Tomos Elektrika

Qoikon

Zelenc'
12. avg 2019
20
2
3
Pozdravljeni!

Stvar je taka. Iskra je, a moped ne vžge, če že vžge, vžge na klancu navzdol in gre cca. 10 km/h in grozno poka iz kapice svečke. Torej svečka prebija, ker pa imam brezplatinski vžig nevem, kako to popravit, da bo svečka spet vžgala bencin ob pravem času.

Lep pozdrav
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Ne glede na to, kako nastavis vzig, nesme pokat nikakor. Pri breplatnskih vzigih je obicajno sweetspot za predvzig nekje na sredini pomika. Za bolj natancno nastavitev bos rabu pa stroboskop.

Ti mas nekje drugje problem.Za zacetek menjaj svecko in vzigni kabel. Ce to ne pomaga, bi blo dobro pogledat, da imas ok navoje svecke na glavi in dobro tesnenje glave z clindrom. Vcasih se lahko pokanje slisi tudi iz tam.
Malo poslikaj celo zadevo, da vidimo, s cim mamo opravka.
 

Qoikon

Zelenc'
12. avg 2019
20
2
3
Svečkin navoj je ok, svečke imam 2 obe delata isto... Glede vzignega kabla, kako ga zamenjam, zunanja tuljava se nikjer ne odpre, da bi ga zamenjal... Pogledal bom še tesnila če so ok.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Vzdigni tist črn "pokrovček" ko gre kabel v tuljavo in odšravfaj kabel vn...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Če boš podiral vžig vzami prebijač(ali pa izvijač) ....in plato udari na 3h točkah tako da se bo poznal vtis malo na plati malo na bloku (nekje na robu plošče).....tako se ti potem ko boš sestavljal nazaj ne bo potrebno igrat z štelanjem predvžiga....bos samo ujel te 3 točke in gas!
 

Qoikon

Zelenc'
12. avg 2019
20
2
3
Popravil, nov kabel sem dal je star nekje prebijal, pa glava se je malo razsraufala, dela kot mora
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
izolacija kabla rada napoka (zob časa)...al pa "fajfa" na svečki pravtako...pa maš sranje....

Fajn da ti je ratalo!
 

Alter601

Zelenc'
30. mar 2019
7
0
1
Živjo,

Bom kar tukaj vprašal, rabil bi mojstra za Tomos a3.
In sicer za pomenjat bi imel elektriko. (kabli stikalo-luči-motor, kabel za svečko)
Na žalost mi je uspelo potrgati le-te.
Material imam že ves nabavljen, rabil bi samo nekoga da mi pomenja to, seveda proti plačilu.
Bi se zadeve lotil sam, vendar zaradi pomanjkanja znanja in primernega orodja zadevo raje prepustim nekomu ki se je s tem že ukvarjal.
Lokacija: Domžale s širšo okolico.
Hvala že v naprej.