Višina subvencije MKČN

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pozdravljeni,

imam vprašanje, pravzaprav me zanima mnenje forumašev glede zapleta s sofinanciranjem MKČN.
Da podam par začetnih informacij:
- od občine imam soglasje oz. izjavo, da MKČN lahko postavim (čeprav imamo v naselju na novo zgrajeno kanalizacijo, vendar zaradi nepridobljenih soglasij, priklop naše hiše ni možen).
- MKČN smo že zmontirali, vse štima kar se tiče dokumnetacije (račun, certifikat)
- v moji bližini zagotovo ni nikogar ki bi moral oz. sploh smel postavljat MKČN (ker je v naselju kanalizacija)

Glede na vsebino razpisa, sem vsaj po lastnem mnenju upravičen do višjega odstotka subvencija, na občini pravijo da ne.

Izsek razpisa, ki govori o višini pomoči:

"III. Višina pomoči:
• do 30% upravičenih stroškov za postavitev male komunalne čistilne naprave za en
stanovanjski objekt ali največ 250 € na PE.
• do 50 % upravičenih stroškov ali največ 375 € na PE, kadar se za več stanovanjskih
objektov postavi ena mala komunalna čistilna naprava in posamezni stanovanjski
objekti, pri katerih ni možnosti postavitve male čistilne komunalne čistilne naprave za več stanovanjskih objektov.

(Šteje se, da postavitev male komunalne čistilne naprave za več stanovanjskih
objektov ni možna, kadar je stanovanjski objekt od predvidene lokacije postavitve
male čistile naprave oddaljen več kot 100 m. )"


Če berem drugo alinejo, bi rekel, da izpolnjujem pogoje za 50% subvencijo, ker pri meni ni možna postavitev MKČN za več stan. objektov. Tukaj se tudi ne strinjamo z občino: jaz trdim da sem ne samo več kot 100m oddaljen od predvidene lokacije MKČN za več objektov, ampak sem več kot 100m oddaljen od katerekoli (tudi potencialno možne) MKČN. Sploh pa mi je razpis čuden: ne morem vendar vlagati subvencijo za predvideno MKČN ampak za že obstoječo. Lahko edino z nekom ki bo tudi moral postaviti MKČN (od mene je oddaljen cca. 1 km
rolleyes-1.gif
), napiševa izjavo, da "sva predvidevala izgradnjo" MKČN za najina objekta, pa to zaradi prevelike oddaljenosti ni bilo finančno opravičljivo. V glavnem: kaj menite?
Pozna kdo mogoče kakšnega pravnika, ki bi izdal neko mnenje o zadevi?