da je letnica objave 2023 in ne 2022.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
No, to je drugače ene pol držav in tudi mi ne blestimo
Mi že preveč solidno rešujemo problem z uvozom. V zadnjih 15 letih smo dobili koliko, 150000 novih soprebivalcev?

Dvojna zmaga za kapitaliste. Najprej delovna sila za izkoriščanje za bedne mezde + nora rast cen nepremičnin, ker ves ta uvoz mora nekje spat. No pa za levičarje tudi velika, velika sreča, ker baje pomagamo veliko ubogim ljudem.

In na koncu so srečni in levi in desni, najebejo pa srednji.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.147
4.692
113
Hej Vatniki, a ste tudi kaj točili solze ko vas je veliki vodja pozval da rojevajte več otrok?

 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Problem je ker je zahod dajal ravno dovolj za vzdrževanje vojne ne pa zmago. Bojijo se kaj bi sledilo, kar je smešno. To vojno zahod dozira pomoč na podlagi AI zato te pomoči nikoli ne bo dovolj za preboj, zato Ukrajinci forsirajo lastno proizvodnjo. Rusija je pa že totalna vojna ekonomija.
Mogoče. Po mojem pa zahod že daje dovolj, ni to naša vojna, pa čeprav se delamo da je, ker bi ruse radi malo v kot stisnili oziroma boljše rečeno podjarmili. Sicer ne vem, če je to dober plan dolgoročno, niti kratkoročno. Ukrajina pa mora tudi kaj svojega pokazati. Pretirana pomoč zahoda bi to vojno prehitro zaključila, kar ni v interesu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert
2. okt 2007
3.754
2.224
113
žal, zahod dejansko vzdržuje status quo in mislim, da se tudi v UA tega zevdajo, da ni na zahodu več nekega magičnega orožja, ki bi bilo lahko odločilno za preboj. Ne tanki, topništvo, rakete, protizračni sistemi niso prinesli nekih sprememb, so pa pripomobli k temu, da Rusi niso napredovali. Dejansko v enem letu ni bilo nekega večjega zavzetja ozemlja z ena ali druge strani. Sedaj lahko se gredo samo vojno izčrpavanja, ampak tukaj UA kratko potegne.

Pa še morala na UA strani ni več na tako visokem nivoju.


1701846207048.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.750
-8.632
113
Hej Vatniki, a ste tudi kaj točili solze ko vas je veliki vodja pozval da rojevajte več otrok?


A zdej že mešaš Putina in Kima :sprasujemse:

Sicer pa zelo neposrečen hec, glede na krivuljo rodnosti v Sloveniji in ostalem razvitem svetu.
Bo treba še malo Filipincev, Indonezijcev in Indijcev uvoziti...
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in bizi