Toplice za rehabilitacijo - izkušnje?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kam ste kaj šli, kam ne bi šli več?

Nekak najbolj reklamirajo Zreče, ker je manj "bolnišnično" vse skupaj. Tudi Strunjan... Bi pa rabil kako izkušnjo iz prve roke.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Starejši sorodniki so zadnje 10+ let najraje hodili v Šmarješke.
So pa zihr preference 70+ starih malo drugačne, kot tvoje
grin1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Odvisno, kakšno rehabilitacijo hočeš, meni so pred tremi leti govorili, ko sem koleno štimal, da so za športne poškodbe najboljši ravno v Šmarjeških toplicah. In sem šel, so me toliko poštimali, da mi en štuk po stopnicah ni delal več težav. In nič bolnišničnega ni tam videti.

Za vse ostalo pa je sledil privat fizioterapevt, ta je pa potem naredil res red.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dobro, da me ne bodo ravno skup sestavili v 14 dnevih mi je jasno. Ampak bi za vsaj en teden še celo familijo s sabo vzel, sem bil itak že dovolj dolgo v bolnici, pa nebi, da zgleda kot v bolnici...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Za Laško lahko povem, da terapije preveč odstopajo med seboj, glede na to kdo jih izvaja. Eni (redki) so dobri, večina jih je tipa "samo da vreme podže". Se jim pa zdi čisto ok tako, sej je vendar "zastonj"... Tudi odnos je podobnega tipa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Strunjan......pred vhodom imaš lokalček.....najdeš kako družbico in si lahko tam dokler te ob 3AM varnostniki ne naženejo
grin1.gif


Plus miljon opcij za sprehod s familijo...portorož...piran......strunjan....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Aia pa lokalček 200m stran ob morju.....

Povsod drugje boš takle čas fasal depresijo....ker bo megla...mrzlo.....brat pa tv gledat pa tud ne morš 24/7
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Pa listek od parkinga daš na INFO pultu....mensezdi da upoštevajo prihod in odhod da ne boš plačeval
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Odvisno, kakšno rehabilitacijo hočeš, meni so pred tremi leti govorili, ko sem koleno štimal, da so za športne poškodbe najboljši ravno v Šmarjeških toplicah. In sem šel, so me toliko poštimali, da mi en štuk po stopnicah ni delal več težav. In nič bolnišničnega ni tam videti.

Za vse ostalo pa je sledil privat fizioterapevt, ta je pa potem naredil res red.
Se popolnoma strinjam. Po topicah sem bil precej pred dobrim desetletjem. Bil sem enkrat v dolenjskih in veckrat v smarjeskih. Smarjeske so specializirane za noge, dolenjske kak hrbet in ramena, radenci "srce", rogaska prebava....seveda pa bos tudi v smarjeskih dobil terapijo za srce in hrbet..... Ampak tam so imeli prav odsek" kolenckarji". Bilo pa je tudi kar nekaj ljudi po preziveti kapi oziroma operaciji na srcu.
Skratka: za bolj natancen odgovor napiši diagnozo katero bi rad zdravil
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Odvisno, kakšno rehabilitacijo hočeš, meni so pred tremi leti govorili, ko sem koleno štimal, da so za športne poškodbe najboljši ravno v Šmarjeških toplicah. In sem šel, so me toliko poštimali, da mi en štuk po stopnicah ni delal več težav. In nič bolnišničnega ni tam videti.

Za vse ostalo pa je sledil privat fizioterapevt, ta je pa potem naredil res red.
Se popolnoma strinjam. Po topicah sem bil precej pred dobrim desetletjem. Bil sem enkrat v dolenjskih in veckrat v smarjeskih. Smarjeske so specializirane za noge, dolenjske kak hrbet in ramena, radenci "srce", rogaska prebava....seveda pa bos tudi v smarjeskih dobil terapijo za srce in hrbet..... Ampak tam so imeli prav odsek" kolenckarji". Bilo pa je tudi kar nekaj ljudi po preziveti kapi oziroma operaciji na srcu.
Skratka: za bolj natancen odgovor napiši diagnozo katero bi rad zdravil
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Obujam staro temo....
Kakšne nove izkušnje z našimi zdravilišči? V roku enega meseca me čaka fizioterapija po operaciji hernije, nagibam se k Zdravilišču Strunjan ali pa mogoče Laško...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Jaz sem bil v Strunjanu....zdej boš mel tam lepe sprehode in lokalcke ob morju!

Laško je za peMzioniste....vsaj tako sem takrat slišal....bi se strinjal ker na morju je bil kar žur ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Februarja bil v Laškem.
Tudi zarafi "korone" nekega druzenja nisem opazil.
Mi pa recimo ni pripadala masaza stopal, kljub temu da sta bili polomljeni. Lahko sem "izbral" masazo hrbta, nog.....
Pac birokratski kretenizem al kako naj temu recem.
Hrana ok, "neomejeno", samopostrezno.
Mladih sportnic pa res ni veliko bilo.
Teh je bilo pred leti bistveno vec v smerjeskih.
Se pa bojim da ti mladih sportnic niti z e bajkom ne dohajas vec ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Kaj ti pripada, je verjetno zapisano v neki bukli ZZZS-ja. Moja žena je bila nekajkrat v Laškem in je bila zadovoljna. Zmeraj pa gre v toplice pripravljena, fiziatru predlaga, kaj bi imela, kako terapijo pa si doplača, da je tisti teden res nek napredek.
Kdor toplice rabi, verjetno ne išče tistih par dni toliko zabave, temveč kako bi najbolj učinkovito izboljšal svoje stanje. Težko rečem, če bo bolje v Laškem ali Strunjanu. Verjetno je bolj odvisno od tega, kaj bo človek znal izkoristiti.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Jaz sem bil 2x po 2 tedna v Šmarjeških zaradi strganih vezi na kolenih. Obakrat top; notri prišepal, ven odšel normalno. Vedno se tam tudi zrediš, ker redno ješ 3x na dan in fajn nažuraš s sotrpini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Jaz sem bil 2x po 2 tedna v Šmarjeških zaradi strganih vezi na kolenih. Obakrat top; notri prišepal, ven odšel normalno. Vedno se tam tudi zrediš, ker redno ješ 3x na dan in fajn nažuraš s sotrpini.
Ista zgodba v Dolenjskih, pa še hrana je za odtenek še boljša. Rehabilitacija je odlična v obeh toplicah - obvladajo posel.

Sotrpine pa itak najdeš povsod, saj poznate rek "iste ptice skupaj letajo" :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit in Kamele0N