USB napajalni kabel nuvi 250

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
805
113
Kje bi lahko kupil USB kabel za napajanje+navigacijo za nuvija 250?

Torej tisti original kabel za v avto se vtakne v vžigalnik in nuvi polni in navigira.
Če pa vtaknem navaden USB kabel v adapter za USB v vžiglaniku, pa nuvi preklopi v storage način (in ne navigira).

Kolikor berem, bi za takšen način priklopa (USB - mini USB) moral imeti poseben kabel z 17kOhm uporom.
Nekaj sem že sam probal lotat, pa mi ne rata.

Kje bi lahko kupil tak USB kabel, da že ima ta upor noter?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
805
113
Še vedno narobe bereš.
Za podatkovni kabel (za mape nalagat) je vsak USB kabel dober.

Jaz rabim kabel, ki omogoča polnjenje baterije in hkrati navigacijo.
(če uporabim navaden USB kabel, se garmin preklopi v mass storage način in ne morem nič delat)

Kot sem bral po netu, nuvi ugotovi, da je priklopljen na navaden kabel in se preklopi v msas storage način.
Če pa sta preko upora spojena 4. in 5. pin, pa nuvi misli, da je na (originalni) avto napeljavi in se prižge v načinu za navigacijo, hkrati pa polni baterijo.
In tak kabel rabim.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
805
113
Ne, ne, ne.
Tisti navadni polnilec, ki se vtakne v vžigalnik, IMAM.
Ampak tak polnilec ne pridde v poštev, ker imam tudi dash cam, in ne morem obje imet v eno lukjo vtaknjeno.
(razdelilec, ki razdeli to vtičnico na dve v tičnici za vžigalnik, ne prede v poštev, ker je prevelik in pregrd in ni prostora zanj recimo kaj takega)

Zato sem nabavil nekaj podobnega temu in imam not priključen dash cam, rabim pa kabel za Garmina, ki ima na eni strani nvavaden USB, na drugi mini USB, in upor 17kOhm med 4 in 5. pinom, zato da se lahko garmin hkrati polni in navigira. opis takega kabla