Varnostni ventil?

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.568
88
48
Od križišča mal naprej na desno
Fotr mi je rekel da nekaj pušča okoli toplotne črpalke. Danes grem preverjat in je bila luža za toplotno. Pa sem šlatal tam okoli po ventilih in našel vodo, ki je najbrž prišla iz tega ventila, ki je na fotki. Je to varnostni ventil? Zakaj meče vodo ven...baje vsake kvatre eno lužo naredi. je to za zamenjat ali en lonček gor obesit :)
Nimam pojma o teh stvareh zato prašam. Slikca priložena....nasveti

Thx
 

Priponke

  • Ventil.jpg
    Ventil.jpg
    1,6 MB · Ogledi: 258

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Običajno je posledica puščanja varnostnega ventila v tem, da je spustila duša ekspanzijekse posode (ker ekspanzija več ne more nevtralizirat razlike v pritisku (PxV/T = konstanta), se le ta preko varnostnega ventila.

Na tej veji (ne vidi se ali je to vododvona napeljava (Sanitarna voda..kar sumim da je tako) ali je veja centralnega ogrevanja) lociraj ekspanzijsko posodo in trkaj po njej..začni od spodaj in trkaj navzgor...spodaj bo 'poln' občutek pri trkanju, na vrhu (zgornja polovica) mora prazno donet. Če bo po celi višini 'poln' občutek, pomeni, da je duša spustila in je v njej že voda.
Torej bo potrebno menjati ekspanzijo istočasno se splača menjati tudi ta varnostni ventil, sploh še če že dlje časa pušča vodo ven, ker se je lahko nabral notri vodni kamen. (ekspanzija, var. ventil + delo je nekje ranga 120 EUR da maš občutek o kakem strošku je govora).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.386
6.536
113
pri taščici
Povecan pritisk "blagodejno" vpliva na vse elemente v omrezju.
Na sanitarni veji se voda avtomatsko dofilava v sistem, na ogrevalni (tc) pa ne in bos imel 1x premal vode v sistemu in bos na najvisjih tockah imel zrak v sistemu.
Zrak v talnem gretju pa ne greje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Z elementi Hanza misli predvsem vse ventile (ogrevanje so to radiatorski, sanitarni pa pike) in seveda vsi morebitni slabi spoji.
Povedano drugače - čimprej zrihtati raztezno.