Vietnam

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Pozdravljeni!

Smo malce razmišljali in je načeloma padla odločitev Vietnam v juliju. Pač časovno ni najbolj posrečeno ampak drugače žal ne gre.
Imeli bomo (če bo šlo skozi) 3 tedne. Zdaj pa zbiram ideje in predloge od tistih, ki ste že bili.

A je smiselno razmišljati, da pristanemo na severu in gremo počasi na jug (vlak, avtobus, rentacar, ...) in od tam nazaj domov ali bolje da imamo kakšne notranje lete? pa kaj ne smemo spregledati?

A ja pa mogoče če kdo zasledi kakšne pametne cene kart, bi tudi bilo fino!

Hvala
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
ti poročam ko se vrnem konec maja enkrat, predvidoma čez 2-3 tedne bom že tam
cheer.gif
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Evo, jaz sem že enkrat odgovarjala: v Vietnamu smo bili 3 tedne:
Leteli smo iz Munchna v Ho Chi Minh, potem pa takoj z letalom do Hanoi-ja. Tam smo bili 3 dni, precej kaotično, dobra hrana (ampak bolj se spuščaš proti jugu, boljša je). Z vlakom + kombijem (te čakajo na postaji) smo šli do Sape, odstali 2 dni in bili precej razočarani nad skomercializiranostjo plemen, vendar obisk zelo priporočam. En dan smo šli kar sami na treking(z lokalnim zemljevidom, pridružili pa sta se nam ženski iz plemen),hodili smo čez tiste prave vasi,plezali čez potoke, riževa polja ( na koncu hodili kakih 8 h in nazaj štopali). Plačan treking naslednji dan je bil sicer razočaranje, ker smo hodili precej po cesti, ampak se je super izšlo, ker smo potem v eni vasi " zabluzili" z domačini. Priporočam tudi Halong bay-mirno 2dnevno križarjenje z ladjico. Zelo priporočam Ninh binh, kjer smo najeli kolesa in se vozili med riževimi polji. Tu smo, blizu Tam Coc, ko smo iskali neko pagodo, naključno naleteli na pokrajino kot z razglednice. Tam Coc je prelep, najameš čoln, vendar priporočam, da greste zgodaj zjutraj, ko še ni „avtobusne gužve“. Hue je fajn za pogledat, ima staro citadelo,1 dan je dovolj. Hoi An je majhno turistično mestece, za spočit in shoping. Na plažo smo mi šli na otok Phu quock Island (letalska povratna karta 60 eur- kupili kar prvi dan na letališču v HCM). Plaža je ok., ni pa nek presežek (če primerjam s Kubo), primerljiva je s Tajsko. Cene so višje- koktaili 2-3eur, kava, pivo 1eur, bungalov za 2 osebi 22dolarjev (3 leta nazaj). HCM me je najbolj pozitivno presenetil. Fajn muzeji, kavarne.. Imajo 2 vrsti taxijev- pri enem plačuješ km , drugi čas vožnje. Razlikujeta se zgolj po vrsti nalepke na armaturki- vzemitei tiste na km,so cenejši). Hoteli-konkurenca je ogromna, cene se gibajo od 8 dolarjev do 25 dolarjev z bazenom, za dve osebi seveda (to je bil naš rang). Je pa tako, če se delaš, da boš raje nekje drugje vzel sobo, ti takoj ponudijo lepšo sobo za isto ceno (ma res povsod!). Vlak- mi smo potovali s spalniki(kupe za 4 osebe)- cena 25 dolarjev po osebi, je precej udoben in čist. Ker pa je imel enkrat zamudo skoraj 6h, smo potem raje leteli. Za notranje letalske karte(4notranji leti) smo plačali povprečno 30 eur za eno smer- poceni.
Turistične agencije- mi smo vse kupovali prek njih (karte, prevoze,Halong bay..). So zelo poceni (imajo seveda provizijo, vendar se splača, da ne zgubljaš časa, je pa treba malo primerjat cene). npr. Cu Chi (tuneli-priporočam) celodnevni izlet je bil 6 dolarjev na osebo…
V glavnem v Vietnamu se da precej videt, odvisno kaj hočete in kakšen tip človeka ste. Ugotovili pa smo, da smo najlepše stvari videli, ko smo se kje zgubili
grin1.gif