Ugovor ali zahteva za sodno varstvo - je enako?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.434
139
63
Kako je sedaj s tem?

Namreč imam eno odprto staro zadevo, s katero se nikakor ne strinjam, pa sem že lete 2008 jim poslal pritožbo, sedaj pa sem dobil odgovor nazaj da je zavrnjena in da moram vseno plačati omenjeno kazen, me pa moti predvsem to, da me niti na razgovor niso poklicali in me sedaj zanima kakšne so opcije, da bi seveda prišel na razgovor.

Pa še nekaj zanimivega so mi napisali v sklepu

Na kratko, prekršek storjen recimo 1.8.2008 , pritožba poslana v zakonitem roku...odgovor sem prejel pred par dnevi, kjer piše notri " Prekrškovni organ je ugotovil da je plačilni nalog st xxxxxx postal pravnomočen dne 15.2.2008. Kako za hudiča lahko to postane pravnomočno še pred samim prekrškom, sklepam da bi se lahko tudi na to sklicevav da je vse skupaj neveljavno.
Je pa v dokumentu zgoraj ( v glavi dopisa) navedena PP postaja in tudi zadaj pravni pouk da je možen ugovor na to....medtem ko na drugem listu pa je "SODBA V IMENU LJUDSTVA" , tam pa piše vse enako, le da sploh ni nikjer napisanega datuma pravnomočnosti kdaj naj bi bilo to pravnomočno, samo pač da je zavrnjeno in da na to ni možnega ugovora.

Zdej pa kaj upoštevati? Kam se pritožiti sploh? Gre se mi za princip da jim iz inata ne dam teh 200€, zato ker se ne strinjamo o rumeni / rdeči luči.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Ugovor ali zahteva za sodno varstvo - NI enako.

Morda si uporabil napačno pravno sredstvo, ker si

"pa sem že leta 2008 jim poslal pritožbo ,"
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
V plačilnem nalogu št xxxxxx je napisano, katero pravno sredstvo lahko uporabiš, v katerem roku in kam ga nasloviš.

Treba je biti natančen.

Če so se samo zmotili v datumu gre za napako, ki se lahko le popravi.

--------------------

V določenih primerih lahko sodišče odloči tudi brez zaslišanja obdolženca.

Daj še enkrat bolj natančno opiši kronologijo dogodkov. Po vrsti. Da vidimo, kje je bila napaka.