Viber vdor v račun

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Živijo,

ali je imel še kdo problem z Viberjem - nekdo je očitno vdrl v moj račun in sedaj kliče v mojem imenu.

Nazaj me kličejo besni ljudje kaj jih kličem, čeprav klici ne prihajajo od mene. Logično - groza je to da se prikazuje moje ime.

Viber uporabljam izključno za službo in se pogovarjam samo s 3 do 4 ljudmi. Problem je po mojem nastal 2 meseca nazaj, ko sem prejel klic s hrvaške. Ker imam tudi tam partnerje sem se oglasil in so mi nabijali z nekimi kripto valutami.

Kako naj se tega losam, saj bi rad uporabljal Viber še naprej. Na Viber podpodpori mi ne znajo nič pomagati.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Že kar nekaj let nazaj so se mi kontakti nekaj sami pomešal. Ime od avtomehanika, pisala mi je pa mati:))

Si namestil kako aplikacijo v tem času? bolj mi diši na virus in da je kak app pokradel kontakte.

morda zbriši viber in kake appe, ki jih ne uporabljaš. potem pa samo viber namesti nazaj.

mene ja 2x (v razmaku parih dni) na službeno številko klicala skrita številka na viber. ker je bilo pred delovnim časom, se nisem javil:) tako še vedno ne vem kdo je bil.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Krasno, Viber sem 2x že zbrisal in se odjavil.

Imam pa iOS in se mi zdi malo verjetno, da bi bil kakšen virus.

Kaj pa če so mojo cifro vpisali v kakšen sistem in sedaj prikazuje kao da je to klic iz moje cifre?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Živijo,

ali je imel še kdo problem z Viberjem - nekdo je očitno vdrl v moj račun in sedaj kliče v mojem imenu.

Nazaj me kličejo besni ljudje kaj jih kličem, čeprav klici ne prihajajo od mene. Logično - groza je to da se prikazuje moje ime.

Viber uporabljam izključno za službo in se pogovarjam samo s 3 do 4 ljudmi. Problem je po mojem nastal 2 meseca nazaj, ko sem prejel klic s hrvaške. Ker imam tudi tam partnerje sem se oglasil in so mi nabijali z nekimi kripto valutami.

Kako naj se tega losam, saj bi rad uporabljal Viber še naprej. Na Viber podpodpori mi ne znajo nič pomagati.

Verjetno je nekdo "simuliral" tvojo številko in jo uporablja v takšne namene kot jih opisuješ. Smo imeli pred časom podobno zadevo. Kliči operaterja, da uredi.