UPS brezprekinitveno napajanje - čas delovanja

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imam dva vprašanja okoli UPS-a.

Konkretno kako dolgo lahko pričakujem da bo delovala samo črpalka na centralnem ogrevanju ,recimo z max močjo 60W in temle UPS-om:


V specifikacijah berem :
Half Load Backup Time11min

A si vsaj približno pravilno razlagam. 11 minut z 300wati bremena . A li to pomeni v praksi toretično z 60 wati bremena 5 x dlje časa delovanja ?? cca 50 minut ?

Kateri UPS je dovolj za enkraten dvig in zaželjeno še spust garažnih rolo vrat (tiste ki se navijajo)

Je kdo poznavalec zadev.?
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Približno eno uro je delala črpalka centralne na podobnem UPS-ju od Socomeca. V prvi prestavi 45 Watov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nekako tako sem si tudi sam razlagal..To mi kar odgovarja.

Nimam pojma koliko waten je motor na rolo garažnih vratih. ? Tam bi bil zadovoljen že samo z enim odpiranjem..Morda že kakšen "švohnejši' UPS ??
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Kupis inverter 12v>230 in priklopis na avto. Predvidevam da za poganjanje crpalke in odliranje vrat ne rabis avtomatskega vklopa.
A niso vrata tako narejena da jih lahko rocno odpreš?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
Je izpad elektrike res tako pogost?
el. motor lahko v zagonu potegne krepko več kot nazivna vrednost - varovalka UPS-a!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
evo sm sel se mal googlat.. na amazonu najdem en rolo motor.. piše gor 1/3 HP.. kar naj bi bilo po googlovo 250 W

mas tukaj se mal razlage

nisem elektrikar.. tko da ne znam ocenit komentar brane_new
"el. motor lahko v zagonu potegne krepko več kot nazivna vrednost - varovalka UPS-a!"
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zagoni mislim da pri sedanjih ,motorjih niso več problem.. Itak bi pa namestil,recimo če rabi motor 250W , UPS z močjo 500+W ,tako da bi vsaj teoretično moralo delovati..

Je pa res da me še bolj vleče ,da bi namestil UPS na pumpo centralnega ogrevanja..Kurim na drva ,in je dodatnih 30-60 minut lahko kar koristnih.
V tem času pa lahko že večinsko pogori ,lahko v skrajni sili odstranim žerjavico...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Odvisno kako imaš krmiljeno peč oz. po kateri logiki ti dela. Recimo pri meni je 40W in 70W črpalka, ena je za bojler in druga za ogrevalni krog. Ne delata pa črpalki ves čas oz. je celotna logika vezana na regulator ki je vezan primarno za ogrevanje na termostat. Če gre elektrika načeloma samo spustim termostat (in če je v bojlerju voda segreta) potem je poraba sistema par W in tako lahko UPS (z 7.2Ah baterijo) zdrži par ur, vmes če peč doseže 95C se vključijo črpalke da ohladijo peč. Skratka UPS je zaradi varnosti da črpalke požene če se peč bliža kritični temperaturi.

Je pa z UPSom tako da poceni imajo zanič baterije in po enem letu ima večina že zanič avtonomijo po dveh letih so pa neuporabni. Tako da kupiš takega ki ima kvalitetne baterije in da se mu da menjat baterijo in 1x letno narediš test. Ko vidiš da baterija ni več ok jo zamenjaš. Z dobrimi baterijami (recimo Hitachi/CSB) zdrži realno do 5 let. Za poganjanje AC črpak rabiš vsaj modificiran sinus drugače ti ne bodo zalaufale oz. jih lahko celo skuriš. Idealno bi sicer bilo da imaš pravi sinus na izhodu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.318
3.416
113
Zagoni mislim da pri sedanjih ,motorjih niso več problem.. Itak bi pa namestil,recimo če rabi motor 250W , UPS z močjo 500+W ,tako da bi vsaj teoretično moralo delovati..

Je pa res da me še bolj vleče ,da bi namestil UPS na pumpo centralnega ogrevanja..Kurim na drva ,in je dodatnih 30-60 minut lahko kar koristnih.
V tem času pa lahko že večinsko pogori ,lahko v skrajni sili odstranim žerjavico...
Ni bolj enostavno kupiti navadni bencinski generator.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Zagoni mislim da pri sedanjih ,motorjih niso več problem.. Itak bi pa namestil,recimo če rabi motor 250W , UPS z močjo 500+W ,tako da bi vsaj teoretično moralo delovati..

Je pa res da me še bolj vleče ,da bi namestil UPS na pumpo centralnega ogrevanja..Kurim na drva ,in je dodatnih 30-60 minut lahko kar koristnih.
V tem času pa lahko že večinsko pogori ,lahko v skrajni sili odstranim žerjavico...
Vsekakor je peč na drva ob izpadu elektrike večji problem. Če je ravno nabasana z drvmi, ko pride do izpada elektrike, ti lahko lepo zakuha, ker ni cirkulacije. Potem ti pa že varnostni ventil prične spuščati.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Zagoni mislim da pri sedanjih ,motorjih niso več problem.. Itak bi pa namestil,recimo če rabi motor 250W , UPS z močjo 500+W ,tako da bi vsaj teoretično moralo delovati..

Je pa res da me še bolj vleče ,da bi namestil UPS na pumpo centralnega ogrevanja..Kurim na drva ,in je dodatnih 30-60 minut lahko kar koristnih.
V tem času pa lahko že večinsko pogori ,lahko v skrajni sili odstranim žerjavico...
Pumpa centralnega 60W pri zagonu potegne desetkratnik svoje nazivne moči. Na starem UPS - ju 600 W ni startala. Samo je brnela na mestu. Socomecov UPS je bil 1200. Delalo kot ura. Samo kaj, ko je vmes crknil. Zunaj garancije. Dal ga popraviti. Ko je drugič crknil, sem ga dal v smeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes