Toplotna črpalka - odtaljevanje

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Imam toplotno črpalko Kronoterm zrak - voda staro 3 mesece. Zanima me če je to normalno da sedaj pri teh temperaturah poteka odtaljevanje tako pogosto. Včeraj, ko je bila jutranja temperatura 3 st. C je od 5 do 14 ure odtaljevanje potekalo 7x. Zjutraj kar na vsako uro. Jaz nimam izkušenj s tem.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Imam toplotno črpalko Kronoterm zrak - voda staro 3 mesece. Zanima me če je to normalno da sedaj pri teh temperaturah poteka odtaljevanje tako pogosto. Včeraj, ko je bila jutranja temperatura 3 st. C je od 5 do 14 ure odtaljevanje potekalo 7x. Zjutraj kar na vsako uro. Jaz nimam izkušenj s tem.

Trenutno je najslabše obdobje za toplotno črpalko - par stopinj nad nulo in 100 % zračna vlažnost (posebej če si kje v lj. močvirju).
Ko bo zunaj -5 °C bo veliko bolje.

Bo kdo povedal, kako se pa obnese njegova oh in sploh najboljša toplotna črpalka (Nibe, Daikin, .....).

Manj gledaš toplotno manj se sekiraš :). Nimam pojma kolikokrat mi je odmrznilo danes :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Sokol

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Trenutno je najslabše obdobje za toplotno črpalko - par stopinj nad nulo in 100 % zračna vlažnost (posebej če si kje v lj. močvirju).
Ko bo zunaj -5 °C bo veliko bolje.

Bo kdo povedal, kako se pa obnese njegova oh in sploh najboljša toplotna črpalka (Nibe, Daikin, .....).

Manj gledaš toplotno manj se sekiraš :). Nimam pojma kolikokrat mi je odmrznilo danes :).
Kako pa pri oh in sploh najbolši Nibe pogledaš, če dela odtaljevanje??
 

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
No pri nas je blo zanimivo.Toplotna se je odtajala.Sosed je videl paro ter poklical mati da se iz toplotne kadi.Kaj je naredila mati.
Panika toplotna se je vžgala ter varovalke vn vrgla.Kdaj je zvedla kje so varovalke od toplotne pa pojma nimam ker še za fid stikalo ne ve
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Imam toplotno črpalko Kronoterm zrak - voda staro 3 mesece. Zanima me če je to normalno da sedaj pri teh temperaturah poteka odtaljevanje tako pogosto. Včeraj, ko je bila jutranja temperatura 3 st. C je od 5 do 14 ure odtaljevanje potekalo 7x. Zjutraj kar na vsako uro. Jaz nimam izkušenj s tem.
Vazno da greje, ostalo se ne sekiraj.

Ok prvo leto bos se skakalmokoli nje potem pa pozabis nanjo.
Nasa bo to zimo obrnila 10 let delovanja...sploh vec ne pogledam ce dela, kaj dela..nic.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Bo kdo povedal, kako se pa obnese njegova oh in sploh najboljša toplotna črpalka (Nibe, Daikin, .....).

Nibe se bo malo manj pogosto odtaljevala (ali pa manj časa), ker ima večjo površino reber, drugače pa mimo fizike ne gre.

Tiste "klima" TČ pa bodo zelo pogosto laufale in po potrebi še vklapljala grelce.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bo kdo povedal, kako se pa obnese njegova oh in sploh najboljša toplotna črpalka (Nibe, Daikin, .....).

Daikin oh in sploh, hahaha šala dneva. Mislim da je Nibe svetlobna leta (tudi po ceni) pred vrhunsko marketinško zastopanim Daikinom. Sicer pa višjega ranga TČ (imena znamk le teh) večina od nas sploh ne pozna. Razni Daikini, Micubišiji, Panasonici, Tošibe, LG-ji, Viessmanni itd. en tak srednji razred, pač solidna zadeva za povprečnega uporabnika. Vse ostalo je konec koncev predrago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_ in darjan

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
jaz mam zdej TČ (zubadan 10kW) od junija naprej pa me zanima kolk mate kj porabe.
Hiša 145m2 šaleška regija, v oktobru skoz na 23stopinj C poraba + sanitarna voda (300l) 303kWh, v mesecu novembru nastavjena na 22stopinj C poraba 555kWh.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
jaz mam zdej TČ (zubadan 10kW) od junija naprej pa me zanima kolk mate kj porabe.
Hiša 145m2 šaleška regija, v oktobru skoz na 23stopinj C poraba + sanitarna voda (300l) 303kWh, v mesecu novembru nastavjena na 22stopinj C poraba 555kWh.
Brezvezno vprašanje, kakšno hišo imaš? Koliko izolacije (fasada)? Kje imaš talno? 1 štok? 2 štoka? A imaš ploščo izolirano? Koliko luftate? Kako imaš krivuljo nastavljeno... itd. itd.. skratka brezveze. 555Kwh se mi drugače zdi OK poraba. Jaz imam 8KW toplotno, ogrevam ene 170m2, komplet elektrike mi je v novembru požrlo 850kwh.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Pa pusti mu veselje, ker je še frišen, po kakem letu mu bo ravno za podatke....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj to sem hotel napisat pa mu nisem hotel ubiti veselja pri spremljanju "aplikacije".
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Daikin oh in sploh, hahaha šala dneva. Mislim da je Nibe svetlobna leta (tudi po ceni) pred vrhunsko marketinško zastopanim Daikinom. Sicer pa višjega ranga TČ (imena znamk le teh) večina od nas sploh ne pozna. Razni Daikini, Micubišiji, Panasonici, Tošibe, LG-ji, Viessmanni itd. en tak srednji razred, pač solidna zadeva za povprečnega uporabnika. Vse ostalo je konec koncev predrago.
Pa ti se fulll spoznaš na TČ. Dej ne bluzi....

Kja imajo potem nadpovprečni uporabniki vgrajeno?
Clima Veneto?