Varne destinacije za ženske

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
No, kot že naslov pove...katere destinacije so kaj varne za žensko, ki potuje sama?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Varne hiše

pa ne moreš no
hysterical-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Predvsem boš morala definirati, kaj si predstavljaš pod "varnost".

Poznam ženske, ki so šle same v Iran in to brez nekih večjih težav. Poznam pa tudi take, ki trdijo, da na Hrvaško ne gredo več, ker jih nonstop pecajo domačini.

Tako da razpon je velik...


Še najlažje bi bilo, če daš primer držav, kjer si že bila in kako si se počutila tam.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Kje sem že bila...Belgija, Nizozemska, Škotska, Nemčija, Avstrija, Hrvaška, Italija, Grčija, ZDA (NYC,DC)...v bistvu sem se povsod počutila varno. Zdaj glede na to, da nikjer nisem bila čisto sama, razen v New Yorku sem bila 80% časa sama, bi ostala v Evropi
smile-1.gif


Zdaj kaj si predstavljam pod 'varno'...nisem taka, da bi se mi na 2km videlo, da sem ''victim material'' ampak ne bi pa lih rada izzivala usode
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kako varna.
ubijejo te najbrž ne kr tko..zta nič, sredi belega dne
posilijo anjbrž tudi ne
pa sklepam, da tudi oropajo ne

če maš silikone, ped dolg dopičnik, štikle do nebes..ja pol pa bog pomagi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.878
5.623
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kako varna.
, sredi belega dne
posilijo anjbrž tudi ne

Zakaj bi bil pa dan ovira.......v Rimu so ravno pol leta nazai 3je posill eno italjanko na busu
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik pikijakob pravi:
Citat:


Zakaj bi bil pa dan ovira.......v Rimu so ravno pol leta nazai 3je posill eno italjanko na busu
Sej one ne gre z busom
bonk.gif
in v čem je potem razlika, če gre s frčoplanom ? tam so šele norci ( občasno se jim tako skisa, da frčoplan rezstrelijo ali pa zabijejo kam )
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Katerokoli destinacijo v Evropi boš izbrala boš relativno varna in na katerikoli destinaciji boš lahko našla predel mesta, kjer ne boš najbolj varna... skratka, rekel bi da na varnost bolj vpliva mikrolokacija kot država, zato pejdi kamor si želiš in malo pazi, da ne hodiš po kakšnem čudnem predmestju ponoči in mi moralo bit vse OK.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glede na tale seznam in posledično dejstvo, da si vse prej kot zapečkarka, bi ti rekel takole - pojdi kamorkoli ti srce poželi in se ne oziraj na varnost (dobro, ravno v Irak ali pa Afganistan ne rinit).

Dejansko boš na poti redkokdaj sama. Vedno naletiš na kake prijazne domačine ali pa fellow-travellers, s katerimi lahko deliš del poti in jo predvsem popestriš.


Če bi že moral reči, da se ogni katerih držav, bi bila to srednja in južna Amerika. Po mojih izkušnjah je daleč najslabši odnos do žensk v državah, ki so in gospodarsko slabše razvite in močno krščanske. Očitno nekaj v zvezi s patriarhalnim sistemom in obljubami, da bo po smrti vsem odpuščeno. V muslimanskih državah je dejansko bolje, ker tam so pa solo popotnice že tak surprise, da marsikdo (še posebej moški) sploh ne ve, kako odreagirat (pač out of their world dobesedno).


Zakaj ravno solo? Ne moreš najti koga, ki bi potoval s tabo ali si si zaželela malo samote? Potovanje v družbi je veliko manj stresno...


Sicer pa se ne oziraj na nekatere druge odgovore v tej temi. Bi človek pričakoval, da bo vsaj tu mir pred idioti.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
@mistique...skandinavijo bi raje enkrat ''ornk'' prevozila z avtodomom/avto+kampiranje...irska me zelo mika, sicer sem nameravala iti februarja ampak mislim, da bosta bolj v poštev prišla pomlad,poletje...

@jernej...v bistvu bi šla sama zato, ker nihče nima interesa,denarja ali časa...če pa že to imajo, so pa taki, ki vem, da bi paničarili ob prvi težavi, s čimer se mi pa ne da ukvarjati (kot npr s temi, ki nekaj smetijo v tej temi za brezveze, namesto, da bi se v spam kotičku ukvarjali s kmetijo slavnih
smile-1.gif


drugače pa hvala za vse (relevantne) nasvete in odgovore...5*
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Res je, za sopotnika potrebuješ nekoga, katerega muhe (kakršnekoli že) boš lahko prenašala ves čas potovanja. Daljše kot je potovanje, bolj se oži izbor potencialnih kandidatov.


V bistvu ti po eni strani kar zavidam. Solo potovanje je izkušnja že sama po sebi, ne glede na to, kam potuješ. Priznam, da ne vem, če bi zbral dovolj poguma, da bi se odpravil kam tako, je pa res, da pri tebi tudi situacija igra na te strune.


Zberi denar, izberi destinacijo in pojdi. Izogibaj se vojnim področjem in zdravstveno problematičnim področjem (malarija recimo ali pa hemoragične mrzlice). Sicer te pa lahko tudi pred hišo povozi avto in življenje je prekratko, da ne bi poizkusila, kakšna je prometna (ne)varnost še na drugem koncu sveta
evil.gif
.


Bon voyage!
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
mislim, da te ne bi smelo skrbeti. Načeloma so vse države varne (pa mal je od sreče odvisno, da ne naletiš na kakšnega norca), kako sranje pa se ti lahko zgodi tudi doma... Boš vidla, da ni nikakršnih težav, če greš sama. Navadno še prej & lažje spoznaš ljudi, v bistvu pa potem tudi odkriješ koliko ljudi dejansko potuje samih. Sama sem šla večkrat (prvič po sili razmer, potem si pa že "odvisen"
grin1.gif
), družbe mi ni nikoli zmanjkalo, ker VEDNO koga spoznaš... Potem so pa tisti osnovni ukrepi: da se oblečeš normalno, omejiš alkohol, nobenih drog, ponoči se izogibaš sumljivih predelov mesta in da takoj in jasno poveš, če ti kaj ni všeč (taktika: strogo/glasno se razpizdiš, če ti preveč težijo). Osebno odsvetujem muslimanske države (no, vsaj jaz lep čas ne bom spet šla), ker si moški enostavno preveč upajo, saj jemljejo belke za zelo "sproščene" ... Nekateri enostavno nimajo mere. Evropske države, Avstralija, ZDA in podobno so primerljive s SLO, Azija (Tajska, Vietnam in podobne) so resnično varne (v kolikor seveda ne noriš po full moon partyih), kuba je super....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.973
10.386
113
najbolj smešno je ko taki "solo" popotniki pridejo nazaj, pa potem celi nesrečni kerv bistvu tako nobenga ne zanima kje je bil,, in zadeve nima s kom delit.. postane vase zaprt, in posledično še večji čudak, kot je bil preden je šel.

Drugače je pa to res, ce mas med kolegi zablojence, ke ne gredo nikamor...potem je bolje kar zamenjat garnituro prijateljev, pa da gres skup nekam, da je zabava in nora izkušnja.