Uber kot politična zgodba

ynos

Vremenko
18. jul 2007
21.794
941
113
davorinm.wordpress.com
Zakaj je Uber postala politična zgodba? Večina volilcev levih strank si želi Uber in se v tujini vozijo z Uberjom. Veliko bolj kot desni volilci. Desna vlada hoce aktivirati uber v Sloveniji, koncno! Zakaj je to ratala politicna zgodba? Bi pricakoval, da bo najhitreje sprejeta zadeva, v dobro tega kar zeli vecina javnosti.

se mi zdi, da so levi malo v nerodni situaciji. Hocejo ustvariti vtis, ce si za uber si za Janso. Vecina tistih, ki noce Janse pa si želi Uber.

Al so levi volilci zdej s figo v žepi proti Ubru, “kao”. V resnici bodo pa plodkali in uporabljali prvi dan po startu. Zakaj bi podpiral taksi mafijo? Kaj ima levi pol strank od tega, to mi res ni jasno.

bev

Fizikalc
25. apr 2017
197
96
28
sej ne spremljam političnih nebuloz, tud taksi bolj malo ampak: kakšna je pa razlika med taksi in uber mafijo?

BuDi

Guru
6. sep 2007
4.768
712
113
sej ne spremljam političnih nebuloz, tud taksi bolj malo ampak: kakšna je pa razlika med taksi in uber mafijo?
Taksisti so dejansko mafija. Ko bo zakonodaja "po meri Uberja" izvedena pa lahko pride jo tudi Bolt, Lyft, Free-Now... en kup ponudnikov katerih poslovni okvir ne paše v našo zakonodajo.

Lahko pridejo - ampak verjetno ne bodo.
Ker se nas kar nekaj spomni napovedi kako "se bodo nizkocenovni letalski prevozniki tepli na Brniku"... pa ni bilo nikoli nič resnega iz tega.
Glede taksijev konkretno pa smo že imeli neuspeli poskus Hopin.

msenjur

Guru
11. sep 2007
18.867
1.957
113
Zakaj je Uber postala politična zgodba? Večina volilcev levih strank si želi Uber in se v tujini vozijo z Uberjom. Veliko bolj kot desni volilci. Desna vlada hoce aktivirati uber v Sloveniji, koncno! Zakaj je to ratala politicna zgodba? Bi pricakoval, da bo najhitreje sprejeta zadeva, v dobro tega kar zeli vecina javnosti.

se mi zdi, da so levi malo v nerodni situaciji. Hocejo ustvariti vtis, ce si za uber si za Janso. Vecina tistih, ki noce Janse pa si želi Uber.

Al so levi volilci zdej s figo v žepi proti Ubru, “kao”. V resnici bodo pa plodkali in uporabljali prvi dan po startu. Zakaj bi podpiral taksi mafijo? Kaj ima levi pol strank od tega, to mi res ni jasno.

prvic slisim, da je znamka taksija politicna zadeva.

bolj je problem, ker slo je precej majhen trg za take zadeve. in seveda se nasi taksisti bojijo konkurence, ze tako jih je prevec...

in se kultura slovencev, kjer se taxi uporablja le za prevoz iz vikend zurov. za ostale zadeve se prej izcrpa vse ostale moznosti, taxi je zadnja opcija.

7. feb 2011
1.372
914
113
Uber je uber damping varjanta. Najprej ful poceni prevoz, dejansko v izgubo, pol pa ko se folk navadi pa počasi cene gor in na koncu je to dražje kot klasični taksi. Ampak zagovorniki uberja vidijo samo do točke ful poceni prevoza. Dlje žal ne.

brane_new

Guru
10. feb 2008
7.327
1.097
113
Glede manipulacije cen. UBER capla ZA Jugoslavijo.

TAXI mafija? Ali ni ta največji 'protivnik', ta 'vodža' taxistov, lastnoik SVOJE aplikacije?

Koncu koncev je cena prevladujoča!

2. okt 2007
2.021
881
113

od kje pa ti podatki, da se levi v tujini bolj vozijo z Uberjem kot desni :sprasujemse: večje neumnosti pa ne....

jest5

Guru
18. avg 2007
20.496
2.195
113
Ja lej, leve je potrebno za nekaj okriviti. Pa magari se nekaj potegne iz riti

tomi

Guru
1. sep 2007
13.007
2.974
113
37
MB

saj pa veš kaki je program levice pri nas, v ponedeljek zjutraj pogledajo kaj je jajo twitnil, pa so pol tisti teden proti temu.

naslednji teden na jutranjem sestanku ob 13:30 pa ponovijo zgodbo.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.510
2.355
113
Meni je vseeno ali je uber ali biber, samo da dela, da je poštena cena in normalni pogoji.

Taxi koristim redko, ko pa ga, me mine, da bi ga spet. Zgonjeni avtomobili, postan vonj noter, vozniki z slabim znanjem slovenščine, ne poznajo rajona (zadnjič eden ni vedel kje je očesna klinika), ni aplikacije, ki ti pokazala kje je voznik in znala izračunati približno voznino, še klicni centri bo tako-tako, ene 30 let zadaj.

Vem da Uber ne pomagal pri vsem, a moje izkušnje iz tujine so pozitivne. Soliden avto, takoj vidiš če je kdo blizu (na Pagu jih je bilo prav zanimivo opazovati, kako so vozili do Zrč), vidiš ceno, plačaš elektronsko, tudi glede naslova in poti ni problem (vtipkaš itak sam). Deluje. Kar me skrbi, so predvsem vozniki, da niso utrujeni, da nimajo urejenega zavarovanja (to se sicer tiče njih, a recimo da je tudi faktor itd...).

Kar se mene tiče, se lahko Taksi prilagodijo na ta standard in ostane kakor je. Ne pa da zdaj zgleda kot neka mešanica med mafijo in ko to tamo pjeva.

• Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Gavran

jello

Guru
22. sep 2008
7.404
1.912
113

Politična zgodba je postal v trenutku, ko mu je politika s Cerarjem na čelu nastavila ritno luknjo (beri: prilagodila zakonodajo). Ker je bil takrat na vrsti, enako bi jim jo nastavila vsaka druga, tako leva kot desna. In zakaj moram zato, da lahko nastopam na trgu najprej kupit politiko, da prilagodi pravila? Aja, svobodni trg se temu reče. V naslednjih 100 letih bo Uber v slo plačal točno 0,00 eur davka. Ti pa koliko?

V vsej politika-uber zgdobi sploh omenjat taxi mafijo je mal naivno (pri teš6 so pa baje službene kulije domov nosili).

Denis

Guru
22. jul 2007
23.362
2.427
113
Ajde ker nekateri ne poznamo Uberja....koliko je cena za km taxi/uber? To je vse, kar moraš vedet namreč.