V exelu rabim pomoč

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Imam tabelo s tremi stolpci a, b in c. V b stopec vpisujem telefonsko stev, ki se mi pri podvajanju obarva rdece V a stolpcu mi pokaze kolikokrat je enaka stev v b stolpcu ze bila vpisana. Zelel pa bi, da mi v stolpec c napise ime lastnika telefonske, ce je ze kje zgoraj bil vpisan, ce ni, pa ostane prazno, oz da lahko rocno vpisem ce vem. Ze v naprej hvala.

P.S. konkretna tabela kjer rabim pomoč je pripeta
 

Priponke

  • duplo.zip
    12,6 KB · Ogledi: 118

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
=IFNA(INDEX($C$4:C12;MATCH(B13;$B$4:B12;0);1);"")
bowing.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Hvala za formulo, ampak sem lesen in ne vem v katero celico jo morm vpisat. Mal sem poskusil pa ni nikjer delal. Lepo prosim če mi še to napišete.Hvala
Ja, v tisto celico vendar, v kateri želimo videti rezultat! Saj si napisal, da želiš v stolpcu C imeti prikaz imena lastnika telefonske. Formulo vpišeš v prvo celico stolpca C, v kateri želiš prikaz prvega rezultata. Nato kopiraš formulo po stolpcu navzdol (z miško primeš križec v desnem spodnjem ogalu celice in povlečeš navzdol).
 
Nazadnje urejeno:

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Ja, v tisto celico vendar, v kateri želimo videti rezultat! Saj si napisal, da želiš v stolpcu C imeti prikaz imena lastnika telefonske. Formulo vpišeš v prvo celico stolpca C, v kateri želiš prikaz prvega rezultata. Nato kopiraš formulo po stolpcu navzdol (z miško primeš križec v desnem spodnjem ogalu celice in povlečeš navzdol).
Tako je.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
=IFNA(INDEX($C$4:C12;MATCH(B13;$B$4:B12;0);1);"")
Hvala za formulo, ampak sem lesen in ne vem v katero celico jo morm vpisat. Mal sem poskusil pa ni nikjer delal. Lepo prosim če mi še to napišete.Hvala
Ja, v tisto celico vendar, v kateri želimo videti rezultat! Saj si napisal, da želiš v stolpcu C imeti prikaz imena lastnika telefonske. Formulo vpišeš v prvo celico stolpca C, v kateri želiš prikaz prvega rezultata. Nato kopiraš formulo po stolpcu navzdol (z miško primeš križec v desnem spodnjem ogalu celice in povlečeš navzdol).
Hvala, kako se kopira vem, ampak ce formulo prilepim v c stolpec se mi nic ne zgodi, ko pridem do racunalnika bom se 1x poskusil
Ja, v tisto celico vendar, v kateri želimo videti rezultat! Saj si napisal, da želiš v stolpcu C imeti prikaz imena lastnika telefonske. Formulo vpišeš v prvo celico stolpca C, v kateri želiš prikaz prvega rezultata. Nato kopiraš formulo po stolpcu navzdol (z miško primeš križec v desnem spodnjem ogalu celice in povlečeš navzdol).
Sem poizkusil se 1x in mi ne dela. Verjetno se nismo kaj prav razumeli. Ce ti ni odvec, bi te prosil, ce me lahko poklices 041 710 820. Hvala
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Hvala za formulo, ampak sem lesen in ne vem v katero celico jo morm vpisat. Mal sem poskusil pa ni nikjer delal. Lepo prosim če mi še to napišete.Hvala

Hvala, kako se kopira vem, ampak ce formulo prilepim v c stolpec se mi nic ne zgodi, ko pridem do racunalnika bom se 1x poskusil

Sem poizkusil se 1x in mi ne dela. Verjetno se nismo kaj prav razumeli. Ce ti ni odvec, bi te prosil, ce me lahko poklices 041 710 820. Hvala
Žal ne morem, mogoče zvečer.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
https://exceljet.net
Tukaj imajo meni najboljše razlage Excel formul

Sicer pa med zadnji dvojni narekovaj ("") vrni npr. "Tej_številki_še_ni_dodeljenega_imena._Ročno_vpiši_ime!" da vidiš če ti formula deluje.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
..če pa bo določeni telefonski številki v eni izmed zgornjih celic že določeno ime, pa bo izpisalo ime. Vse prve vnose imen moraš ročno vnesti:)
Ja razumem,a mi ne izpiše. V C6 in C8 bi se moralo izpisat Ivo, pa se nic ne izpise, kljub temu da so v B4 B6 B8 enake stevilke.Glej pripeto tabelo z vstavljeno formulo, kot si mi jo poslal.
Morda bi lazje po tel razlozu 041 710 820
Hvala
 

Priponke

  • duplo1.zip
    12,7 KB · Ogledi: 107
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ja jaz bi jih vpisal tiste ki bi jih vedel v C stolpec, ce bi se pa kaksna stevilka v B stolpcu ponovila, pa bi naj v C stolpcu sam vpisal ime, ce je ze kje zgoraj bilo vpisano za enako stevilko
Ampak vsakič, ko boš v polje, kjer je formula, karkoli vpisal, boš "povozil" formulo. To ni ravno najboljša rešitev. Bolje bi ti bilo kreirati bazo podatkov s tel.številkami in imeni in iz te baze črpati podatke. Žal nimam časa, da bi se s tem ukvarjal. Bi ti pa priporočal, da najdeš kakšnega prijatelja, ki obvlada Excel, pa potem skupaj ustvarita neko uporabno tabelo. Kot sam praviš, da si "lesen", bi predolgo trajalo, da s pomočjo napotkov preko interneta sam zgradiš primerno tabelo, ki bo funkcionalna. Mogoče pa kateri od forumašev ima toliko časa, da ti izdela tabelo po tvojih željah.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Ampak vsakič, ko boš v polje, kjer je formula, karkoli vpisal, boš "povozil" formulo. To ni ravno najboljša rešitev. Bolje bi ti bilo kreirati bazo podatkov s tel.številkami in imeni in iz te baze črpati podatke. Žal nimam časa, da bi se s tem ukvarjal. Bi ti pa priporočal, da najdeš kakšnega prijatelja, ki obvlada Excel, pa potem skupaj ustvarita neko uporabno tabelo. Kot sam praviš, da si "lesen", bi predolgo trajalo, da s pomočjo napotkov preko interneta sam zgradiš primerno tabelo, ki bo funkcionalna. Mogoče pa kateri od forumašev ima toliko časa, da ti izdela tabelo po tvojih željah.
Hvala za nasvet. Meni je bilo jasno da ko bom vpisal rocno ime, da se bo formula povozila, ampak sem le uporabil vaso formulo in nasvet