Udobno ležišče za kampiranje

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Popustila je ena blazina, ki sem jo imel za kampiranja, pa iscem kaj kupiti za kemping.

Kar se tice spanja sem kar razvajen, na tleh mi ni za spati, nocem biti po 10 dneh dopusta bolj polomljen kot pred dopustom.

kaj priporocate udobnega za eno osebo za šotor? Napihljiva visoka blazina, zlozljive kamping postelje...? Katero tocno?

Lezisce bi se uporabljalo tudi doma, ko pride kaksna frendica od hcere prespati. Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V dobrih starih časih smo imeli v madžarskem dvospalničnem šotoru vsak svojo rusko zložljivo kamp posteljo, čez njo pa 5cm "šaum-gumo" - spali smo kot dojenčki!
Saj ni čudno, če smo bili 50 let mlajši. :fredi:

Naši ta mladi uporabljajo turbo maximus - če ni preveč razlike v dnevni in nočni temperaturi je odlična, če je malo bolj napolnjena.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
tukaj še poglej

osebno imam od bertonija za 78€ pa čez en tak dormeo vložek ki pa ne vem kje se je dobil ker sem ga "podedval". na tem spim kadar ne v prikoli na postelji.
udobno, se dobro naspim.

kadar sem pa na tleh spal sem pa več blazin probu(tako cheap varjante, trangoworld, dormeo napihljivo) ampak je očitno moja teža preveč in nikoli ni bilo ravno super. je blo pa za zdržat, sploh če sem kak pir več spil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hej. Popustila je ena blazina, ki sem jo imel za kampiranja, pa iscem kaj kupiti za kemping.

Kar se tice spanja sem kar razvajen, na tleh mi ni za spati, nocem biti po 10 dneh dopusta bolj polomljen kot pred dopustom.

kaj priporocate udobnega za eno osebo za šotor? Napihljiva visoka blazina, zlozljive kamping postelje...? Katero tocno?

Lezisce bi se uporabljalo tudi doma, ko pride kaksna frendica od hcere prespati. Hvala.
Samonapihljiva 10cm, krasno spanje, čeprav je na tleh
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Hej. Popustila je ena blazina, ki sem jo imel za kampiranja, pa iscem kaj kupiti za kemping.

Kar se tice spanja sem kar razvajen, na tleh mi ni za spati, nocem biti po 10 dneh dopusta bolj polomljen kot pred dopustom.

kaj priporocate udobnega za eno osebo za šotor? Napihljiva visoka blazina, zlozljive kamping postelje...? Katero tocno?

Lezisce bi se uporabljalo tudi doma, ko pride kaksna frendica od hcere prespati. Hvala.

hja, ce noces bit na tleh, potem je pac zlozljiva postelja edina opcija. ponavadi so itak brez blazin, tko da je na teb kaj das gor. to je pa spet odvisno kok placa imas v avtu? ce imas plac lahko tud jogi vleces s seboj...

drugac so pa samonapihljive kar aktualne, seveda id 7cm debeline naprej. ne vem pa kok so v teh casih turbo maximusi napredoval? vcasih niso bili ravno udobni za spat...

men ql na tleh, ker se lahko raztegnes kakor ti pase, na postelji ali necem dvignjenem si omejen...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Imel sem 10cm, pa sem bil vseeno polomljen po enem tednu. Pa po dveh sezonah je popustila.
Tole: https://www.iglusport.si/shangrila-198x63x10


jaz imam od lani tele. Topšit. Prej sem imel leta od te firme debeline 4 cm.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Ja je kar razlika med samonapihljiimi blazinami. Sem imel 7cm od Lafume na kateri se je super spalo. Po ene desetih letih je spustila pri ventilu in sem jo zamenjal za 7cm iz Intersporta (McKinley) na kateri se zbujam polomljen. Jo bom letos zamenjal za neko boljšo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Ja je kar razlika med samonapihljiimi blazinami. Sem imel 7cm od Lafume na kateri se je super spalo. Po ene desetih letih je spustila pri ventilu in sem jo zamenjal za 7cm iz Intersporta (McKinley) na kateri se zbujam polomljen. Jo bom letos zamenjal za neko boljšo.

To jaz že vseskozi govorim. Na trangoworld 4cm sem jaz spal zadnih 10 let čist OK. Lani pa sem menjal potem za 7,5cm, ker se je pokazala dobra šansa :) To je pa itaq ko doma skor.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moja je dala skozi že tri sezone, pa še nič ne kaže, da bi kaj popustila. Seveda ni tako kot prava postelja, se pa da tistih 10 dni kar lepo preživeti, ne da bi hrbet preveč trpel.
Imam pa tole: