Tiskalnik nalepk za izdelke za prodajo

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Sorodnica ima trgovinico in svoje izdelke, ki jih pakira v vrečke, na katere pa bi morala nalepiti še barvne nalepke. Trenutno jih naroča in drago plačuje.

Ali lahko svetujete kakšni tiskalniki pridejo v poštev za tak primer tiskanja, ker bi mesečno natisnila po 1000 nalepk, širine pa okoli 60x100mm (maksimalno pa do 75x130mm).
Izgled nalepke si bo sama pripravljala (logotip, besedilo), želi biti čim bolj neodvisna.

Ali se glede na količino splača vzeti že laserski barvni tiskalnik nalepk?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Kaj pa inkjet tiskalniki na flaške? Jaz imam recimo hp 530. Tam imaš zelo poceni izpis. Eno flaško barve imaš za (po njihovih navodilih) 8000 listov, cena ene barve je pa mislim da je pod 10 eur.
Drugače pa laser mislim da tudi ne bi bil slab.
Smo imeli pred leti v firmi zelo slabe izkušnje z enem od prvim cenejšim laserjem ampak verjamem da je sedaj že druga zgodba.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Verjetno bo tiskala na samolepilni material. Če ne bo uspela dobiti nalepk z ustrezno dimenzijo (Zweckform, Avery... - podjetja s pisarniško opremo), bi bil postopek sledeč.
Vseeno bo potrebovala eno tiskarno, ki bo papir razrezala in zasekala.
Samolepilni material se lahko kupi v polah (npr. 70x100cm, 500 pol oz. 1 zavoj), ki se jih razreže na format, ki ga prebavi tiskalnik. Verjetno si bo želela imeti posebno obliko nalepke, npr. z zaobljenimi robovi. V tem primeru je potrebno samolepilni material zasekat tako, da rezilni nož prebije samo zgornjo plast, spodnja - nosilna pa je nedotaknjena. Seveda nož stane, za vsako dimenzijo/obliko nalepke je potrebno drugo orodje.
Pri tiskanju je seveda potrebno vsebino centrirati na pozicijo izseka.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Recimo brother ql so namenski tiskalniki nalepk in obstajajo tudi v barvnih variantah. Za tiskanje ne uporabljajo barv ampak termično občutljiv papir.

Za uporabo dosti bolj enostavno kot rezanje pol.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Sorodnica ima trgovinico in svoje izdelke, ki jih pakira v vrečke, na katere pa bi morala nalepiti še barvne nalepke. Trenutno jih naroča in drago plačuje.

Ali lahko svetujete kakšni tiskalniki pridejo v poštev za tak primer tiskanja, ker bi mesečno natisnila po 1000 nalepk, širine pa okoli 60x100mm (maksimalno pa do 75x130mm).
Izgled nalepke si bo sama pripravljala (logotip, besedilo), želi biti čim bolj neodvisna.

Ali se glede na količino splača vzeti že laserski barvni tiskalnik nalepk?

Išči nekaj v tej smeri

1610692198473.png


Etikete so na roli. Imaš dve varianti, termotrasfer (na soncu potemni) ali pa tisk s folijo. Morda so danes tudi laserji?
Etikete oblikuješ po svoje s priloženim SW. Uporabljal tisklanike za tiskanje inventrarnih številk kakšnih 15 let nazaj.
Tiskalniki Zebra, brother...



EDIT.
Sorry. Šele sedaj videl, da iščeš barvni izpis...

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
To je 50 nalepk na dan.
Če je tipa Zveck (kupljena nalepka) ima recimo od 8 do 9 nalepk/list. Je 5 do 6 listov/dan.
Besedilo txt se z nalepko ne spreminja?
Tiskalnik - laser - 250€ in gor, toner 80€
Za posel?
Laser!!!:)
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Recimo brother ql so namenski tiskalniki nalepk in obstajajo tudi v barvnih variantah. Za tiskanje ne uporabljajo barv ampak termično občutljiv papir.

Za uporabo dosti bolj enostavno kot rezanje pol.
QL-580 imam sam, obstajajo bele, rumene, ter prozorne nalepke.Slednje so drage kot žefran.V namenskem programu imaš že predpriprave osnutkov.
 

Priponke

  • P-touch editor.png
    P-touch editor.png
    871,6 KB · Ogledi: 204

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kolikor sem enkrat gledal zweckform in awery nalepke niso ravno poceni. Tiste na A4 formatu.
Take zadeve kot vem se printajo na nalepke na roli.
Koliko pa stane taka zadeva pa nimam pojma.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
rola za moj brother ql je odvisno od velikosti in vrste nalepk od 4€ pri kitajcu do okrog 15€ za rolo najdražjih plastificiranih v Sloveniji

na roli je ponavadi 400 nalepk (mislim da 90mm dolžina) ali neskončen trak 30m

vse to velja za črnobeli tiskalnik za nalepke. barvne role so gotovo dražje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Sorodnica ima trgovinico in svoje izdelke, ki jih pakira v vrečke, na katere pa bi morala nalepiti še barvne nalepke. Trenutno jih naroča in drago plačuje.

Ali lahko svetujete kakšni tiskalniki pridejo v poštev za tak primer tiskanja, ker bi mesečno natisnila po 1000 nalepk, širine pa okoli 60x100mm (maksimalno pa do 75x130mm).
Izgled nalepke si bo sama pripravljala (logotip, besedilo), želi biti čim bolj neodvisna.

Ali se glede na količino splača vzeti že laserski barvni tiskalnik nalepk?

povej koliko placuje za nalepke, pa ti bom povedal ce je res drago...

kaksne so dimenzije nalepke in ali je laminirano? izrez je po obliki?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Razlok manjšega tiska: slab biznis, velika cena nalepk, korona, drugačen tisk informacije?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Tudi rola ni poceni pri majhni količini tiska (pod Jurja)
A lahko zvemo po kakšni ceni sedaj plačuje nalepke

Popravek, ker sem jo narobe razumel. Ona trenutno tiska samo na črnobelo Zebro in ima v uporabi črnobele nalepke, barvnih ji pa še nihče ne tiska - menda je našla nekoga, ki bi ji tiskal barvno za 0,10€ / nalepko, vseeno pa bi bila rada neodvisna, če bi se ji tudi cenovno izšlo.

Lahko bi tiskala na navaden inkjet printer na AVERY ZWECKFORM nalepke (ali kaj podobnega), če že lasersko ne bi šlo skozi, ali pa seveda na nalepke v rolah. Glavno, da obdrži dimenzije, ki sem jih napisal v prvem postu.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Če slučajno zadošča dvobarven tisk je opcija tudi termalni tiskalnik Brother QL-810W. Moj draga ga je uporabljala zdajle eno leto in je bila ful zadovoljna.
Papir/nalepke so poceni, sam odreže na željeno dolžino, dela tudi preko WIFI in ni treba da je PC blizu...

1611680740637.png



Ga pa prodajam, ker zaradi prehoda na software od pošte moja zdaj rabi A6 printer za nalepke...
Oglas: https://www.alter.si/tema/tiskalnik-nalepk-brother-ql-810w.2673512/