Varovalke

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Električar mi je svetoval, naj pri svojem starem Ducato-tu zamenjam plastične varovalke za keramične. Je pa problem, kje jih dobiti, saj imajo povsod samo še plastične. Ima kdo kakšno idejo kje to kupiti?
 

Priponke

  • varovalke.jpg
    varovalke.jpg
    8,1 KB · Ogledi: 177

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Nekje, kjer prodajajo dele za traktorje? Mogoče kar kaka trgovina kmetijske zadruge.
Razen, če tiste zgledajo podobno, so pa plastične ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Ugibam, z nekaj izkušnjami :)
Mogoče zato, ker če te plastične nimajo najboljšega stika ali gre čez njih tok ki je na meji, potem se segrejejo in deformirajo, stisne jih skupaj, in so krajše ter imajo še slabši stik.
Keramične se pa samo segrejejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ugibam, z nekaj izkušnjami :)
Mogoče zato, ker če te plastične nimajo najboljšega stika ali gre čez njih tok ki je na meji, potem se segrejejo in deformirajo, stisne jih skupaj, in so krajše ter imajo še slabši stik.
Keramične se pa samo segrejejo.

No, vse to opisano se zgodi zaradi raznoraznih napak na tokokrogih v kombiju. Tipičen primer je okvarjen ventilator potniške kabine, ki navidez deluje normalno, v resnici pa skozenj teče bistveno previsok tok, problem pa se najprej odrazi na poškodbi ležišča varovalke. Govorim specifično za ta kombi, seveda. Prvotni razlog ni v tipu varovalk, probleme je potrebno odpraviti drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pri meni je prišlo do okvare vložka oz. cele ključavnice za vžig vozila. Ob odpravi te napake oz. menjavi ključavnice je preveril še varovalke in predlagal keranične, če pa ne bi bilo ok, pa menjavo plošče za varovalke oziroma vgraditev dveh dodatnih relejev, da sama ključavnica ne bi bila več tako obremenjena, saj bi elektrika potem tekla samo skozi releje. To je moj laičen opis tega, kar sem izvedel.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Električar mi je svetoval, naj pri svojem starem Ducato-tu zamenjam plastične varovalke za keramične. Je pa problem, kje jih dobiti, saj imajo povsod samo še plastične. Ima kdo kakšno idejo kje to kupiti?
Če ti je svetoval avtoelektričar, je nasvet sicer dober, samo da ta avtoelektričar nima takih varovalk, je isto kot, da krojač nima cvirna.
Takih majstrov bi se jaz ognil.
Še bolj modra je pa tista, ki ti svetuje vse 16A.
Išči pod torpedo varovalke, Euroton ima ziher.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem naroćil dva paketka teh varovalk, ker jih niso imeli na zalogi, so jih naročili in sem jih prejle šel iskat. Kljub temu, da gor piše, da so keramične, so plastične. Seveda jih nisem vzel.