Urajanje hiše/okolice/vrta

CvetoKonrad

Zelenc'
24. apr 2014
2
0
1
Pozdravljeni,

s kolegom delava raziskavo s področja urejanja hiše, stanovanja, okolice, vrta itd. V ta namen, bi vas prosila, da nam posredujete kakršnekoli informacije v zvezi z naslednjimi vprašanji:

-Ali ste že kdaj najeli ustrezno usposobljene ljudi oziroma podjetja, ki so vam pomagala pri urejanju hiše; stanovanja; vrta; okolice...?
-Ali redno najemate tovrstne storitve (npr. enkrat na teden), ali bolj poredko (npr. nekajkrat na leto)?
-Ali bolj najemate notranje storitve (npr. likanje, pranje, čiščenje tal, čiščenje kopalnice...) ali bolj zunanje (npr. košnja trave, urejanje vrtov, obrezovanje drevja...)?
-Koliko so vam zaračunali za njihove storitve, in koliko ste jim bili pripravljeni plačati?
-Kakšne so vaše izkušnje s kvaliteto opravljenih storitev?
-Se vam zdi poraba vaših denarnih prihodkov za tovrstne storitve smiselna?

Hvala za kakršnekoli odgovore in lep sončen pozdrav.

Cveto
cool-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Še moj odgovor: takšne usluge naroča in plačuje moja mama (87 let):
1. pred leti je imela dogovor s sosedom za košenje trave in obrezovanje žive meje na vikendu (sedaj to opravim sam)
2. takrat je bilo to redno, oziroma po potrebi, torej spomladi več, poleti in jeseni manj
3. ves čas, že vsaj 15 let ima dogovor s snažilko, enkrat na 14 dni preko celega leta
4. zneski za košenje trave so bili po mojem mnenju preveliki, snažilka ima običajno tarifo
5. glede na natančnost moje mame ni (bilo) dileme - maksimalno
6. mama je prepričana, da se mora takšno delo pošteno plačati, moje mnenje je enako, vendar dokler lahko naredim vse sam teh uslug še ne potrebujem. Izjema je bila predlanskim, ko je bilo treba podreti večje drevo in odpeljati (2 polna kamiona) takrat je to bil pač nujen strošek.

@Cveto: če je za temi vprašanji skrita želja po začetku dejavnosti, želim veliko uspeha, vsekakor je takšnih del veliko in sploh niso slabo plačana!

LP
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
-Ali ste že kdaj najeli ustrezno usposobljene ljudi oziroma podjetja, ki so vam pomagala pri urejanju hiše; stanovanja; vrta; okolice...?
* Da

-Ali redno najemate tovrstne storitve (npr. enkrat na teden), ali bolj poredko (npr. nekajkrat na leto)?
* Da, redno (1x/teden ciscenje in likanje, 2x/mesec vrtnar, 1x leto zunanje ciscenje oken in preprog, 1x leto generalno ciscenje)

-Ali bolj najemate notranje storitve (npr. likanje, pranje, čiščenje tal, čiščenje kopalnice...) ali bolj zunanje (npr. košnja trave, urejanje vrtov, obrezovanje drevja...)?
* Oboje

-Koliko so vam zaračunali za njihove storitve, in koliko ste jim bili pripravljeni plačati?
* Cistilka: 1.4x nad minimalno urno postavko, vrtnar 2x minimalna urna postavka. Okna okoli 100 EUR, generalno ciscenje okoli 150.

-Kakšne so vaše izkušnje s kvaliteto opravljenih storitev?
* Za cistilko je bilo treba prvic dvakrat hodit, da je doumela kako se po moje spuca, za vrtnarja in vrt se mi pa jebe ker nimam pojma.

-Se vam zdi poraba vaših denarnih prihodkov za tovrstne storitve smiselna?
* Da. Vec zasluzim v eni uri kot jih placam...
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.721
10.182
113
Zakaj bi imel normalen človek vrt, če se mu ni z njim za jebat?

Pa ti ko doma na hrbtu ležiš zaslužiš ravno 0.
wink-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ko sem doma in ne delam - sem doma in ne delam
smile-1.gif
Da bi imel pa vrt zato, da bi lahko po sluzbi se malo lopatal in rozice presajal pa travo kosil - namesto da bi delal tisto kar hocem - pa meni pac ni.

Zakaj ga pa mam: ker je bajta z njim prisla
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.721
10.182
113
povsem razumljivo..sej ni dilelo povsem direktno nate, ti si itak v najemu in dobiš pač kar dobiš v danih pogojih, če prav razumem.

Bolj ej ona scena, bogatuni kupijo parcelo, ogromno placa okol, potem pa to itak drugi vse štrikajo in nima zadeva nobene funkcije razen "preseravanja" da je lepo
smile-1.gif
sicer pa, če majo in plačajo, je tudi tako prav. Racionalno pač ni. Moj hrib sem sam tudi tako zastavil, da 2x na leto pokosim in je to to, tisth 50 kvadratov pred hiško mikro trave bo pa robot kosil.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik sajkek pravi: Bolj ej ona scena, bogatuni kupijo parcelo, ogromno placa okol, potem pa to itak drugi vse štrikajo in nima zadeva nobene funkcije razen "preseravanja" da je lepo
smile-1.gif
sicer pa, če majo in plačajo, je tudi tako prav.
Pozabljaš, da v tvojem primeru 'bogatunov' nekdo lahko zasluži, morda celo takšen, ki mu je to bistven denar za preživetje...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.721
10.182
113
ne, sej je prav, da se to zračuna, govorim iz stališča lastnika trate, da moraš vedet zakaj jo imaš, oziroma osmislit. Če ti je v breme in je nočeš zrihtat pol jo asfaltiraj al pa nekomu očitno plačuješ za vzdrževanje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.996
6.719
113
Hoces jo imet ker ti je lepa. ker na njej rad prirejas piknike. Ne da se ti pa nic ukvarjat z njo. S tem ni nic narobe - ce si seveda to lahko privoscis (da jo nekdo drug proti placilu vzdrzuje). In so vsi srecni, lastnik ima trato, nekdo drug pa delo in dohodek.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Videti je, da sem napisal nekoliko nerazumljivo, zato dodajam:
moj 'point' je bil, da se na ta način lahko nekaj 'bogatunovega' denarja prelije tudi tistim, ki ga nimajo.
Ali drugače: če bi 'bogatun' imel asfaltirano parcelo, bi nekdo, ki (morda) s košenjem njegove trate zasluži letno nekaj 100€, tega denarja ne bi videl.
Dobro poznam primer hiše, kjer lastnika v nekaj letih sploh še nisem videl (ker jo bo menda imel za vikend), okolico pa ima preko celega leta urejeno 'v nulo'. In ta ki skrbi za to, mu je vzdrževanje te in še nekaj manjših del v kraju osnovni vir preživetja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.721
10.182
113
Toda nekomu daš plačas za storitev nekaj € da se to pokosi uredi, ni problema, da bi pa dajal (tako kot nekateri po par 1000€ na leto za urejanje trate in grmov v okolici hiše), se mi zdi pa kar huda cifra - in to se dela namreč. Tudi v naši okolici.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Vidiš, spoštovani 'sajkek', meni se pa ne zdi nič narobe, če je kdo pripravljen plačati za delo, ki ga sam ne more, ne zna, ali noče opraviti tudi velike vsote. Lahko pa si privošči plačilo takemu, ki to zna, hoče in in ima možnost opraviti.

Saj zato verjetno gre pri prvem vprašanju, kjer nas avtor CvetoKonrad sprašuje, kako in kaj.

LP