Viseča jedilna miza???

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem...

Že večkrat sem dobil idejo, da bi imel visečo jedilno mizo, ker me pri vsaki jedilni mizi motijo noge oz. podstavek...

Torej, je že kdo videl kje kako varianto za kupit ali pa da si je kdo doma naredil...

Ideja je, da bi bila miza pritrjena na strop (torej bi verjetno bila dokaj fiksna) s pomočjo 3 ali 4 inox cevi...

Nekako takole bi to izgledalo (pač skica, ki je grda):
visecaMiza.png


Na sliki je primer s tremi inox cevmi... Pa še mogoče bi se dalo v tem tro-krakem nosilcu naredit kakšno poličko in bi tam lahko vedno imel brisačke za roke ali pa sol/poper/sladkor ali kaj podobnega - priročnega... Z malo spretnosti bi lahko celo vgradil celo kake LED lučke v te cevi, ki bi lepo razsvetljevale mizo...

No, mogoče je neumna ideja mogoče pa niti ni tako slaba... Tudi kar se tiče cene bi bila takšna miza po mojem kar poceni (3 upognjene inox cevi, 2 zlepljeni ivarici in verjetno neka ojačitev (nek L profil) na spodnji strani mize)...

Kaj mislite, kak bi to izgledalo v prostoru? Pa verjetno je tudi kar nekaj pomankljivosti, na katere nisem pomislil...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Evo, kak bi to naj izgledalo...
230-630x446.jpg

1_hanging-dining-room-table_.jpg

media_httpwwwrenestco_yijuq.jpg.scaled500.jpg


Samo osebno bi jo fiksiral na strop tako, da bi bila fiksna (na teh slikah so primeri, ko se po mojem mnenju miza maje sem in tja, če se nasloniš)...

Drugače pa mi izgleda svetovno, ko ni nog in je videz lebdeče mize... ;-)
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
15 let nazaj sem bil v lokalu Hell v Pragi. Ambient v smislu pekla, miza pa viseča na štirih črnih močnih verigah. Miza je imela prozorno površino, pod katero je bila gosta rdeča snov, ki je delala mehurčke. Noro! :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
sredi prostora... stoli okoli in okoli... ;-)

Če bi bila ob zidu, bi bila zadeva lažja za izpeljat in tudi videl sem že mize, ki so na eni strani pritrjene na zid...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, no sej to sem mislil. Potem pa naročiš okroglo ali pravokotno leseno lepo dilo, na sredi luknjo za cev, ki gre skozi. Spodaj pod mizo 4 kraki in na vrhu tudi 4 kraki, ki bolj, kot bodo točke vpetja narazen, bolj bo stabilna in toga. Nekje med spodnjimi in zgornjimi kraki narediš, da se ta železna konstrukcija razstavi, da lahko mizo skozi vtakneš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
tud ce bi visela iz stropa, bi bila na kok dolgih nosilcih? 130cm? to je se vedno majavo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Taka konstrukcija bi bila kar velika, če hočeš togost. Debelejše, kot bi bile cevi, bolj togo bi bilo vse skupaj. Zanimivo, da na netu nič ne najdem glede tega.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Za prvo in drugo sliko bi rekel, da sta mizi sigurno s krajšo stranico pritrjeni v steno - to je potem lahko približno trdno.
Viseča miza sredi prostora bo zelo majava zadeva - razen, če jo obesiš npr. 4 cevi tam 50x50x5 :evil: - pa še to bo pri dolžini ca. 1,5 metra sigurno majavo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Te ketne so stokrat bolj moteče kot noge.
Sam izgled na slikah pa totalno sranje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.327
954
113
Vau efekt, to je pa vse.
Bi me pogled na nasprotno stran mize skozi cevi veliko bolj motil, kot pa noge pod mizo.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Prva varianta na sliki, ki si jo prilepil, bi bila v redu. Saj jo z eno stranico sidraš na navojne palice v steno, drugo pa na navojne palice (daš še lep inox okroglo palico čez). Lev in desen nagib tudi ne bi bil problem saj se kajla v steno (recimo da je stena ravna).
Ali pa popolnoma enako, s tem da namesto kablov/navojnih palic na drugem koncu daš sredinsko nogo čisto na koncu/robu mize.