Vaša razmišljanja

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.439
332
83
34
Tale debata me je spomnila, da bi mi lahko Vi, dragi Alterjevci, pomagali . Avtor teme je dobro napisal, in že to bi zadostovalo za spis. Torej, če vam ni odveč, še tukaj debatirajte o teh temah.
grin1.gif



1. Pravice človeka so pravice moškega in pravice ženske.
Razpravljajte o (ne)samoumevnosti te trditve.

2. Ali nam vladajo elite?
Razpravljajte o pomenu kulturnih in političnih elit v družbi.

3. Razpravljajte o cerkvi kot dejavniku sprememb v evropski družbi.
Razpravljanje ilustrirajte z enim zgodovinskim primerom, ki vam je dobro poznan.

4. Nasilje odraslih nad otroki kot sodobni družbeni problem.
Razpravljajte o socioloških dimenzijah nasilja v sodobni družbi. Predstavite primer, ga analizirajte in o socioloških dimenzijah sklepajte.

cheer.gif
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
1. Ženske bi morale imeti občuno manj pravic (prepovedana vožnja avtomobila)
2. Ali so posranci v parlamentu elita? Oni so pač nek gnoj, ki že predolgo sedi v štali in nam krade naš denar.
3. Cerkev je ena sama kurbarija, ki ne plačuje davkov. Nekoč se bo našel nekdo, ki bo v vatikan vrgel bombo in vsi bomo živeli srečno do konca svojih dni.
4. Včasih je treba komu dat kakšno vzgojno!
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
1) Ženske bi rade samo pravico, pa še to le takrat, ko njim to paše.
2) Vladajo nam lopovi, ki so se uspeli, z nakladanjem in pihanjem na dušo preprostih ljudi - prevarancijo, zavihteti na mesta, katerih odgovornosti s svojimi sposobnostmi ne obvladajo.
3) Cerkev (kot institucija) je velika cokla v razvoju človeštva in izkorišča lahkovernost preprostih ljudi za lasten dobiček.
4) Dandanes je več nasilja obratno - pamži terorizirajo starše, učitelje ipd, ko pa fašejo kako vzgojno okol ušes, je pa ogenj v strehi.

Upam, da sem dobro razpravljal o socioloških dimenzijah podanih problemov in boš dobil vsaj dve
grin1.gif
)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Vsa čast!
cool-1.gif

Lahko bi kaj altov potalal, za koristne napotke.
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Pišuka, sam si pa še hujš model od mene - jaz sem vsaj dva dni prej za seminarske skup zbiral, ne pa 6 ur pred oddajo
grin1.gif

Kakšne skrbi te to zanimajo?
Jaz mam, naprimer, skrbi, če mi bojo štumfi smrdeli, ča jih dva dni v adidaskah namakam, al pa, a bo cd z zapečenim hevi metalom špilal v avtu al ne.
confused-1.gif

Daj bolj podrobno definiraj pojem "skrbi".