Vodovodar - 9,5% DDV

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Ksz

za take manjse zadeve se klice hisni servis, ne vodovodarja :D

pol ko pride se pa itak se spomnis 5 malenkosti za porihtat
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Kateri butel ti bo material prodal naprej po čisti nabavni ceni?

Že res, da je finta znižane davčne stopnje ravno tu, ko lahko pravna oseba nabavlja - torej po znižani davčni stopnji, toda vsekakor mora material prodati naprej z neko maržo. Če nabavi material in ga preproda naprej nekomu, ima že stroške, od bančnih provizij do manipulacije doma v skladišču, knjižb, ... , promet je s tem dvignjen in obdavčen.

Noben trgovec ti ne bo - niti odkril, niti prodal repromaterial za lastno nabavno ceno, razen če je tvoj najboljši prijatelj. Material mora nekdo pripeljat k njemu v skladišče, ga odpeljat naprej k tebi na gradbišče, nekdo ga mora prevzet, nekdo ga mora razknjižit, nekdo ga mora plačat preko banke seveda, nekdo mora obvestiti Furs o prometu ... bla bla bla. Brez marže ne gre. To ni več čarobnih 9,5%.

Večina mojstrov je zelo zadovoljnih, če vzameš "preko njega". Tako dodatno zasluži še rabat, ki ima dogovorjenega. In ta ni v višini 10% ;)

Oziroma bom drugače povedal, nekaterim se ne da niti ukvarjati s tistimi, ki sami nabavijo... Isto kot pri avtomehaniku, ko prineseš zraven svoje olje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Večina mojstrov je zelo zadovoljnih, če vzameš "preko njega". Tako dodatno zasluži še rabat, ki ima dogovorjenega. In ta ni v višini 10% ;)

Oziroma bom drugače povedal, nekaterim se ne da niti ukvarjati s tistimi, ki sami nabavijo... Isto kot pri avtomehaniku, ko prineseš zraven svoje olje.
Sploh taki, ki zgolj v Merkurju nabavljajo, kjer ima 50% rabata.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Večina mojstrov je zelo zadovoljnih, če vzameš "preko njega". Tako dodatno zasluži še rabat, ki ima dogovorjenega. In ta ni v višini 10% ;)

Oziroma bom drugače povedal, nekaterim se ne da niti ukvarjati s tistimi, ki sami nabavijo... Isto kot pri avtomehaniku, ko prineseš zraven svoje olje.
glede na to, da ima mojster tudi svoje stroške, registracijo, šolo, vrtec, elektriko za plačat, je ta rabat zlata vreden, drugače bi delovna ura bila takšna, da bi še koga kap, spet drugi si mojstra niti privoščit ne bi mogli. seveda pa Slovencu gre rabat v nos, kar je pri nas nacionalni šport.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
in?
kupi še ti za 1.200.000€ letno, boš dobil enak rabat
Grem v specializirano trgovino in dobim po 50% nižji redni ceni. Zame je obrtnik, ki nabavlja v Merkuru, da se hvali stranki kako dober popust mu je zrihtal na material, navaden nategun (iz stališča stranke).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
" drugače bi delovna ura bila takšna, da bi še koga kap, "

tako kot v proizvodnji a ne...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
jah lej.. kdor si v času interneta (in telefona) pusti nategnt pri ceni "pipe".. naj bo pa pač nategnjen

moj vodovodar - povem mu kaj iscem.. pove ceno za katero lahko zrihta.. oba imava šanso rečt ne - pa it drugam.
se pa oba zavedava, da sva in bova drug z drugim imela posla par jurjev v preteklih/naslednjih X letih..
če se mojstr tega zaveda - ve, da more kdaj pridt tud "kotliček zamenjat", da se ne delajo vedno samo centralne..
sam kot stranka pa vem, da more nekaj dobit tud za to, da je šel pipo iskat.. pa francoza in tesnila s sabo pripeljal.. sem šel se že parkat "naredi sam".. pa če sesteješ poti v merkur/k sosedu .. je tud nekaj časa in €

gre se za fer odnos.. obojestranski.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni pa se je moj vodovodar zasral. Delal mi je komplet bajto, pokasiral 1200eur. Potem pa ga kličem, da bi mi cev pri banji podaljšal za 10cm, ker smo malo spremenili oddaljenost banje od stene, pa me je gladko zavrnil, da naslednjih 14 dni nima cajta, ker dela na nekem večjem objektu. Jebenih 10 minut si ni hotel vzeti, pa se dnevno mimo bajte vozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Meni pa se je moj vodovodar zasral. Delal mi je komplet bajto, pokasiral 1200eur. Potem pa ga kličem, da bi mi cev pri banji podaljšal za 10cm, ker smo malo spremenili oddaljenost banje od stene, pa me je gladko zavrnil, da naslednjih 14 dni nima cajta, ker dela na nekem večjem objektu. Jebenih 10 minut si ni hotel vzeti, pa se dnevno mimo bajte vozi.


te si se mu že nekaj zasral ,če se mimo bajte vozi . mene so včasih kar na pijačo in jedačo klicali če se sem peljal mimo njih .
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
te si se mu že nekaj zasral ,če se mimo bajte vozi . mene so včasih kar na pijačo in jedačo klicali če se sem peljal mimo njih .
Saj zdaj par tednov nazaj, pa me je klical, če še velja, da mi pipe montira, niti ni vprašal če sem tisto malenkost zadnjič uspešno rešil. Sem mu povedal, da ga pokličem še samo v primeru kakšne reklamacije na opravljeno storitev. Kupil Loctite 55 in zmontiral pipe sam. Njegov ocenjen strošek dela 260eur. Sam uredil v 2 urah.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Saj zdaj par tednov nazaj, pa me je klical, če še velja, da mi pipe montira, niti ni vprašal če sem tisto malenkost zadnjič uspešno rešil. Sem mu povedal, da ga pokličem še samo v primeru kakšne reklamacije na opravljeno storitev. Kupil Loctite 55 in zmontiral pipe sam. Njegov ocenjen strošek dela 260eur. Sam uredil v 2 urah.


odvisno kolko pip si imel
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
60eur ima ceno za kuhinjsko pipo, umivalnik in banjo. 80eur pa za tuš panel.
priklop banje 30 € (prišel posebej, držal se je dogovora s pečarjem)
priklop - banja (pipa + tuš ročka), 2x umivalnik , bide , wc (geberit tipka), 2x stenski radiator 280 €..
priklop je bil komplet - pipa + sifon
bide in WC na geberit nosilec
umivalnik (omarco) sem sam zmontiral na steno
radiatorje je on obešal

na koncu -10% na vse
+ ddv na vse

veliko.. malo.. ne vem.. je pa prišel :p