Težave z ISDN linijo

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Že lep čas imam težave z eno ISDN linijo in sicer od kar se je kupilo nov modem. Ker na inštalacijskem cdju ni bilo priloženih driverjev za winxp, mi jih je priskrbel trgovec. Je pa računalnik jamral že med inštalacijo driverjev, da le-ti niso kompatibilni z winxp znakom. In zdej za vsako, ko se povežem, vrže ven tist memory bumping blue screen in zruši računalnik. Zadevo smo odnesli na servis, ki je nekaj pošlihtal, prišel je tudi poba s telekoma in zamenjal tisto belo škatlo in nekaj časa je bil mir. Potem pa se je spet začelo kdaj in kdaj med surfanjem, nato čedalje bolj pogosto, zdaj se računalnik ruši takoj, ko se povežem. Kot zanimivost naj povem, da tudi telefonska slušalka zelo hrešči in je klicanje zelo otežkočeno.

Najboljše bi bilo verjetno skinit to linijo in it na adsl ali kaj predlagate, da bi se še naredilo? Računalnik in modem sta se potem še enkrat nesla na servis, pa niso ugotovili ničesar narobe.

Se komu sanja kaj bi lahko bilo? Prejšnja leta ni bilo nikoli nobenih problemov z linijo, pri sosedih pa recimo hudi.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kaksen modem imas - ISDN ?
Smrdi mi po slabih spojih na liniji
frown-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ma nek mini vigor. Sem mislil, kakšna bomba bo, ko ga tako oglašujejo, da je v velikosti cigaretne škatlice, pa je zgleda en škart. Čeprav je bila pa podpora prodajalca zato zelo korektna!
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Ce ti tudi z odklopljenim modemom nagaja telefon je velika verjetnost napaka na liniji.
Preveri malo kablovje do NT vmesnika (bela skatla),ce je kje kaj povito z izolir trakom,...
Drugace zopet prijavi na telekom,da ti telefon nagaja
wink-1.gif