Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Kaj to samo preko BT dela? Potem bi pomoje znalo žret baterijo. VAG tovarniški brezžični CP moraš met vklpljeno BT in WIFI da deluje. Pomoje zvok šiba preko BT, vse te aplikacije, navigacije itd, kjer je prenos podatkov večji pa preko WIFI.

Potrebuje oboje - BT in WiFi (dela na 5 GHz). Kar se uporabnika tiče, povezuješ samo BT, ostalo se "samo" zmeni. Glavnina podatkov se pretaka preko WiFi.
Tudi posodobitev firmwarea ni noben problem, je pa dobro poskusiti večkrat zaporedoma. Pri meni je po prvi posodobitvi pri naslednjem poskusu našel še eno - izgleda, da niso kumulativne oz. da ena uspešna posodobitev še ne pomeni, da si na zadnjem firmwareu.

Žal te dni nimam v načrtu kakih daljših voženj, da bi lahko opazoval porabo baterije.
Pogovor dela dobro, Google maps tudi, ostalega še nisem poganjal.

Odpade tudi problem, ki ga imam pri običajni bluetooth povezavi, ko mi na zaslonu ne pokaže klicateljevega imena iz adresarja. Vse številke imam namreč v telefon vnesene v "mednarodnem" formatu (+386xxx) in multimedijska enota ne zna odrezati prefiksa. CarPlay pa to seveda prikaže brezhibno.

Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Zanimivo, meni na VAG in reno, tudi preko samo BT pokaže imena, pa imam vse z mednarodno predpono. Te pa vpraša pri prvi prijavi, če želiš prenesti imenik v avtoradio in če to storiš se imenik prenese in kaže imena. Tudi ko dodaš novo številko se ob vsaki povezavi sam sinhronizira. Poizkusi gsm zbristat iz BT in ga ponovno upariti, potem bi te moglo vprašat za prenos številk.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Zanimivo, meni na VAG in reno, tudi preko samo BT pokaže imena, pa imam vse z mednarodno predpono. Te pa vpraša pri prvi prijavi, če želiš prenesti imenik v avtoradio in če to storiš se imenik prenese in kaže imena. Tudi ko dodaš novo številko se ob vsaki povezavi sam sinhronizira. Poizkusi gsm zbristat iz BT in ga ponovno upariti, potem bi te moglo vprašat za prenos številk.

Se nisva čisto razumela. Ni problem v prenosu imenika - to dela, tudi klicati se da iz imenika.

Problem je v tem, da MM enota ne ve, da je +386 31 123 456 (v mojem imeniku npr "Polde Sosed") isto kot 031 123 456, kar je dejanska klicna številka, ko me kliče "Polde" (če sva oba v Sloveniji). To je problem tega Linuxa ali karkoli že je v tej MM enoti - v bistvu bi moral primerjati samo desnih 8 številk ali še manj. Saj ta pojav je znan tudi iz nekih starih Androidov. Če vnesem v imenik številko v formatu 031 123 456, potem dela v redu, ampak ne bom zdaj zato vnašal vsake številke v dveh različnih formatih... CarPlay pa dela OK.

Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Naročil iz Belgije 9. 2., prispelo 22. 2.
V GLS sistem je bilo sprejeto 16. 2., od takrat je sledljivo iz Belgije (Puurs). Kje točno je bilo pred tem, pa ni razvidno - obstaja nekakšen "Cainao" tracking, kjer se vidijo tudi določeni skladiščni postopki (packing itd...), ne pa lokacija.

Kar mi za začetek ni prav všeč, je bela barva artikla, ki je edina dobavljiva iz Belgije in se blešči na črni armaturi :zavijazocmi:. Zato sem zdaj naročil še črni USB "L" adapter in ploščati "USB to USB-C" kabel, da bom poskusil zadevo dati v predal. Tale priloženi okrogli kabel je malo predebel. Zaenkrat tudi ne bi rad razdiral armature, da bi to stlačil kam noter.

L Adapter
Ploščati kabel

Toporisic
Hvala.
Prosim bodi pazljiv predvsem na to, če se lepo samodejno VEDNO poveže, ko prideš v avto ali bo tukaj kaj štrajkal.
Pa malo opazuj baterijo. Ker ta WiFi povezava zna kar spraznit le to.
Pa prosil bi te še, če lahko preizkusiš zadevo v avtu druge znamke. Ker mi ni jasno, zakaj prodajajo po modelih, če je pa CarPlay standardiziran. Tako da bi to recimo moralo tudi v BMWju ali pa Kii delat.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Kaj prav veliko priložnosti ni bilo. Vsak dan vsaj dvakrat v avto (enkrat se mi telefon ni povezal, je pa to bilo rešljivo na touch screenu, ni bilo treba vleči ven telefona). Danes dobim še tisti ploščati kabelček, da poskusim spraviti škatlico v predal. Baterije nič kaj opazno ne žre. Sicer so krajše vožnje, ampak recimo z AMZS aplikacijo sem hitro opazil po nadgradnji IOS-a, da mi je hitreje praznila baterijo, tu pa ni tako.
Z drugimi avti žal nimam možnosti testiranja. Ampak to razliko med znamkami mislim da dela samo AliExpress, drugje prodajajo samo en produkt. Mogoče je ta specifikacija na AE narejena za lažje iskanje po modelu avta, da ti napravo da med predloge nakupov?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Danes dobim še tisti ploščati kabelček, da poskusim spraviti škatlico v predal.

Takole gre v predal:
kabel.png


Toporisic
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Danes zjutraj sem slišal pok v zadnjem delu avtomobila. Ker mi ni dalo miru sem v garaži malo pozibaval avto in ugotovil, da se zelo sliši pretakanje goriva. Ne vem če jo to normalno, ampak sem vseeno odprl pokrov goriva in opazil, da je cev zlezla notri in jo je možno premikat ven, noter, levo in desno. Ali je možno, da je počil kaki nosilec na rezervoarju? Sem naročen za jutri na servis. Pri naročilu mi je serviser rekel, da še ni slišal za kaj takega.
 
  • Wow
Reactions: NekdoK

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
124
25
28
verjetno notranji prekat. Rezervoarji imajo notri prekate, skozi katere se počasi preliva gorivo ravno zato, da ne pljuska in ga ne "razmetava". Tebi je zgleda počil in zdaj skupaj s cevjo tolče v rezervoarju.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ja možno, samo se tudi cev za tankanje premika. Kolikor vem je bila fiksna. Je možno, da je, ko je počil prekat od tresljaja potem še nosilec cevi počil?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Nisem bil nikdar pozoren na to. Potem je verjetno samo kaki nosilec počil ali za cev ali, pa rezervoar. Čep na cevi je skoraj celi notri v karoseriji.