TTGo 5100/5200 oz 6100/6200 in prometne informacij

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
A ima kdo izkušnje s temi TT napravami (recimo 6200: https://www.tomtom.com/en_gb/sat-nav/car-sat-nav/products/go-6200/), ki imajo vgrajeno SIM kartico in podatkovno povezavo po EU za prometne informacije?

A so informacije boljše kot ji posreduje TMC?

Naprave so sicer malo dražje, a ni potrebno skrbeti za roaming in stroške podatkovne povezave.

A so te prometne informacije uporabne v Sloveniji?
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Se opravicujem, sem spregledal temo.
Uporabljal sem TomTom 1000, potem GO 600, zdaj pa sem lastnik naprave GO 5000. Prva in zadnja imata vgrajeno SIM kartico (enako kot si gledal sam), druga je uporabljala BT tethering.
Prometne informacije so v primerjavi z RDS-TMC kot noc in dan. Naredil sem precej km z obema napravama (TomTom-om in Blaupunkt z IGO in RDS-TMC). V DE, AT, IT, FR, DK, NL, HU je zadeva res spilala v nulo. Zastoji tocni do metra, predlagani obvozi vedno tocni tako da vec kot odlicno. RDS-TMC je pa zal tudi v IT in AT redko tocen.
Skratka: priporocam, za nizjo ceno poglej refurbish naprave na kakem ebayu recimo.
Pri nas zadeva dela od aprila (ko je Dars predstavil svoj TMC). Ni pazaeva se na nivoju tujine, se pa zadeva precej izboljsuje. Za po SLO je - hoces - noces - se najbolj uporaben Google Maps in njihov traffic.
 
Nazadnje urejeno:

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
A ves, da med voznjo nisem spremljal se WWW.
wink-1.gif
IMHO so informacije enake, pravzaprav ne vidim razloga, da ne bi bile.

Podatke pa TT sprejema tudi od drugih virov (V teoriji: http://www.tomtom.com/lib/doc/licensing/RTTHT.EN.pdf). Sicer bi bila zadeva bolj boga.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Je bilo bolj mišljeno primerjava WWW informacije doma predeno se odpraviš na pot in tistih na napravi.

Če se ne motim je mogoče pot načrtovati prek doma WWW in jo nato lahko pošlješ napravi.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Ja, lahko naredis nacrt na https://mydrive.tomtom.com in potem posljes napravi. Slednja mora biti povezana z netom preko lastne SIM kartice ali preko Smartphona. Nisem 100%, ce gre samo preko USB kabla.

Se pa vedno vprasam potem, zakaj neki imam neke kao prometne informacije na napravi, ce tako ali tako potrebujem se Val 202, promet.si in Google Maps za nacrtovanje
wink-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Citat:
Uporabnik bste pravi:

Se pa vedno vprasam potem, zakaj neki imam neke kao prometne informacije na napravi, ce tako ali tako potrebujem se Val 202, promet.si in Google Maps za nacrtovanje
wink-1.gif
Tudi sam imam podobno dilemo:
1) TT GO 6200
2) telefon + aplikacija za navigacijo + podatkovna povezava.

Pri opciji 2 je malo problem podatkovno gostovanje v tujini .... in niti nimam ideje koliko podatkov (na uro oz. kilometer) se "pretoči" za prometne informacije.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Sam imam v avtu garmin in informacije sprejemam preko garminove aplikacije SmartLink ter telefona povezanega z napravo. Vsaj trikrat na teden v Nemčiji, naprava pa vseskozi povezana s telefonom. In do danes (25. v mesecu) je šlo zgolj 27,2MB podatkov.

Ker sem pred leti kupil TomTom za iOS sem lansko leto prejel brezplačno 3letno naročnino na Tom GO, kar je enako kot uporabljati napravo GO. In moram reči, da je super! Uporabljam jo predvsem takrat ko so kakšni zastoji ker jih res zazna do metra natančno ter ponudi smiselne obvoze. Ko bom enkrat menjal napravo bo TT bolj verjetna izbira
smile-1.gif


FullSizeRender-12.jpg
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Sem bral, da je TT Live Traffice boljši kot Garminov ekvivalent, vsaj v tujini (D, ...). Sicer pa ne vem kako je v primerjavi z Googlovim.
A za podatkovno povezavo imaš kar navadno gostovanje?
 
Nazadnje urejeno:

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Je boljši, ja... Dal sem zgolj zato, da se pribljižno vidi kakšna količina podatkov je potrebna za sprejem informacij...

Pri operaterju imam zakupljen 1GB podatkov za EU tako da roaminga nikoli ne ugašam več in vse ostane povezano.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Si mogoče primerjal tudi z Google Live Traffic?
Glede TT Live Traffice me skrbi kako je dobrod eluje za SLO. Parkrat sem gledal na WWW (myDrive) in je bilo bolj slabo. Recimo avtocesta KP-LJ zaprta, pa na myDrive ni bilo informacije. Mogoče je več podatkov na razpolago na napravi TT GO kot na myDrive strani.