Uvoz novega motorja iz DE

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.020
2.734
113
Znanec išče zase Husqvarno 125cc Svartpilen. Pri nas košta nova cca. 5k, par rabljenih se prodaja po cca. 4k. Ker sem si sam pripeljal že nekaj rabljenih avtov iz DE sem šel gledat na mobile.de za to beštijo. Ne vem v čem je fora, ampak našel sem jih kar nekaj novih z 0 prevoženimi za okoli 3.500€ Ali je pri novem motorju karkoli drugače kot pri nakupu rabljenega avta ali je vse isto? Se pravi grem gor, odkartam evrčke, ga naložim na prikolico in tukaj uredim homologacijo in čakam na izračun in plačilo DMVja?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.081
4.623
113
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.398
340
83
Odvisno kako ga uvoziš, če je nov (manj kot 6 mesecev in manj kot 6.000km) se smatra da je nov in moraš plačati tudi DDV,
če ga dobiš brez nemškega DDV, potem ni panike, plačaš tukaj DDV, ki je sicer malo višji kot njihov.
Če pa ne moreš brez njihovega DDVja, pa potem plačaš dvojno DDV.

kaj pa kakšni 50 kubični iz Avstrije, recimo skuterji ali pa DERBI 50 ccm (enak je aprilii, cross varianta)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.413
403
83
Odvisno kako ga uvoziš, če je nov (manj kot 6 mesecev in manj kot 6.000km) se smatra da je nov in moraš plačati tudi DDV,
če ga dobiš brez nemškega DDV, potem ni panike, plačaš tukaj DDV, ki je sicer malo višji kot njihov.
Če pa ne moreš brez njihovega DDVja, pa potem plačaš dvojno DDV.

Link verjamem, da ima uporabne info, ker kaze na stran fursa.

Ampak tvoja razlaga ni pravilna, dve napacni trditvi si podal.

1) vozilo se smatra za novo, in posledicno moras zanj placat ddv v drzavi registracije, ce je bodisi novejse od 6 mesecev ALI ce ima prevozenih manj kot 6k km.

2) cetudi ti tuj prodajalec ne bo prodal vozila za neto ceno, bos seveda v tujini placan ddv zahteval in tudi dobil nazaj. Nikdar in nikoli ne placas "dvojnega" ddv. Razen ce si telebajsek in ne zahtevas.vracila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc