trese

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Fiat Stilo ko zavijam levo in pospešujem avto občutno trese. v desno to ni opazno. podobno se dogaja na AC ko pospešujem od 120 - 130 km/h ... prej ne, nad 130 spet neha...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nič osebnega, ampak mi je "smešno" (bom vljuden), ko sprašujete, nekaj ropota, nekaj trese, nekaj cvili... pa kako naj človk na "drugi strani sveta" ve kaj je narobe? Okol kolesa imaš 10 stvari, ki so lahko krivec.
Najboljš, da naredimo seznam in samo copy/paste, ko bo kdo rekel, da mu nekaj ropota. Potem pa se odloči kaj boš menjal.
[cenzura] zapel se najprej do mehanika al pa dveh, pa če ne bo rešeno, pa potem povej kaj vse se je probalo če se še komu sanja kaj bi bilo...
Mehanik tudi ne bo iz pisarne rekel, ja to bomo zamenjal pa bomo pol videl. Če je vsaj mal sposoben, bosta skupaj naredila par km, da mu točno lahko poveš v katerih primerih se sliši. In da tusi sam sliši al je slišat bolj plastičen zvok al bolj kovinski, al te trese elektrika
wink-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.792
6.075
113
Človek vpraša po mnenju, v upanju da je kdo imel podobne simptome, rešitev pa pozna. Če ne poznaš odgovora ignoriraj temo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če nimaš rešitve, ne vem zakaj si oglasil
wink-1.gif


sevda so izkušnje;
janezu je ropotal notranji zglob
darkotu zunanji zglob
jožetu zvit disk
markotu stabilizator
micki zvita feltna
pepci amortizer
francki zavorne ploščice/čeljusti
....

a štekaj zdej v čem je fora in zakaj sem to napisal??
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Fiat Stilo ko zavijam levo in pospešujem avto občutno trese. v desno to ni opazno. podobno se dogaja na AC ko pospešujem od 120 - 130 km/h ... prej ne, nad 130 spet neha...

Ko ti začne tresti, poglej vrtlaje motorja. Med pospeševanjem in na AC. Tudi sam imam stilota JTD in mi tudi malo trese ko so obrati nekje med 2 in 3 tisoč. Ni važnio pospešujem ali ko spustim plin. Verjetno vztrajnik, pri meni .
LP
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.792
6.075
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če nimaš rešitve, ne vem zakaj si oglasil
wink-1.gif


sevda so izkušnje;
janezu je ropotal notranji zglob
darkotu zunanji zglob
jožetu zvit disk
markotu stabilizator
micki zvita feltna
pepci amortizer
francki zavorne ploščice/čeljusti
....

a štekaj zdej v čem je fora in zakaj sem to napisal??

Ker:

sevda so izkušnje;

janezu je ropotal notranji zglob = lahko
darkotu zunanji zglob = lahko trese pri speljevanju, večinoma pa tudi ropota
jožetu zvit disk = trese tudi na ravnem ampak samo pri zaviranju
markotu stabilizator = za tega ne vem če sploh trese, meni je klopotal na neravninah
micki zvita feltna = zelo možno, pa tudi na ravnem moraš to opazit, da ti volan opleta
pepci amortizer = lahko trese, ko/če se zapelješ v luknjo. Na ravnem ne
francki zavorne ploščice/čeljusti = a to trese? Če trese pri zaviranju večinoma zaradi diska, glej 4 vrstice višje.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če nimaš rešitve, ne vem zakaj si oglasil
wink-1.gif


sevda so izkušnje;
janezu je ropotal notranji zglob
darkotu zunanji zglob
jožetu zvit disk
markotu stabilizator
micki zvita feltna
pepci amortizer
francki zavorne ploščice/čeljusti
....

a štekaj zdej v čem je fora in zakaj sem to napisal??

Eni nikoli ne bodo dojel.....

467716-post_slo.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.792
6.075
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če nimaš rešitve, ne vem zakaj si oglasil
wink-1.gif


sevda so izkušnje;
janezu je ropotal notranji zglob
darkotu zunanji zglob
jožetu zvit disk
markotu stabilizator
micki zvita feltna
pepci amortizer
francki zavorne ploščice/čeljusti
....

a štekaj zdej v čem je fora in zakaj sem to napisal??

Eni nikoli ne bodo dojel.....

467716-post_slo.gif

Bejšta v blodnje no...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če lahko izrabim tole temo, ugotavljam, da mi pri zaviranjih pri AC hitrostih vibrira, ter da se mi pri potovalni hitrosti začnejo pojavljati rahle vibracije - nič hujšega, sem tudi opazil to bolj kot ne po nesreči. no, razen vibriranja pri zaviranju, npr. na izvozu iz AC, po mestu vibriranja ni.

bi mogoče moral bolj napumpati pnevmatike? imel sem jih nekje 2.2/2.3, danes sem jih dal na 2.4, se mi je zdelo da je malenkost bolje. Continental WinterContact TS 850, na alu platiščih ... se mi pa zdi, da je vibriranje pri toplejšem vremenu izrazitejše. letni komplet ni prav nič vibriral (Fulda SportControl, original hondina aluplatišča), sem bil prav pozoren, ker mi je pri prejšnjem avto stalno treslo ...
tongue-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ti pri zaviranju, je po moje večja vrjetnost, da so zviti diski, kot pa pnevmatike.
brez obiska mehanika pa boš težko preko pc-ja rešil težavo
wink-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če ti pri zaviranju , je po moje večja vrjetnost, da so zviti diski, kot pa pnevmatike.
brez obiska mehanika pa boš težko preko pc-ja rešil težavo
wink-1.gif

Avtor je napisal pri pospeševanju . Ja, če pa pri zaviranju, pa so sigurno diski
pozdrav.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem odgovarjal @DizzyReed, kjer z besedo ni omenil pospeševanja
wink-1.gif


dejmo fantje mal samo kontrole...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
diagnoza... kaput je desna pogonska gred.... ima kdo kake veze kje to poceni nabavit
hvala
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
super. hvala lepa,
sem klical Bojana in sva se zmenila. pride pa malenkost več, kot če bi kupil rabljeno, pa kakor imam jaz srečo, bi rabljeno verjetno čez kake pol leta spet moral menjat.
smirk-1.gif