Vlaganje v sklade

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Kaj me motijo pri prizmi stroški poslovanja ker sklade lahko ponudijo tudi drugje enakovredne, stroškovnik pa nekje veliko nižji kot pri MB
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Tale prenova vzajemcev res dolgo traja. Pa ne vem, zakaj obstoječe funkcionalnosti ne laufajo, pa pač delajo nov sajt vzporedno.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik blustar pravi:
Tale prenova vzajemcev res dolgo traja. Pa ne vem, zakaj obstoječe funkcionalnosti ne laufajo, pa pač delajo nov sajt vzporedno.


sicer nekaj za silo ampak mogoče bo pomagalo
skladi
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tudi sam si pomagam s to stranjo.

Prijavil sem se še tukaj , samo si še nisem vzel časa, da bi si vse nastavil.
Ali kdo uporablja to stran in kakšno je vaše mnenje o njej?
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Tudi sam si pomagam s to stranjo.

Prijavil sem se še tukaj , samo si še nisem vzel časa, da bi si vse nastavil.
Ali kdo uporablja to stran in kakšno je vaše mnenje o njej?

Jst uporabljam FT in mi je ok. Sicer se stvari posodobijo enkrat popoldne - glavnina, ne vse. Mene to ne moti, zaenkat dela super.

LP
kostevc
cool-1.gif
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
tut jest uporabljam FT. ko boš se malo bolj poglobil, boš lahko odkril:

-online naročanje skladov (pogodbo podpišeše na KD točki ali doma)
-rubriko Drugo mnenje (odgovori na vprašanja vlagateljev)
-predlogi vzorčnih portfeljev
-podrobna preglednica skladov
-možnost primerjave v različnih obdobjih
-lahko nastaviš svoje sklade v moj portfelj itn.

skratka ni da ni. Črt Jakhel(ustanovitelj) je res car,odlična stran predvsem za začetnike.
(in brezplačna!)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
KSZ

Kaj pravite na Naložbeno življenjsko zavarovanje Prizma Rastoči trgi II. zavarovalnice Maribor?

In ta drugje smo poiskali za vas v Rusiji, Indiji, na Kitajskem, v najbolj donosnih branžah in najbolj donosnih podjetjih(seveda tudi na Balkan nismo pozabili). Življenjsko zavarovanje Prizma Rastoči trgi II tako varuje vas, sredstva pa se bogatijo skozi košarico investicijskih skladov, ki so v zadnjih dveh letih dosegli več kot 70-odstotni donos:

DWS Russia,

DWS India,

DWS China,

East Capital Balkan Fund,

DWS Top Dividende,

DWS Global Value.

Upravljata jih svetovno priznana upravljavca DWS Investments (ta je dvanajstkrat zapored prejel prestižno nagrado neodvisne bonitetne hiše Standard&Poor's za najboljšega nemškega upravljavca vzajemnih skladov) in East Capital (specializiran upravljavec premoženja na področju finančnih trgov vzhodne Evrope).
Ne le, da bo zavarovano vaše življenje, Prizma nudi še davčne prednosti:

* Ker ga sklenete na 10 let, ne plačate davka od prometa zavarovalnih poslov;
* Ko sta upravičenec in zavarovanec ista oseba, tudi po preteku zavarovanja vaš dohodek ni obdavčen.

Torej, noben nič ne ve?
smirk-1.gif
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Tudi sam si pomagam s to stranjo.

Prijavil sem se še tukaj , samo si še nisem vzel časa, da bi si vse nastavil.
Ali kdo uporablja to stran in kakšno je vaše mnenje o njej?

Sama vsebina na strani je super. Problem je (meni osebno) samo to, da se mi zdi stran zelo nepregledna in potrebuješ na začetku kar nekaj časa, da se jo navadiš.

Ampak glede na to, da so šli Vzajemci.com očitno rakom žvižgat nam ne ostane drugega...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
In kaj bi rad vedel? Folk je navdušen in emisija bo kmalu zapolnjena (3 mio €). Glede na uspešnost RT I. je bilo to tudi za pričakovat. Če bi imel višek sredstev, bi jih zagotovo vložil sem.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Stroški garancije in stroški zavarovalnice precej znižajo donos, tako da ti nikoli ne vidiš take rasti, kot so jo dosegli skladi.
Seveda pa tudi na koncu izplačilo ni nižje od 100.

Stvar tvojih preferenc je, če si pripravljen tolikšen (koliko to je, ti zavarovalnica verjetno ne bo hotela povedat) del donosa zamenjati za varnost...
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik Dante pravi:
Črt Jakhel(ustanovitelj) je res car,odlična stran predvsem za začetnike.
(in brezplačna!)

S tem se pa strinjam - Črt je car. Če si pozoren, vidiš, da si vzame ogromn časa za to - full piše.