Varnost podatkov na servisu telefona

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
torej dal bi menjat ekran na telefonu, katerega lahko priklopim prek huba in dela normalno na računalniku (počen enkran), tudi fingerprint dela.
Kupil sem rabljen isti telefon, pa mu ne dela fingerprint senzor (o čemer jamra veliko ljudi s P30 PRO).

Zdaj pa problem, poslal bi po pošti, ampak imam gor veliko podatkov, vse poštne predale od službe + druge stvari, 4 appe od kripto borz, google authenticator, rekono... zaradi zadnjih 3 zadev ne bi rad, da mi tam šarijo po telefonu, je pa to nekako pogoj, piše tukaj.

Torej kaj naredit? Tvegat, da samo prižgejo in pač nič ne šarijo po telefonu in bo kaj bo?
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Nočem. Sicer sem vse že prenesel na ta drug telefon, ampak se appi niso prenesli popolnoma + nastavitev appov ni bilo, kot bi moralo bit + fingerprint mi ne dela. Appov pa 120 na fonu.
Zato bi rad, da samo steklo menjajo, da vse ostane.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
iz kje si?
če želiš ti lahko jaz zrihtam, da te ne oderejo.
drugače pa telefon zakleni z neko opcijo....prstni odtis, koda, geslo s potegom. Seveda če lahko.
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Vsi servisi priporočajo izdelavo vrnostne kopije podatkov in aplikacij na telefonu, pred servisnem posegu. Ker pač ne odgovarjajo za izgubo podatkov, nikoli ne veš kaj lahko gre narobe med popravilom
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
torej dal bi menjat ekran na telefonu, katerega lahko priklopim prek huba in dela normalno na računalniku (počen enkran), tudi fingerprint dela.
Kupil sem rabljen isti telefon, pa mu ne dela fingerprint senzor (o čemer jamra veliko ljudi s P30 PRO).

Zdaj pa problem, poslal bi po pošti, ampak imam gor veliko podatkov, vse poštne predale od službe + druge stvari, 4 appe od kripto borz, google authenticator, rekono... zaradi zadnjih 3 zadev ne bi rad, da mi tam šarijo po telefonu, je pa to nekako pogoj, piše tukaj.

Torej kaj naredit? Tvegat, da samo prižgejo in pač nič ne šarijo po telefonu in bo kaj bo?

in kaj bojo enemu serviserju vsi ti tvoji dostopni podatki? rekono - kako ga bo aktiviral, ce nima prsta ali gesla?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Potem edino, da greš k enemu na servis in pred tabo to menja, Aple recimo, je NO WAY uradni servis , kot želiš, celo zahtevajo prazen pobrisan telefon, če ni, ti računajo še delo z beckupom in ga pred tabo pobrišejo. Tako, da potem edino,kak mali privat serviser pred teboj....

Samo res pa je, da potem iz bkp nazaj na Ifonu je vse v nulo, kot je bilo......
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Dokler še gre je ok.

Meni v zadnjih 4 mesecih 2x crknil tako telefon ,da je bil še samo za omaro podložiti.
Tema
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Hub priklopis in uporabis monitor in misko.
Ne gre ker je cigl.

Prvo Huawei odšla matična plošča boot sektor.

Drugo velecenjeni Samsung S22 + zjutraj je bila tema , menjava matične plošče na servisu v garanciji.

Saj sem imel backupe po oblakih , ampak večino aplikacij je potrebno na novo aktivirati.