visokotlačni čistilec

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Če bi spet kupoval, bi vzel K5. Za doma, za avte in okolico je vrh glave. Imam čez poletje čast delat s mojim K5 in od prjatla K7. K7 ma prednost, da lahko z njim delam cel dan. Za mojga je priporočljivo 50 min v kosu. S K7 sem delal že tri dni po 12 ur. Ajd odbi malco in cca pivo. Ene 6 ur je pa delal brez predaha. Če ie zato kaj boljši, prav. Za sebe rabim, da mi dela švoh 3 ure na mesec in še to ne v kosu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Če bi spet kupoval, bi vzel K5. Za doma, za avte in okolico je vrh glave. Imam čez poletje čast delat s mojim K5 in od prjatla K7. K7 ma prednost, da lahko z njim delam cel dan. Za mojga je priporočljivo 50 min v kosu. S K7 sem delal že tri dni po 12 ur. Ajd odbi malco in cca pivo. Ene 6 ur je pa delal brez predaha. Če ie zato kaj boljši, prav. Za sebe rabim, da mi dela švoh 3 ure na mesec in še to ne v kosu.
K5 vrh glave.

Moj K7 dela manj kot 5 ur letno :bonk:
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.795
77
48
imamo kaksne izkusnje s temi krtacami za tla cistit? z vrtljivim cirkom sem moker in usran do kolen...

Krtača za tla je primerna tam, kjer ni prav veliko umazanije in bi moral pač samo poribat. Jaz jo uporabljam na vrtni terasi, kjer je na tleh barvan beton, za pucanje kakšnih ptičjih drekov in podobno. Nastavek z vrtljivim curkom bi odluščil tudi barvo, ta je res primeren samo za pralne plošče in tam, kjer veš, da ne boš poškodoval podlage. Je pa res, da vrtljivi curek zaradi svoje moči ustvarja umazanijo, ampak obuješ škornje pa je.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.795
77
48
torej ni tako kot v tem videu, kjer primerja zadevi...

Primerja tudi različne krtače, pa vse je od drugega proizvajalca, tako da je težko reči. Sam krtače še nisem uporabil na tlakovcih, samo rotirajočo šobo, ki iz temnih naredi svetle. Bom pa jutri, ko bom pral avto, sprobal še, kako se obnese ta krtača na tlakovcih pa javim in priložim kakšno sliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in msenjur

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.795
77
48
Evo, sem testiral. Sem kar prijetno presenečen... Krtača ima tudi regulacijo, koliko se dvigne curek od podlage. Dal sem jo na hard, kar pomeni, da so šobe najbolj nizko. Ni ravno tako kot na tem YT posnetku, kjer krtačo samo rine naprej in mu dela belo sled. Pušča namreč vso umazanijo na mestu pranja (če ni nobenega naklona), tako da je treba potem še malo sprati z nastavkom, ki ima standardno šobo. Ampak očisti pa lepo. Pa mnogo hitreje gre kot z rotirajočo šobo. Koliko se uničujejo ščetine, pa ne vem.
Tlakovci so stari že mnogo let in še nikoli niso bili oprani z štrajfikosm. Na sliki se lepo vidi razlika. Pa vidim, da je tudi fuge med tlakovci "opralo".
 

Priponke

  • tlakovci.png
    tlakovci.png
    2,5 MB · Ogledi: 35
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in luciano

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
Evo, sem testiral. Sem kar prijetno presenečen... Krtača ima tudi regulacijo, koliko se dvigne curek od podlage. Dal sem jo na hard, kar pomeni, da so šobe najbolj nizko. Ni ravno tako kot na tem YT posnetku, kjer krtačo samo rine naprej in mu dela belo sled. Pušča namreč vso umazanijo na mestu pranja (če ni nobenega naklona), tako da je treba potem še malo sprati z nastavkom, ki ima standardno šobo. Ampak očisti pa lepo. Pa mnogo hitreje gre kot z rotirajočo šobo. Koliko se uničujejo ščetine, pa ne vem.
Tlakovci so stari že mnogo let in še nikoli niso bili oprani z štrajfikosm. Na sliki se lepo vidi razlika. Pa vidim, da je tudi fuge med tlakovci "opralo".

hvala lepa za porocilo. ocitno pa stvar funkcionira.