Vizir čelade

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Kak odtenek uporabljate?

danes ob priliki sem povprašal za mojo Nolan N84 (nekako bi rad tak vizir, da se ne vidi (vsaj ne preveč) tepca ki vozi motor)...pa sem gledal metalizirane vizirje (odbojne) - sicer luštni, samo mi prijavi da ni homologiran in da reskiram kazen pri policaju - isti štos naj bi bil zatemnjen vizir...edini homoligiran je prozoren ter prvi odtenek zatemnjenega

drži to..bo že moglo
sprasujem se.gif
(oz. kako je pri vas?)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Točno takšnega nehomoligiranega mataliziranega imam na Nolanki (x-602).
Do zdaj so me kar ustavljali pa da bi kaj takega preverjali prvič slišim. Moraš imeti res eksotiko montirano
smile-1.gif
Vedno so samo papirje gledali, le enkrat je tipa za dodatno opremo-prvo pomoč.

Brez strahu si kupi.

Zadeva se pa dobro obnese, takoj ko sem kupil čelado sem takoj zamenjal vizir, edino ponoči ni preveč dober, ampak se tudi da če padeš po nuji v take razmere. Enako tudi v dežju ni nekega problema z vidljivostjo ali lomom kaplic.
Prednost je, ker ne rabiš spodaj sončnih očal, ki so pri navadnem nuja (ali pa če ima čelada dodatno vgrajen ščitnik za sonce).

Ceno sem pa pozabil, mislim da je okoli 60 EUR celo. Je pa kvaliteten, se ne lušči.

to majo napisano za ta vizir:
- VIZIR METALIZIRAN – SREBRN odporen na praske, pripravljen za uporabo vložka proti megljenju. * Primeren samo za dnevno uporabo in na dirkališčih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Imam tega na Arai, sem več kot zadovoljen. Podnevi ni šanse da grem še kdaj brez oziroma z navadnim. Ponoči če je osvetljeno,lahko vozis z vizirjem gor, drugače pa odprt vizir ali pa sabo vzameš "čistega" .

Jaz imam 90% casa gor tega, letos sem samo 1x zamenjal na nočnega,ker sem ob 20h šel od doma nekam in sem vedel da pridem ponoči domov. Pa še to mi nebi bilo treba menjat,ker bi komot peljal z unim,samo pri Arai imaš zamenjan vizir v 15 sekundah.

24B.JPG
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Potrjujem kar je rekel lost1. Imam podobnega na svoji Arai (metliziran-modra) in je super stvar
(četudi ni bil poceni-100 €).
Je pa res da ponoči ne moreš vozit z njim. Sem pa že večkrat vozil v oblačnem vremenu in pa tudi v dežju -
se lahko normalno voziš.
Kar se tiče policajev - zaenkrat mi nihče ni težil vendar pa piše ONLY FOR DAILY USE (nikjer ne piše da je samo za dirkališče).
Vsekakor ti ga priporočam, ne bo ti žal.
se da' no
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Ker moja vožnja v službo poteka v urah, ko še ni svetlo (6:30) imam prozoren vizir. So pa zatemnjeni homologinizirani, do neke mere zatemnjenosti.
Se pa z njimi v temi težje vidi, zato imam prozornega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Torej v povprečju neke panike najnebi pričakval?

Gledam tega..niti ni preveč zatemnjen:

http://www.yamaha-kmc.si/si/nolan-vizir-n84-metaliziran-srebrn-i5845.shtml

Sicer ima ta tip čelade tudi čez en 'polovičen' zatemnjen vizir, samo nekako mi ni to to.

http://www.yamaha-kmc.si/si/nolan-celada-n84-waikiki-n-com-58-i5617.shtml

(pa bojda naj ne bi bil problem menjat vizirja na teh čeladah..tako da se res nebi branil metaliziranega, zraven v motorju a za rezervo imet prozornega..če te ujame noč ali zatežen policaj).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Kak odtenek uporabljate?

danes ob priliki sem povprašal za mojo Nolan N84 (nekako bi rad tak vizir, da se ne vidi (vsaj ne preveč) tepca ki vozi motor)...pa sem gledal metalizirane vizirje (odbojne) - sicer luštni, samo mi prijavi da ni homologiran in da reskiram kazen pri policaju - isti štos naj bi bil zatemnjen vizir...edini homoligiran je prozoren ter prvi odtenek zatemnjenega

drži to..bo že moglo
sprasujem se.gif
(oz. kako je pri vas?)

mene do zdaj še noben ni spoznal s čelado na glavi, dokler nisem čisto blizu, pa po možnosti še kaj rečem
smile-1.gif
pa imam prozorn vizir
je pa res da ob soncu dam spod sončna očala
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Jaz ga nimam zato da me kdo ne spozna,ampak ker je vozna dosti boljša oziroma veliko manj te moti kakšno sonce oziroma druga neugodna svetloba.