Tomos - nekaj vprašanj

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Znalce bi prosil za pomoč pri zadovoljitvi firbca.

Najprej : kateri model je to ?

Glede na pokrov (?) na rezervoarju se mi zdi da ni streetmate - pa po bobnastih zavorh sodeč mora biti nekaj starejšega.




Drugo vprašanje : a so pritrditvene točke motorjev enake pri vseh modelih ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
Vpr2...

Ja...najbrz (nisem odprl slike) A35 masina...blok kjer pride motor na gestel je isti kot od A55...APN...A3.. ATX...BT
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Milsim da ni več dvoma, da je originalna targa.

http://www.tomosusa.com/pages/model/lx

Skoraj vsi modeli, ki so bili prodajani v USA so bili avtomatiki in pedali.
Pedala so bila nujna zaradi zakonodaje - da je bilo kolo s pomožnim motorjem.

Moped army slike ..
Mogoče imajo radi mopede; sam tolk grdih predelav že dolgo nisem videl
smile-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:

Pedala so bila nujna zaradi zakonodaje - da je bilo kolo s pomožnim motorjem.
S stališča zakonodaje je povsem vseeno, ali ima moped pedala, zaganjač/"kurbl" ali kakšno tretjo rešitev, pomembno je samo to, kakšno max hitrost dosega.

Primer je pony express puch ali tomos colibri (oba s pedali), ki gresta +25 kmh, tako da ne moreta biti v kategoriji koles s pomožnim motorjem.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Govorim o USA - v večini zveznih držav zahtevajo pedala, manj kot 50 ccm, no shifting, no clutch

Primer Ohio

"Motorized bicycle" means any vehicle having either two tandem wheels or one wheel on front and two wheels in the rear, that is capable of being pedaled and is equipped with a helper motor of not more than 50 cubic centimeters piston displacement which produces no more than one brake horsepower and is capable of propelling the vehicle at a speed of no greater than 20 miles per hour on a level surface.


 
Nazadnje urejeno:

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
2
18
Zg. Gorenjska
Tomos targa, redek je bil pri nas.

Drugače pa Kameleon ne vem če prav razumem.. apn, bt ni isto kot avtomatik (a3, a35, a5..) - niso luknje isto, ne boš dal mašine od mopedov na prestave na avtomatika brez predelav..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
jaz sem s tem mopedom delal izpit, takrat ga tudi prvič in zadnjič videl na cesti
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Tomos targa, redek je bil pri nas.

Drugače pa Kameleon ne vem če prav razumem.. apn, bt ni isto kot avtomatik (a3, a35, a5..) - niso luknje isto, ne boš dal mašine od mopedov na prestave na avtomatika brez predelav..

Sem skor 100% da sem doživel na frčiju že APN mašino.......en je mel isto na frčiju BT mašino....ampak za tistga nism šur ker je bil zelo predelan......BT vilce z diskom....oklep (plastike)......MF Power itd
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Šteli so bili drugačni pa si moral imeti pol fergazer drugače montiran.