Touran 5T predelava na LED

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Živjo,

Glede na to, da vprašanje, kako bo z Osram nightbraker LED me zanima, če ima kdo informacijo, kaj vse se potrebuje, da bi navadne luči zamenjal z LED? Bojda bi imel lahko full led, ker ima avto vso ostalo potrebno opremo.

Ali je dovolj takle komplet?


Je to plug and play varianta? Kolikor gleda, ima vsaka od teh luči že namontirane LED module?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne vem za Vag, na Psa so kar problemi s predelavo. Niti zice niti konektorji niso pravi, potem je pa se treba ustrezno kodirat luci (ce sploh je prisoten ustrezen racunalnik luci!). Ugibal bi, da ima Vag morda vse plugplay, skoraj gotovo pa bos rabil prekodiranje (Vcds...)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Živjo,

Glede na to, da vprašanje, kako bo z Osram nightbraker LED me zanima, če ima kdo informacijo, kaj vse se potrebuje, da bi navadne luči zamenjal z LED? Bojda bi imel lahko full led, ker ima avto vso ostalo potrebno opremo.

Ali je dovolj takle komplet?


Je to plug and play varianta? Kolikor gleda, ima vsaka od teh luči že namontirane LED module?

Gre za originalne LED luči. Sicer zelo sumljivo ugodna cena namreč kolikor sem preletel, tudi po slikah bi naj šlo za nove luči, komplet z vsemi elektronikami. Kakorkoli če ne gre za kak nateg dobra cena. Je pa to iz Litve. Kar se pa tiče nadgradnje, plug and play kar lepo pozabi. Prej bom rekel tako, tisti ki ti bo to spravil v red, online skodiral ter da bodo delovale brez beleženja napak mu da nobelovo nagrado. Glej da se ne zakolješ z nakupom in na koncu ugotoviš da pa rabiš še samo to, to in tisto da jih spraviš v pogon. To ni več xenon, tam je to šlo malenkost lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Gre za originalne LED luči. Sicer zelo sumljivo ugodna cena namreč kolikor sem preletel, tudi po slikah bi naj šlo za nove luči, komplet z vsemi elektronikami. Kakorkoli če ne gre za kak nateg dobra cena. Je pa to iz Litve. Kar se pa tiče nadgradnje, plug and play kar lepo pozabi. Prej bom rekel tako, tisti ki ti bo to spravil v red, online skodiral ter da bodo delovale brez beleženja napak mu da nobelovo nagrado. Glej da se ne zakolješ z nakupom in na koncu ugotoviš da pa rabiš še samo to, to in tisto da jih spraviš v pogon. To ni več xenon, tam je to šlo malenkost lažje.
Hvala za mnenje. Tudi sam očitno bom obsojen, da počakam na osram ali pa menjam avto...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sploh ne, idi do "strokovnjaka" ki ti bo predelavo izvedel pa vprašaš če je to že delal in naj ti da spisek materiala. Plug and play pa to ne bo šlo, žal.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Sem enako spraseval. Kup krmilnikov + kodiranje in na koncu nihce ne garantira, da bo zadeva dejansko delovala. Je bolj na lastno zeljo brez moznosti vracila €€€. Cene so pa krepke.

Preveril tudi pri pooblascencih in tudi tam sem prejel enake odgovore.

Tako, da razlicni viri + enaki odgovori = bo drzalo recimo.

Ce se pa kaj najde pa share....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113

to je to, še dongle za kodiranje je v paketu

o primernosti cene pa se jaz ne odločam :)

Nisem bral oglasa ampak sanjaj ti kodiranje doma. Ta LED modul 7PP941571AE se lahko kodira samo online preko VW. Je možnost da ti Kufatec da zraven osnovno predkorane module na kakšno drugo šasijo in je ta dongle samo za osnovne stvari za dokončat sicer pa ni opcije to rešit brez VW.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sem enako spraseval. Kup krmilnikov + kodiranje in na koncu nihce ne garantira, da bo zadeva dejansko delovala. Je bolj na lastno zeljo brez moznosti vracila €€€. Cene so pa krepke.

Preveril tudi pri pooblascencih in tudi tam sem prejel enake odgovore.

Tako, da razlicni viri + enaki odgovori = bo drzalo recimo.

Ce se pa kaj najde pa share....

Bo držalo, ni nobene garancije ker lahko gre mariskaj narobe, marsikaj se lahko tepe in ni rešitve. Sliši se smešno ampak ta generacija VW ima najbolj butast sistem za LED luči. Lažje vred spraviš novo S klaso. Problem je že v indeksaciji namreč kataloška številka LED modula ima indekse in indeksi ne pašejo križem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.818
113
Nisem bral oglasa ampak sanjaj ti kodiranje doma. Ta LED modul 7PP941571AE se lahko kodira samo online preko VW. Je možnost da ti Kufatec da zraven osnovno predkorane module na kakšno drugo šasijo in je ta dongle samo za osnovne stvari za dokončat sicer pa ni opcije to rešit brez VW.
Nimam pojma kako je vseskup rešeno in kaj je še treba dodatno delat. Več ali manj vse retrofite imajo rešene s temi dongli za kodiranje.

Je pa kufatec toliko znan, da verjamem, da če rečejo, da je to komplet za retrofitat je to komplet za retrofitat. Nikakor pa ne mislim, da je postopek za laika enostaven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun