Ventilator za kopalnico - premer

sad

Guru
24. avg 2007
20.660
9.315
113
Iščem, pa ne najdem nikjer tehničnih informacij za vgradnjo kopalniških ventilatorjev in sicer me zanima konkretno premer le teh. Če vgradim 100mm plastično cev, bo šel 100mm ventilator noter ali moram vgraditi večji fi cevi? Kakšen je torej običajno premer ventilatorjev 100mm? Točno 100mm ali mm, dva manj, da gre noter v klasično 100mm plastično cev. Edino na Aliju sem našel podatek, da so ti ventilatorji fi 98-99mm.
Lahko kdo priporoča morda še zunanji pokrov, ki ima zelo lahko rešetke, tako da ko ventilator piha, se le te odprejo, ko pa ne, pa so zaprte, da zmanjšajo vdor zunanjega zraka noter.
in pa kateri ventilator z notranjimi loputami priporočate?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.075
5.379
113
če kupiš cev za prezračevanje je standardno vse. Če kupiš cev za kanalizacijo bo pasalo samo na koncu ko je odebeljen del.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.850
113
Iščem, pa ne najdem nikjer tehničnih informacij za vgradnjo kopalniških ventilatorjev in sicer me zanima konkretno premer le teh. Če vgradim 100mm plastično cev, bo šel 100mm ventilator noter ali moram vgraditi večji fi cevi? Kakšen je torej običajno premer ventilatorjev 100mm? Točno 100mm ali mm, dva manj, da gre noter v klasično 100mm plastično cev. Edino na Aliju sem našel podatek, da so ti ventilatorji fi 98-99mm.
Lahko kdo priporoča morda še zunanji pokrov, ki ima zelo lahko rešetke, tako da ko ventilator piha, se le te odprejo, ko pa ne, pa so zaprte, da zmanjšajo vdor zunanjega zraka noter.
in pa kateri ventilator z notranjimi loputami priporočate?
Ce si iz Lj gres npr v Tapro (pri Mercator siska) primes v roko en ventilator in poisces ustrezno cev...cev nato kupis in vzidas, ventilator pa poisces sebi ustreznega.
Ce bos iskal/izbral opcijo z zakasnitvijo izklopa oz. se mi zdi da ze tega z loputami rabis vlect do mesta vgradnje se posebej fazo (ne zgolj te iz stikala ven).