Uvoz lesa iz Bosne

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kakšni je postopek uvoza lesa iz Bosne?

Kakšnaj je carina za uvoz lesa?

Obstajajo še kakšne dodatne omejitve oz. stroški za uvoz lesa?

Obstajajo kakšne omejitve na bosanski strani?

Lahko fizična oseba uvozi les?

So potrebna kakršnakoli dovoljenja za to?



Še malce off topic: koliko je m3 lesa? To pomeni kocko s stranicami po 1m?
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
koliko je m3 lesa? To pomeni kocko s stranicami po 1m
hysterical-1.gif


Vprašaj kakega osnovnošolca.

Tudi količina hlodovine (to so debla dreves
evil.gif
) je izražena v m3.

Nekaj drugega je spet klaftra...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Upam da ne za kak furnir, ker potem bo noter vsega-od šrapnelov do kroge. Slednje niti niso tako nevarne za nože.
jezen.gif


Sem delal včasih furnir in je bila jeba z lesom, ki je prišel iz nekih vojnih področij.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
a ni klaftra 4m2?? se pravi kup drv razrezanih na 1m dolžine in zloženo na meter višine in 4m dolžine?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Od kolicine oziroma vrednost je odvisno koliko truda ti se splaca vloziti v celo zadevo.... Glede napisano se ti pomoje
splaca kontaktirati kakega vecjega uvoznika tipa Merkur, Topdom, ... in bos vse skupaj dobil pred vrata.
Ce pa zadevo rad popestris potem poklices kateregakoli gradbenega trgovca ob meji (Cazin, Kladusa, Bihac, ...).
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
kubik lesa je v bosni od 35 pa vse do 50 celo 60 konvertibilnih mark (1marka=0,52€)....govorim o malo "boljšem" lesu za kurjavo
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Sej nisi resen da boš vozu drva za kurjavo iz bosne. In to celo en šlepar....
Zmeni se z bosanci pa ti naj vsak vikend pripeljejo par polen....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Če misliš tole uvažat v Slovenijo, dobro premisli ter preračunaj.

Samo za informacijo, Slovenijales ter Lesnina uvozita ogromne količine, res ogromne.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Od kolicine oziroma vrednost je odvisno koliko truda ti se splaca vloziti v celo zadevo.... Glede napisano se ti pomoje
splaca kontaktirati kakega vecjega uvoznika tipa Merkur, Topdom, ... in bos vse skupaj dobil pred vrata.
Ce pa zadevo rad popestris potem poklices kateregakoli gradbenega trgovca ob meji (Cazin, Kladusa, Bihac, ...).
Hvala za info, ampak če boš točno pregledal moja vprašanja, me ne zanima kdo uvaža in kdo mi pripelje pred dom, ampak nekaj drugega. Na nobeno od teh vprašanj pa nisi odgovoril.
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Eden največjih uvoznikov lesa in furnirja iz Bosne je jeles

Mogoče, ti lahko kako pomagajo.

lp
Ja, verjetno bi mi ponudili, da mi oni uvozijo. No, to me NE zanima, temveč le vprašanja v prvem postu.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Citat:
Uporabnik eazy pravi:

Od kolicine oziroma vrednost je odvisno koliko truda ti se splaca vloziti v celo zadevo.... Glede napisano se ti pomoje

splaca kontaktirati kakega vecjega uvoznika tipa Merkur, Topdom, ... in bos vse skupaj dobil pred vrata.

Ce pa zadevo rad popestris potem poklices kateregakoli gradbenega trgovca ob meji (Cazin, Kladusa, Bihac, ...).


Hvala za info, ampak če boš točno pregledal moja vprašanja, me ne zanima kdo uvaža in kdo mi pripelje pred dom, ampak nekaj drugega. Na nobeno od teh vprašanj pa nisi odgovoril.
crazy1.gif




17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Dol kupiš les, greš na carino in špedicijo, špediter ti zrihta vse papirje, carinik ti pregleda tovor, stisne plombo, greš do hrvaškega špediterja, ti naredi spremnico čez HR, poštemplja papirje, na HR-SLO meji oddaš spremnico, greš do slovenske špedicije, ti še oni zrihtajo papirje, cariniki pregledajo in greš naprej. Najboljše da pokličeš na kakšno špedicijo ki se ukvarja s tem (transglob npr.) za točne informacije, ker an tem forumu dvomim da jih boš dobil - mogoče od uporabnka sanco ki je menda carinik.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113

Zračunaj če se splača en šleper furat, res da je cena pol nižja dol, vendar moraš še prišteti pri nas DDV, za drva pa nevem kolk je to 8,5% ali 20%.

Kot zgleda les ni ocarinjejn DRVA > BOSNA > CARINA

Tako da moraš samo računati na: Izvozne stroške iz BIH, prevoz, stroške carinjenja pri nas, špediterske storitve,
DDV...

Najbolje je da v tem primeru kontaktiraš eno podjetje, ki se ukvarja z prevozi in carinjenjem ker te bo tako tudi najceneje prišlo...

Za moje pojme tukaj ni računice... Les se splača kvečjemu uvažat vsaj kot polizdelek, drva pa gotovo ne razen če imaš v Bosni svojo gmajno za posekat
evil.gif
( pazi se nagaznih...)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Za en šlepar je res ? če se splača, najceneje bi zagotovo prišel vlak (vsaj kak vagon) Je pa res da potem pri nas spet rabiš šlepar da boš vlak raztovoril, ali pa vsaj konkretno traktorsko prikolico če imaš kje blizu ŽP.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:


Za moje pojme tukaj ni računice... Les se splača kvečjemu uvažat vsaj kot polizdelek, drva pa gotovo ne razen če imaš v Bosni svojo gmajno za posekat
evil.gif
( pazi se nagaznih...)

Se strinjam