Turčija in Iran 2009

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V Iranu je menda okoli 7 geocachev. Eden je bil na poti, ampak ga zal nisem nasel (ful weird postavitev... ti lahko slike posljem... noro nedostopno).

Nekako ni bila prioriteta... saj je malo skoda, ko zdej za Turcijo gledam, da sva ravno par metrov od kakega hodila (mam GPS track cele poti) in se drzim za glavo, ampak ok... V tujini je vsaj meni malce tezje. Vsa prtljaga, cel kup planiranja, odrocnost interneta... pa je kar malo zalogaj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Se bos morala pa konkretno zamaskirat za Iran... razen ce Musaviju kej rata.
wink-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Dobil sem opozorilo iz Turčije.
evil.gif


Hagia Sophia ni ne bazilika, ne mošeja, ampak je trenutno muzej.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hagia_Sophia

And Zabita ni Policija, ampak osebje, katero preverja legalnost trgovin, če imajo veljavna dovoljenja za obratovanje.

Pa brez zamere.

Tuši
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

No... ampak preden je bila muzej, je bila mošeja. Pred tem pa katedrala. Izgleda pa kot mošeja...
smirk-1.gif



Za Zabito pa hvala za opozorilo. Samo jih je pa povsod polno, tako da sem prvo pomislil na policijo
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Rezervirala sva pri Explori, ker so bile karte iz meni neznanega razloga ceneje kot direktno pri prevozniku. Letela sva s Turkish Airlines na relaciji LJU - IST in TEH-IST-LJU.

Cena za vse tri lete (treba je bilo vzeti ločene enosmerne vozovnice, sicer pa je povratna lahko dosti ceneje) je je bila 590 EUR na osebo.

Iran sicer pokrivajo še IranAir (Dunaj) in Austrian (?).

Vizo se ureja na Dunaju (v Zagrebu od predlani dalje ni več možno; močno, močno pa tudi odsvetujem urejanje vize v Turčiji), razen če priletiš direktno v Iran in tam ne ostaneš dlje kot 14 dni (potem jo lahko urediš na letališču). Imej potni list BREZ izraelskega štemplja (sicer te lahko na meji gladko obrnejo).
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Tudi jaz sem letel s Turkishem: ZAG - IST - TEH. povratna me je prišla 260 EUR na osebo. Nabavil preko Opodo.de.
Vizo sem uredil kar v Teheranu na letališču, mislim da je bila cca 20 EUR.

V Teheran sva prišla ob ca 3AM. Urejanje vize je vzelo cca 1.5h.
Plan je bil čimprejšnji let v Shiraz. Z zelo prijaznim hotelirjem v Hotelu Firouzeh, g. Mousavi sem se po mailu in telefonu dogovoril, da je "na lepe oči" - brez kakršnihkoli garancij nama kupil letalsko karto do Shiraza in poslal šoferja na letališče. Namreč let za Shiraz je bil iz tastarega letališča, oddaljenega cca 1h s taksijem.

Pri izhodu na letališču naju je tako čakal šofer z tablo, v roki je imel 2 avio karti in naju zapeljal na drugo letališče. Tam sem mu skeširal za ene 2 cm Rialov in smo se poslovili
smile-1.gif


Tisto noč smo prispeli v Teheran s Turkishem v hudi nevihti. Zagotovo je bil to top-3 scariest fly ever! Avion je premetavalo v vse možne smeri, pilot ga nikakor ni mogel umiriti. Strele so švigale mimo oken... Samo čakal sem na nesrečo...

Čez par urc kasneje, pa sem letel v Shiraz z neko (tudi za Iranske razmere) no name letalsko linijo, ker je bila ta edina še prosta.
Leteli smo z ruskim iljušinom, v stilu kakega albanskega železniškega vagona... Sedeži so bili strgani, polamani, strop je bil črn od umazanije, stevardese so bile 100 kilogramske ženice, ki so nam postregle z bonboni in marmelado iz korenja. Po strmem vzponu je začuda let potekal izjemno mirno in tiho.

tisti dan sem imel dost letenja..
smile-1.gif


Kake slike iz mojga majskega tripa morda sledijo kasneje...

LP