Vaš odnos oz. odvisnost od interneta

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Povod za to temo mi je bila zadnja epizoda southparka, če je slučajno kdo gledal.

No v glavnem naj povem, kaj se zgodi, če pri naši bajti crkne internet. 2 tedna nazaj je namreč crknil za cel vikend in ta izkušnja mi je dala misliti. Namreč cela familija je bila do konca nesrečna, vsi smo tavali po bajti ko zombiji, kot da bi bili na turkeyu od heroina. Stalno neka napetost, noben ne ve, kaj bi počel, čeprav je dela dosti. Call us weird, but that's the way it is
smile-1.gif


Jaz priznam, da sem popolnoma odvisen od interneta. V zadnjih letih sem se popolnoma odvadil gledanja televizije in branja časopisov. Vse novice si preberem na netu ter si stalno dol vlečem filme, serije in muziko, ki so mi všeč. Stalno čekiram in pišem e-maile, gledam oglase, brskam kake stvari za šolo, visim na myspacu, alterju in podobnih online skupnostih. Stalno uporabljam google, ker zmeraj nekaj rabim. Isto počne sestra. Mat in fotr pa itak stalno rabita e-mail za biznis in e-banko. Internet je res revulucioniral naš način življenja in si ne predstavljam življenja brez njega.

Ko se vsedem za bilokateri komp, je prva stvar, ki jo kliknem, ikona od fajerfoksa. Čisto nagonsko. Če nimam neta, se počutim, kot da bi izgubil stik s svetom.. Sem edini tak tukaj ali je še kakšen meni podoben falot?

Da ne bo kdo napačno razumel - nisem nek asocialni freak brez življenja.. namreč z socialnim življenjem nimam problemov, sem vsak dan med ljudmi in s kolegi stalno haramo okoli..
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Jst sem se pred kakim letom odloči, da probam bit en mesec brez rač. Ni pogledat ga nisem smel.
Pa prve dni je bilo isto kot si opisal sam, skoz nekaj napet in nekaj manka, pa sem gledal tv, pa hodil gor pa dol po hiši,...
po enih 10 dneh, sem pa že pošteno bil skoz pri prjatlih, okoli,... in sčasoma je vse minilo. Na rač niti pomislil nisem, niti me ni vleklo da bi vsaj malo pofirbcal, prav nič.
Potem ko sem po enem mesecu spet prišel na rač, sem bil skoraj kot ko sem prvič dobil rač v roke, nisem vedel kaj bi z njim delal in na net razen takrat mobisuxa, sploh nisem vedel kaj bi še pogledal.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
29
48
se popolnoma strinjam s tabo ... če mi crkne internet mi računalnik naenkrat postane neuporabn ... tud če par ur niam dostopa do interneta se že počutim kot, da bom zamudil kaj pomembnega

zjutraj, ko se zbudim najprej vklopim ekran in pregledam nove torrente, ki so na voljo, nato pa še na hitro preletim Alter

ja vem ... totalno zasvojen ... žal
uf-1.gif


pozdrav.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Se mi zdi, da se lahko kar veliko ljudi poistoveti z zgoraj napisanim. Zjutraj prvo ko se zbudim vklopim računalnik, grem v kopalnico, pridem nazaj, prečekiram maile, novice, potem pa sledijo druge obveznosti. Za to je kriv današnji tempo in način življenja. Brez interneta si danes res izgubljen. Večina zadev poteka preko mailov in obveščanja v elektronski obliki in tudi vse ostale dogodke, novice, obvestila lahko zasledujemo na internetu.

Tudi sama sem bila nedolgo nazaj priča "katastrofalnemu" izpadu interneta za tri dni. K sreči lahko maile in ostale vsakodnevne zadeve pogledam na telefonu, tako da šok ni bil prevelik.
grin1.gif


Pa da ne bo vse skupaj zvenelo preveč negativno ... danes je za veliko število služb potrebno znanje tudi internetne pismenosti, tako da se lahko tolažimo, da delamo vsaj nekaj dobrega s tem, ko visimo na internetu.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Tudi jaz počasi priznavam svojo ''odvisnost'' od interneta.
redface-1.gif

Če ga ni ne dela ne TV niti stacionarni telefon (Siol pač)
Sem si kupil prenosnik in ga prinesel domov, se nekak preko ruterja nisem uspel povezat; je bil prenosnik ''neuporaben''
Pol mam preko spleta še banko, meile. TV jaz sploh ne gledam več oz. 85% manj kot pred časom.
Vse priljubljene nadaljevanke se dobijo na netu ne pa na TV
evil.gif

In še bi lahko našteval.
Ja lahko rečem da mi je internet kljub ''zasvojenosti'' olajšal življenje.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Ja, mobitel nam je v takih primerih edina rešitev.. bolj draga rešitev
smile-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst sem tut čist nesrečna, če mi komp crkne, ali pa ne morem dostopat do interneta. Sicer ne visim gor 24/7, ampak ko kaj rabim, želim surfat, itn. moram pa nujno imet dostop...sicer pa ko vse dela, kak dan računalnika ne porajtam za več kot pol urce na dan, da pregledam najnujneše....bolj se pozna, ko ga ni. Takrat se mi pa itak zdi, da skos nekaj rabim in človek kar porajta, da internet/komp fali.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Kot je @nobody napisa, ko crkne internet je računalnik neuporaben.

Sicer lahko preživim računalnika brez težav ampak da mi računalnik dela, internet pa ne, to pa ne gre skupaj.
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Bo se kar držalo tut mene kaj si napisal. Stem da če sem doma, sem itak online, msn vkloplen alter pripravlen
na rifreš, torenti vedno v zagonu, jaz pa delam kaj delam, kompa je vedno štart perajt. Nemorem brez. Že samo
alter ko ne dela, mi je bad, ker nimam nikogar za jezit.

Če pa recimo gremo na dopust, tako smo lani sli jadrat, pa ga nisem pogresal niti malo. Mi ni blo panike.
Je pa res ko smo recimo prisli z kornatov v kako marino, pa sem prvo letel v e-caffe malo počekirat, kaj dogaja na spletu
cool-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Pri meni se odvisnost odraža tudi v obliki depresije. Če grem npr. na dopust brez računalnika sem ponavadi prvih nekaj dni tečen, zdolgočasen itd. Je pa res, da je odvisno od tega ali je dopust aktiven ali zgolj poležavanje/roštiljada. Sicer pa imam doma vedno pripravljen še USB modem, za trenutke ko T2 crkne.
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Takih težav nimam, če sem na dopustu, mam ponavadi planiran vsak dan nekaj, oz.
če se gre na plažo ga tam čilama, po potrebi se ga namečema v bližnji kafani, tako da neke
potrebe po netu nimam. Če pa pridem v kak e-caffe oz. pač kako kavarno kjer majo net, pa
sigurno grem počekirat mejle, nahitro kako štorijo na alter vržem, pa je to to...

Zdaj da spat nebi mogo... V stanovanju tut nimam neta, pa mi ni panike, gledam TV, al
pa se vržem za kako revijo... Ko sem pa doma, pa mam rač. nonstop v pogonu...
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ksz

mam dost filmov in nadaljevank, tko da mi ne bi blo hudo par dni brez neta. itak ga samo še up. za delo in downloadanje.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Sploh se ne morem spomniti kdaj sem nazadnje kaj loadal z neta. Zgleda da sem se še tega naveličal. Aja saj res "kupil" sem zadnji album od Radiohead.
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
kaj eni tu pišete bi mene že skrbelo
rolleyes-1.gif
sem sicer dosti na netu, ampak ni nobene stvari tukaj, ki je 100% obvezna, zato tudi nič ne pogrešam, niti maila ne, ki je sicer tudi na telefonu. Se pravi če me v 11 letih ni zgrabil onilne virus, me pomoje tudi zdaj ne bo. Ko sem doma, računalnik obiščem ko mi zmanjka vsega drugega, kave s kolegi, preživljanja časa z punco, opravila v in okrog hiše, kolesarjenje,... Zjutraj računalnika sploh ne zalaufam, razen v nedeljo, ker ga ni čez časopis v levi in kavo v desni roki.
Je pa tudi odvisno v kakšne namene uporabljaš internet. Način življenja je pač postal takšen, da vse kar kupiš, preveriš oz. poiščeš na internetu, planiraš dopust,..., mimo tega se ne da, razni irci, msn, torenti,..., pa je čista zguba časa, ki bi jo naj zapolnil ob prostem času, ne pa da ti je to primarna aktivnost dneva.
In ko zmanjka interneta, se ponavadi ne tresem, niti noben drug v bajti, razen ko postane res tečno in si nič več ne najdem za delat, potem bi pasalo
smile-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Sam eni pa ste odvisneži!
smile-1.gif
Bil 1 teden na jadranju in nisem šel tudi 1x na komp, mobitel je bil pa večinoma kar v kabini in sem po potrebi nazaj klical. Kakšno leto nazaj bi bil ves živčen brez kompa ali interneta, zdej mi pa ni več taka nuja. Postaviš drugačne prioritete pa je. Res je, da sem na dan tudi po 12h na netu, ampak mi nedelovanje tega ne predstavlja težav. Bedno je samo, če je zunaj dež, ker pol pa večinoma res ni nič za delat v bajti.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Net je danes nuja. Že pri zaposlitvi ti dost pomaga, pozanimaš se preko kakšnega foruma, kako je delat v tem pa tem podjetju, kakšne so plače, pogoji dela, izkušnje zaposlenih. Pozanimaš se o izobraževanju, ni ti treba skor nikamor hodit samo prebereš pa že veš kje si (približno, ko se pač vključiš v izobraževanje), novice lahko gledaš na tv-ju, avto.net, salomonov oglasnik, če neta nimaš tud teh dveh spletni strani ne moreš pregledovat (nakup oglasnika) Pa še to samo za Ponedeljek ali Četrtek, na net-u pa lahko redno pregleduješ oddane oglase, potem, če imaš kakšne zdravstvene težave se pozanimša na net-u, svetovanje. Mali živali svetovanje vetrinarjev, ......Za marsikaj je uporaben. Seveda nepogrešljiv je tud e-mail. Sej na koncu tako ali tako moraš it na pot, ampak vsaj veš kaj te čaka.
 
Nazadnje urejeno: