USB Hub + napajanje

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Imam en 4 portni USB hub, ki ima zraven tudi zunanji napajalnik za dodatno napajanje.

Na USB je priključen samo en USB TV-tuner. Sedaj dela tudi brez dodatnega napajanja.

V katerem primeru se potem potrebuje dodatno napajanje?

A je napajalnik zraven za primer, da bi priklopil na USB več velikih porabnikov, verjetno?

Zdaj če deluje brez napajanja OK, je vseeno boljše priklopit še napajanje ali je nepomembno?

Lp
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Odvisno, koliko toka ti porabi vsak porabnik. Če so to običajni mali porabniki (miška in tipkovnica), po moje ni take sile, ima pa zmeraj nek zgornji limit, neglede na število porabnikov - poraba se sešteva. Limit je ponavadi 100 mA na port.

USB bluetooth je okrog 500 mA, USB ključki okrog 800 mA ... to govorim malo bolj na pamet - sem mel en cheap hub brez adapterja in ti nekje v orodni vrstici kaže, koliko ti troši in koliko porabnik dejansko rabi na portu.

V 87 % primerih boš rabil napajanje.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Tv tuner nima lastnega napajanja, se napaja preko USB porta ... (TV tuner ima tudi IR sprejemnik gor, za daljinca)

Kakor sem testiral do sedaj deluje vse OK, tudi brez dodatnega napajanja USB Hub-a.

Potem če deluje OK, verjetno ni potrebno da vklopim še dodatno napajanje?

(premalo prostih vtičnic imam, pa mi še ta napajalec dela gužvo :))

LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
če dela, potem pusti. ni ravno tako dramatično kot pravi naglfar. Jaz imam gor obešeno vse živo, pa skozi dela brez problemov
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.760
161
63
USB port po standardu zagotavlja do 500mA toka. Če to presežeš, lahko port skuriš. Sedaj si pa računaj.

lp
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Potem pa bo vseeno boljše, da vklopim napajalnik, samo razdelilec na več vtičnic morem nabavit.

Koliko toka pa potrebuje en tak USB Tv tuner? (morem pogledat če piše kje v specifikacijah od tunerja, (PCTV Pinnacle NanoStick)

Lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Standard:
- hub dobi iz PC max 500 mA
- ker ima 4 porte in sam porabi 100 mA, ostane 100mA na vsak port

Praksa:
- če je samo ena naprava na hub-u, lahko porabi vseh 400 mA
- PC-ji ponavadi dajo več kot 500 mA na port

Torej če je to edina naprava na hubu, sploh ni panike. Ko pa se bo kaj začelo čudno obnašat, pa probaj priklopit napajalnik.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Hvala za info.

Na Hub-u bo samo TV tuner. Hub mi v bistvu služi samo za podstavek za TV tuner, da je le ta navpično na mizi, zaradi IR sprejemnika. (Drugače bi lahko imel Tv tuner na navadnem USB podaljšku)

LP
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
In zakaj bi skuril zadevo, če gor obesiš več kot 500mA? Ne na pamet govorit, ker dandanes se vse te zadeve delajo za zares neumne uporabnike in se ne skurijo kar za brez veze.

EDIT: Tu je pa še primer čipa, kateri skrbi za napajanje USBja.
LINK
Povzetek:
500-mA Continuous Current
Thermal and Short-Circuit Protection
 
Nazadnje urejeno: