Trajekt Split-Hvar (stari grad)

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Če gre kdo iz Splita na Hvar rabiš pri nakupu karte za trajekt predložiti prometno od vozila. Jaz sem se kar natekel. No večina se nas je.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
sestra ma Mercedes V pa zmeraj kupi karto v gaženici, kjer se z avtom pripeljes do hisice in ti majster tam natipka pa zmeraj placa avto do 5m. ceprav je avto preko 5m za par cm.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
No jaz sem tudi parkrat prišel skozi z kombijem vw T6 skozi enkrat pa sem plačal.
Kaj češ.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
ja mene tud zanimajo te razredi.

zdej sm ze 4x kupil karto, vedno isto recem, kombi manjsi od 5m. in mi da karto.

zanc se je pa zapel un pred trajektom, da ni ok karta. sm reku, to so mi dal, pa je neki govoril o visini... a je visina tud kaksen pogoj?

in takoj ocitek, ce pri nas v sloveniji ne veljajo pravila... hehehe, sam nas je vseeno spustu
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Letos hodijo z metrom okrog in kontrolirajo pred vkrcanjem. Meril pa je tiste, ki imajo kolesa zadaj na kljuki. Pred mano je moral z Smaxom po novo karto.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Meni jih do sedaj niso, obrazloženo je bilo, da se upošteva samo dolžina in višina avta, brez nosilcev in truge...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
  1. Plaća li se cijena za bicikl na trajektnim linijama ako je na krovu vozila ili na nosačima iza vozila?
    Na trajektnim i brodskim linijama cijena za bicikl naplaćuje se sukladno tarifi (osim na brodskoj liniji 409 gdje prijevoz bicikli nije dozvoljen). Nošenje rastavljene bicikle u salone ili na palube ( osim u kompletno zatvorenoj torbi) nije dozvoljeno, odnosno podliježe naplati na isti način kao bicikle u garaži
    Ukoliko je bicikl na krovu vozila, ne naplaćuje se dodatno, ali ga je potrebno prijaviti kao dodatnu visinu prilikom kupovine karte zbog prostora na trajektu. Ukoliko je bicikl na nosačima iza vozila prijavljuje se ukupna dužina (vozilo + bicikl), te ako ista prelazi 5 m dužine, obavezni ste kupiti kartu za osobno vozilo preko 5 m dužine. Nepravilno deklariranim vozilima ne garantiramo ukrcaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in McGiver

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
zgleda je letos to na novo, sem dokaj redno na tej liniji pa še nisem rabil kazat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Višina je važna zaradi rezervacije prostora na trajektu, saj imajo različne višine na palubi (nekateri). Točno dolžino, višino in širino moraš pa obvezno povedat/vpisat pri rezervaciji mesta na bolj prometnih in redkejših trajektnih linijah, kot je recimo Vela Luka - Split. Tam kjer trajekt vozi vsako polno uro ne komplicirajo zarad centimetrov, tam tud rečem kamper do 7m, čeprav je z nosilci zadaj 20 cm čez. Ob rezervaciji mesta za Vela Luka - Split mi to ni prišlo na kraj pameti, ker tam je pa trajekt poln do zadnjega kotička.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Seveda. Saj plačaš prostor na trajektu.
hja, sem šel prov gledat, in res vidim, da je res tudi višina pogojena ali - ali. tega nisem nikoli imel za mar... čeprav za dolžino ni pa nikjer napisano, da se štejejo tudi nosilci za kolesa...



Brisi.jpg
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Nosilci za kolesa zadaj, ker roko na srce, to poveča prostor, ki ga zasedeš na trajektu.