Vista in printanje preko mreže

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
pred kakim tednom se je v omrežje vključil nov prenosnik, prvi računalnik v mreži, ki uporablja visto. Printer je priklopljen router preko usb porta in sem ga na visto inštaloral a ma čist isto kot na vse ostale mašine ki uporabljajo xp-je.
Zdaj pa se pojavi težavica. V visti dam print, bilokaj, recimo stran iz worda: printer se prižge (kot normalno), vzame list (kot normalno), začne printat (kot normalno), potem se pa po 1/3 strani ustavi in amen. Glava se zapelje na štartno pozicijo in obmiruje, pa če ga še tak grdo gledaš. (
grin1.gif
)
Sem probal tako z vistinimi kot originalnimi driverji za printer, isto. Sem ga tudi že dol vrgel pa z nule nazaj inštaliral, nič pomagalo. Je imel kdo podoben problem, kaj narest printerju, da bo blagovolil pa celo stran natisnit?

Laptop: HP compaq 6820s feat. Windows Vista Buissness
Router: Asus 500g Deluxe
Tiskalnik: HP DeskJet 3920


Lp
Peter
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Sam sem imel printer priklopljen na router (500gP) in je deloval normalno, vendar sem ga nato priklopil na računalnik, ker nisem mogel skenirati! Mislim, da je dosti bolj zanesljivo, če ga imaš na računalniku
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zanesljivo že mogoče, ampak sila nadležno. Da bom edinega stacionarca moral poganjat vsakič, ko bo kdo iz laptopa rabil kaj sprintat
rolleyes-1.gif


@stein: nope. Sem ga ravno dvignil na najnovejšo verzijo, isti šmorn
frown-1.gif
Sem probal tudi v drugi usb priklopit, pa je isto.

Sej...sem že razmišljal o novem printerju, samo a zdaj me bo pa gates v to prisilil
bonk.gif



lp
Peter
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Predlagam Downgrade na XP!
rolleyes-1.gif


Sam sem se nekaj časa lovil po registru in vsemogočih tweakih, da lahko vidim XP mašine v workgroupi.
S tem, da še vedno ne morem printat na XP priklopljen printer, iz XP ne vidim šeranih map v Visti, itd.
bonk.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Pri meni pa kombinacija Vista <-> XP deluje brez problemov. Glavni računalnik laufa Visto B, prenosnik in še en računalnik pa XP. Mreža deluje kot mora (spodnji XP rač. je priklopljen na router, ki je zadolžen za ADSL, drugi kabel iz routerja gra pa v zgornje nadstropje, kjer mrežo preko switcha razdelim na prenosnik in Visto.Vidim tako share-ane mape na Visti kot tiste na Xp-jih. Prav tako vidim vse računalnike v workgrupu. Laser (HP 1020) je priklopljen na Visto in lahko printaš iz kateregakoli računalnika.

Edini problem, ki ga imam je da ko prižgem printer in dam prvič printat, utripata obe lučki, sprinta pa nič, ko dam print drugič deluje OK.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vista ima malo bolj porihtano glede varnosti... ne more ti kar vsak v omrežju šarit po sharanih mapah, razen če pač tako nastaviš. Jst imam ustvarjenega svojega userja in se lepo logiram in vidim public share.

Ampak tole printanje mi pa ne gre v glavo... kaj mu ni jasno, da zablokira po pol strani
rolleyes-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Očitno imaš nekaj v visti narobe nastavljeno. Pojdi na nadzorna plošča -->Središče za omrežje in skupno rabo in tu malo nastavljaj. Takole imam jaz in sharing dela brez problemov z xpji in visto:

neimenovana.png
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
Tudi jaz sem imel podobne težave. Nikakor mi tiskalnika ni uspelo usposbiti na routerju asus wl500g deluxe na compu z visto. Najprej se sploh ni zgodilo nič, po update-u driverjev za tiskalnik je sicer printalo, vendar je kar na lepem med tiskanjem vse obstalo. Sem potem uničil prevč listov in živcev, ter priklopil tiskalnik direktno na comp.
uf-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sem se bal, da bo kdo to rekel... Jah, očitno bo treba nekaj ukrenit.
crazy1.gif


btw, si slučajno poskušal kdaj prav z mrežnim printerjem (torej ne v usb, ampak direktno v mrežo), ima tudi s tem kake probleme slučaajno?

lp
Peter