Ti mene vidiš ali jaz tudi tebe ?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Sem imel eno tako šrek sekundo....

sem se peljal ob podobnem času kot smo zdaj.... vračam se domov po cesti, na kateri se dva avta morata potrudit, da se mimo peljeta ne da kdo zapelje iz bankine
cesta ravna, megla in tema.
nasproti pride avto. preklopim na kratke luči in se začnem umikat proti bankini. ker vidim da nič ne vidim mi začnejo alarmi v glavi piskat.
upočasnim še bolj kot bi ponavadi... in potem naenkrat iz nič pred mano pešec oblečen v črno brez kake koli kresničke.
bum po zavori in ustavm brez večjih težav.... ampak....
jebem mu jaz mater in vso ostalo ožje sorodstvo!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Jah žalostno je to. Ampak danes je vsak dr. vsega. Ko mu pa kaj rečeš si pa vse razen človek ne. kolesarji brez vseh odsevnikov, črno napravljeni, celo z otrokom zadaj sem ga srečal. Ma ni da ni.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Pri nizkih hitrostih bi moral ponoci na vecini avtov tukaj avto sam zavirati. Pedestrian detection pa te fore... drugace pa jeba. Osebno vedno vzamem lucko ali kresnicko za hojo v temi.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Kaj ne drži.. vse toyote imajo to serijsko že nekaj let. Renault pa tudi že se mi zdi...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
ne drži, kar si napisal, da ima to praktično vsak avto, kaj točno imaš v mislih? samodejno zaviranje ali opozorilo pred trkom ali pomoč pri zaviranju?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To, da ima avto samodejno zaviranje za pešce, še ne pomeni, da lahko voziš kot jebiveter, ravno tako, da pešec ne stori osnovne zadeve za zaščito sebe.
Tudi tehnologija žal zataji, sploh v situaciji opisani zgoraj. Precej teh sistemov namreč uporablja kamero in če ti nič ne vidiš, potem tudi kamera nič ne vidi. Ampak seveda za snowflake bo potem sistem kriv, ne njihova jebiveterska vožnja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
V teh letih se je nabralo nekaj situacij, kjer sem imel srečo, da nisem nikogar povozil. Nazadnje sem k sreči v temi in megli dovolj hitro zagledal očke od psa. Te so bile najbolj svetla točka. Potem pa še vrvico, psa in lastnika.
Osebno peš uporabljam odsevnike + lučko. Če si na trasi, ki je priljubljena med kolesarji, boš slej ko prej naletel na kolesarja s slabo lučko (ali brez) in te bo odnesel s ceste. Njega bo zaslepilo nasproti vozeče vozilo, šel bo povsem desno, da bo ziher pred avtom in me lahko zadene.
Na asistence, ki jih ima avto, se ne bi zanašal. Konec koncev tam večina proizvajalcev ne nudi nobenega jamstva, kaj bo asistenca preprečila. Je pripomoček, ampak če se kaj zgodi, je kriv voznik.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
To, da ima avto samodejno zaviranje za pešce, še ne pomeni, da lahko voziš kot jebiveter, ravno tako, da pešec ne stori osnovne zadeve za zaščito sebe.
Tudi tehnologija žal zataji, sploh v situaciji opisani zgoraj. Precej teh sistemov namreč uporablja kamero in če ti nič ne vidiš, potem tudi kamera nič ne vidi. Ampak seveda za snowflake bo potem sistem kriv, ne njihova jebiveterska vožnja.
Jasno, vedno je treba biti pazljiv. Tehnologija pa pomaga, kjer so možnosti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz za zmagovalca štejem kolesarja ki sem ga srečal na neosvetljeni cesti brez luči, odsevnikov, in to prvega januarja ob 11h zvečer v dežju. Še dobro da sem po sredini ceste peljal in sem ga zgrešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Zaznavanje kolesarjev in pescev podnevi in ponoci ter samodejno zaviranje.
Že v najboljših pogojih ti sistemi niso najbolj zanesljivi. V slabih (dež, sneg,..) so pa še bolj nezanesljivi.

Da se kdo zanaša na te sisteme je I....

Lahko te rešijo, lahko pa te zajebejo tud.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Že v najboljših pogojih ti sistemi niso najbolj zanesljivi. V slabih (dež, sneg,..) so pa še bolj nezanesljivi.

Da se kdo zanaša na te sisteme je I....

Lahko te rešijo, lahko pa te zajebejo tud.
Sem napisal, da se oziraš zgolj na te sisteme ali si malo sproti izmišljuješ pa domišljaš stvari? Jasno je, da je kljub tehnologiji potrebno biti previden - enako, kot če avto tega sistema ne bi imel.
Tehnologija pa bo sčasoma napredovala, tako kot vedno. V dobrih pogojih sistem deluje, tako tudi testirajo na Euro NCAP. Boljše kot nič, kajne?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
(2) Pešec, ki ponoči hodi zunaj naselja ali v neosvetljenem naselju, kjer ni pločnika ali pešpoti, po vozišču ali tik ob njem, mora nositi na vidnem mestu na strani, ki je obrnjena proti vozišču, svetilko, ki oddaja belo svetlobo, ki je vidna s sprednje in zadnje strani ali odsevni telovnik živo rumene ali oranžne barve z vdelanimi odsevnimi trakovi bele barve, ali odsevnik iz prvega odstavka 93. člena tega zakona.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek pešec, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
(5) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek organizator skupine pešcev, če skupina ni osvetljena, kot to določa tretji odstavek tega člena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova