Težave z modrostnikom, ki ga ni več

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
A mi zna kdo razložiti kaj bi to bila revizija izklesa modrostnega zoba
17758-icon_confused.gif
Lani konec junija so mi delali izkles modrosnika spodaj desno. Potem se je pojavil zaplet z vnetjem, ki so ga sanirali in nisem imel več problemov. Danes sem ponovno fasal vnetje v predelu, kjer je bil prej modrostnik in sem šel urgentno na stomatološko kliniko.Tam mi je zdravnik rekel, da se je zadeva zagnojila in da bo potrebna revizija. A je to slučajno ponovno "štemanje čeljusti" ? Dobil sem trak, uro za v ponedeljek, da me bodo poslikali, in amoksiklav.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ja, žal je to točno to. Znova odpret in pogledat, kaj so "pozabili" noter.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

No idea... verjetno bodo po RTG sliki ocenili. Če je vnetje preblizu kosti, dvomim, da bodo tvegali s čakanjem.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Teli javni zobarji so mrcvarniki...jaz ko sem hodil k privat zobarju, me ni nikoli nič bolelo, prav tako mama, ko je dala 4000 evrov za zobe (jah ona ni usekana na avte, kot večina k raje si kupjo avto, kot zrihta kak zob v ustih).
Pri privat zobarju sem menjal plombe, dobil kak nov zob (kri je scala, kot da bi imel glavno žilo v ustih), nič me ni bolel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tvoja mama če bi bila đajiæ bi mela zlate zobe! Vsaj 4.
 
Nazadnje uredil moderator:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Glej šalabajzarji so tako v javnem kot v zasebnem zdravstvu. Jaz nimam nobenih pritožb čez dohtarje na sotomatološki kliniki, kakšna medicinska sestra pa zna bit precej tečna, ker misli, da je šef, če kliče paciente v ambulanto ali pa naroča paciente. Na stomatološki kliniki v LJ so mi tudi izpulili zgornja modrostnika, kjer nisem imel nobenih problemov, zdravniki prijazni. Prvega so mi pulili, še isti dan ko sem prišel na prvi pregled.

Zaenkrat samo upam, da bo tale moja revizija izklesa čim manj boleča in da ne bo prišlo do kakega vnetja po posegu, kot je bili to pri izklesu. Pa upam, da niso preveč pozabili notri. Danes so mi menjali trakec pa malo je boljše. Bomo vidli kaj bodo rekli jutri, ko grem na pregled in rentgen. Danes mi je dohtar rekel, da to ni normalno.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Govorimo o izklesih zob, tega privatniki ne počnejo, ne znajo in/ali si ne upajo. Za moje pojme so ti kirurgi majstri, ipak je to nekaj čisto drugega kot pa plombo zrihtat.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
No danes sem izvedel več. Glede na ortopan, kaže, da niso nič pozabili noter. Ko sem sam gledal ortopan v čakalnici, sem opazil bolj svetlo liso na vrhu dlesni, tam kjer je bil modrostnik. Dohtar je rekel, da bomo nekaj časa menjali trakce. Pa malo me je tresel s štromom in probaval zadnji zob poleg modrostnika (sedmico). Zaenkrat kaže, da je bolj slabo živa. Upam, da bo mojstrom na stomatološki kliniki uspelo sčistiti ognojek in da bo bula na čeljusti izginila. Zanimivo je, da me nič ne boli, razen, ko se mi zaradi kakega giba koža na obrazu bolj nategne, pa odpiranje ust je še vedno problem.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Danes sem izvedel mal več. Na ortopanu je dohtar našel paradontalni žep ob sedmici. Zdaj me čaka revizija v predelu modrostnika. In pa morda endodontsko zdravljenje sedmice, če je sedmica avitalna. A mi lahko kdo razloži kaj pomeni ta "kletvica"?