Trio Siol in vezava??

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Če je bila že kaka tema se opravičujem ampak meni v iskanju ni nč podobnega dela ven.
No zanima me predvsem kako pride vezava za telefon, kam ga bom moral priklopit. Al pride na isto vtičnico kot sedaj al pride vezan preko modema. Predvsem me zanima da vem kupiti vse potrebne kable in napelat po hiši. Aja pa dva telefona se da priklopit gor imeli bomo pa sam eno številko. Kr tko mamo zde en telefon ospode en pa je v zgornem delu.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Verjetno boš ime razvezan dostop in preneseno telefonsko številko (oz. siolovo številko)...

Po vrsti:
- Linija pride do modema (pred tem ne smeš imeti vezanega nobenega telefona)
- Na modem potem lahko zaporedno vežeš oba telefona (sicer ima modem priklop za dva telefona, ampak samo če imaš dve številki, torej je za tebe aktualen le en port)

Če nimaš razvezanega dostopa oz. obdržiš navaden priključek:
- Linija pride do razcepnika
- Na razcepnik priklopiš ADSL in zopet zaporedno telefona (pred razcepnikom ne smeš priklopiti telefonov)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ka se "zaporedno vežejo" telefoni ?
Najbrž misliš "vzporedno"
wink-1.gif


Po domače : uporabiš razdelilec za telefonski kabel.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Pri vezavi (vzporedni, samo tako je možno!) večih telefonov na eno linijo (vtičnico, port) je potrebno paziti na tokovno obremenitev. Nekateri zvonci starejših telefonov znajo "potegniti" kar nekaj toka in, če jih zvoni več naenkrta se to sešteje. Tudi več dvignjenih slušal naenkrat je lahko problem. Imajo pa nekateri "modemi" ravno zaradi tega tokovno zaščito na izhodu za telefon.
LP, Jodlar
 
Nazadnje urejeno: