TIKI toplotne črpalke

Zdravo tovaršija z Alterja.

Kolega bo počasi nabavil TČ za gretje hiše+saitarne vode. Gledali smo tudi tikijeve zadevšne (ni ravno €€€ v izobilju).

tole https://www.tiki.si/resitve/ogrevalne-toplotne-crpalke/ogrevalne-toplotne-crpalke-compact/

Koliko je tu velenjsko-srbskega znanja, pameti in proizvodnje notri? Sploh ker so sedaj NIBE Group. Je to morda kupljen program (kak drugi manufaktor znotraj NIBEja, potem pa gor logotip od Tikija)? Kupljeno pri kakem drugem manufaktorju? je to okej izbira?

Ima kdo, kako ste kaj zadovoljni?

hvala in lep pozdrav
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Gorenje je celoten oddelek tiki prodalo že kakšne 2 leti (ali celo več) nazaj in nima nič več s tem podjetjem. Sedež firme je sedaj v Srbiji. Kakšna tehnologija je uporabljena noter težko rečem, ker žal teh informacij nimam vem pa, da so nekatera kovinska ohišja razvita in izdelana v Velenju v manjši privat firmi. Samo ohišje je narejeno precej robustno. Kako to vem? Ker ga sam izdelujem :).
 
Gorenje je celoten oddelek tiki prodalo že kakšne 2 leti (ali celo več) nazaj in nima nič več s tem podjetjem. Sedež firme je sedaj v Srbiji. Kakšna tehnologija je uporabljena noter težko rečem, ker žal teh informacij nimam vem pa, da so nekatera kovinska ohišja razvita in izdelana v Velenju v manjši privat firmi. Samo ohišje je narejeno precej robustno. Kako to vem? Ker ga sam izdelujem :).


uf maš pijačo v dobrem. Hvala za odgovor.Upam da bo še kdo kaj prispeval v to malho

še enkrat hvala in lep pozdrav
 
  • Všeč mi je
Reactions: ivi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Zdravo tovaršija z Alterja.

Kolega bo počasi nabavil TČ za gretje hiše+saitarne vode. Gledali smo tudi tikijeve zadevšne (ni ravno €€€ v izobilju).

tole https://www.tiki.si/resitve/ogrevalne-toplotne-crpalke/ogrevalne-toplotne-crpalke-compact/

Koliko je tu velenjsko-srbskega znanja, pameti in proizvodnje notri? Sploh ker so sedaj NIBE Group. Je to morda kupljen program (kak drugi manufaktor znotraj NIBEja, potem pa gor logotip od Tikija)? Kupljeno pri kakem drugem manufaktorju? je to okej izbira?

Ima kdo, kako ste kaj zadovoljni?

hvala in lep pozdrav

Eno vprašanje, zakaj hudiča bi kupil to toplotno črpalko? A je toliko cenejša od vseh ostalih ali zakaj za vraga bi jemal nek TIKI in ne ostalih preizkušenih zadev ki so na trgu in brez težav laufajo? Ciljaš na NIBE? Te vleče? Misliš da je notri komplet vse NIBE gori pa Velenjska blenda? Dvomim. Če je notri resnično NIBE potem samo kupit :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tudi če je kaj Gorenjskega notri, od kdaj pa so oni referenca za ogrevalno tehniko? :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Tiki je sedaj pod Nibe group, In tudi ni več Gorenje Tiki ampak samo TIKI.
 
Eno vprašanje, zakaj hudiča bi kupil to toplotno črpalko? A je toliko cenejša od vseh ostalih ali zakaj za vraga bi jemal nek TIKI in ne ostalih preizkušenih zadev ki so na trgu in brez težav laufajo? Ciljaš na NIBE? Te vleče? Misliš da je notri komplet vse NIBE gori pa Velenjska blenda? Dvomim. Če je notri resnično NIBE potem samo kupit :)

Glej stvar je taka. Kupuje se TČ nekje srednja zadeva tja do kakšnih 7 tisčakov. Pregledali smo cel kup proizvajalcev in ker je tiki šel pod nibe me zgolj informativno zanima kaj je notri. Zanimajo me tudi karakteristike in cene, saj smo tekom iskanja najdli nekatere brande , ki so pri nas slabše zastopani, v tujini pa imajo kar velik tržni delež, in so po karakteristikah, ter ceni primerljivi z nekaterimi ki se pri nas prodajajo kot oh in sploh. Dočir ti tadrugi pa so bolj kot ne na obrobju

Nisem rekel da bo tiki pri hiši me pa zanima kaj nudi in za koliko penezov mi to nudi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Koliko KW pa to kupuješ da je 7 tisočakov tak problem? Namreč za 7k dobiš že marsikaj v tem rangu?
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
634
211
43
V kleti imam 30 let staro sanitarno TČ Gorenje. Kapo dol....isto kupim takoj