Težka dilema

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
Torej stvar je takšna, da sem v težki dilemi. Namreč občasno potrebujem navigacijo, ne pa toliko, da bi kupil namensko napravo. Sicer imam SE p1i z Garmin XT, ki pa je bolj zastarela zadeva. Telefona še ne bom menjal, ker mi služi Ok.
Premišljujem o 7 palčni tablici z Androidom in bluetoothom, da bo lahko nanj vezal moj GPS od SE. Kaj menite je to dobra opcija?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če navigacijo potrebuješ zgolj občasno in hkrati ne misliš menjavat telefona, potem se ti po mojem ne splača zaradi tega kupovat tablice. Zakaj?

1. Gamin XT je za občasno uporabo povsem zanesljiva navigacija, seveda s predpostavko, da imaš kolikor toliko nove zemljevide.
2. Za Android tablice ni neke prvovrtstne navigacije, dokler ne bosta konkretnega koraka v tej smeri naredila Nav N Go (iGO) ali Garmin
3. Tablica se mi tudi na sploh ne zdi najbolj praktična rešitev za navigacijo v avtomobilu..

to je sicer samo moje mnenje, morda te pa vseeno nekdo podpre z dobrimi argumeni
smile-1.gif
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
A si nobeden ne upa ugovarjati našemu guruju a?
Saj imaš prav a je moj financ minister naveličan malega ekrana kot prvo kot drugo pa bi rada imela navigacijo za svojo uporabo ko gre na teren.
Tu pa se pojavi problem: financ minister hoče Garmina in noče slišati, da bi imela tablico ali pa varianta B (WayteQ).
Torej Garmina. Kaj predlagate z 5 palčnim ekranom?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ti je že vse povedal.

Imam Nokio E71 in na njej Garmina ter najnovejše karte. Če potrebujem navigacijo takoj pri roki, telefon brezhibno opravi svojo nalogo, tako kot "velika" navigacija.

Ko pa se kam resno zapeljem, pa vzamem namensko napravo.

Na Androidovi tablici (10" gps vgrajen) sem preizkusil kar nekaj navigacij, vendar je ne moreš uporabljati v avtu, je zadeva prevelika.

Če rabiš namensko navigacijo potem jo lahko dobiš že za 100 EUR in imaš mir in seveda ne rabiš 5" zaslona.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Bravo!
Nuvi 40 je v redni prodaji brez popusta 100 EUR z DDV, ti boš pa na Bolhi kupil za 120EUR?
stupid-1.gif

Pa še to ni vreden!
frown-1.gif

Popotnik: Slaba stran nuvija 40 je,da ima zelo slabo kakovost JCV slike in zelo zelo malo funkcij.
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.822
2.569
113
jst sem pokazal kakšen je... tisto pa že pogooglaš kje dobiš ugodno
bonk.gif
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
...ker tako kot so z 40 mimo vžgali ne vem če so že s katerim drugim nuvijem.

kako pa? čist tako me zanima, ker sem bil tik pred nakupom, ko ga je merkator imel v akciji za 80€ z 20% off kuponom, pa sem zamudil - računam, da se bo ta akcija ponovila.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

A se ne izbriše/prepiše sam kot pri ostalih modelih, ko doseže 10.000točk?

Po moje bi znal povsem normalno nadomestiti npr. model 205, ki tudi nima "nobenih" funkcij
smile-1.gif