težave s slikami

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no, za resnim naslovom se skriva malo manj resna tema o zadevi, ki me trenutno muči. In sicer. S trimesečnih počitnic v braziliji imam en kup slik-res jih je ogromno, ker sem že jst posnela kr neki cd-jev, pa še trije frendi zraven...ko si finančno malce opomorem, bi rada nekatere slike (recimo enih 200) tudi razvit, ker bi bilo res škoda pustit to vse na cd-jih, pa še rada vzamem album v roke. Problem pa se je pojavil pri uzbiri slik. Namesto, da bi delala en izbor, mi je praktično vsaka druga slika tako všeč, da se kar ne morem odločit. Moj plan je nekako takle: najprej bo prvi izbor, nato drugi...nato bom pa že resno premislila, če ne bi malo povečala limita slik
evil.gif


Kako pa vi kej rešujete te težave? Se mi zdi, da odkar imam digitalca, da toliko več slikam...a nič dejansko ne razvijem, kar je škoda. A redno razvijate slike ali le občasno oz. nikoli?


heh, še ena štorija v zvezi z razvijanjem slik: moj fotr nekaj let nazaj kupi digitalca, tako da bo lahko slikal, kar bo hotel in potem tudi razvil, kar bo hotel. No, mislim, da izbora ni naredil še niti enkrat-da kar vseh nekaj sto slik (kolikor jih pač pride na kartico) razvit
hysterical-1.gif
 

punchara

Pripravnik
20. jul 2007
55
0
6
Ne dolgo nazaj sem recimo da tudi jaz imela podoben primer kot ga imaš ti, samo da so bile slike iz polno drugačnih dogodkov. Tako da sem najprej naredila izbor, nato še enega in nato še prečekirala ene 5x vse skupaj in dodala/zbrisala še kakšno fotko. Pa se mi je vseeno zgodilo, da potem ko sem jih dobila v roke, da so bile kakšne skoraj čisto enake različnifotografinaistemdogodku.press. Dala sem jih pa razviti cca. 300. Sedaj ko sem te stvari popucala za nazaj, se bom pa probala potruditi, da si jih bom dokaj redno dajala razvijati
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz zase ne dajem razvijati slik, no mogoče sem jih ene par dala, ampak le toliko, da sem jih dala nekaj v okvir. Mora pa biti res ''nekaj'', da dajem razvijat slike zase.

Kar pa ostalo dajem razvijat je pa za druge v družini, za spomin. Ponavadi jih mami hoče, da jih nekaj razvijem zanjo. Zame je pa čisto dovol, če si jih pogledam na računalniku.

Odkar slike shranjujem na računalniku/cd-jih, jih včkrat pogledam, kot pa da se spravim v roke vzet albume.
 
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123

Odkar slike shranjujem na računalniku/cd-jih, jih včkrat pogledam, kot pa da se spravim v roke vzet albume.

[/QUOTE]

se popolnoma strinjam s tebojLPWWY
cheer.gif
 

mare

Zelenc'
14. avg 2007
13
0
1
Čeprav je digitalna doba v špici, je še vedno fajn pogledati slike tudi na papirju. Na papirju je vidna kvaliteta fotke.Navsezadnje so cene v studiih preko neta tako nizke, da jih razviješ 200-300, pa ni finančne krize.

Kaj pa če disk crkne, al pa dvd-ji spraskani? Saj zadeve se lahko rešijo, ne pa vedno. Potem pa bye bye slikice.
Letno razvijem okoli 400-500 slik, lahko tudi več. To je najožji izbor. Poslikam pa tudi preko 5000 posnetkov z namenom, da niso samo navadni snapshoti.

Za raznorazna potovanja pa imaš danes fotoknjige, kjer preko neta vse urediš, domov pa dobiš knjigo s platnicami, lep izgled, design, notri pa svoje slike. Fajn zadeva.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz si bom definitivno dal razviti svoj prvi koncert, pa vseh tistih par sto slik, katere imam kar v mapi Izjemne. če bi dal vse razvijat, bi pa po 2 mesecih prišlo 5000 slik, od katerih res lahko rečem, da je kakšnih 3000 dobrih.
grin1.gif


samo bo treba en dan vse na DVD(je) zmetat, nesti v Mixi, počakat kak teden, da vse naredijo (
grin1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
jaz si bom definitivno dal razviti svoj prvi koncert, pa vseh tistih par sto slik, katere imam kar v mapi Izjemne. če bi dal vse razvijat, bi pa po 2 mesecih prišlo 5000 slik, od katerih res lahko rečem, da je kakšnih 3000 dobrih.
grin1.gif


samo bo treba en dan vse na DVD(je) zmetat, nesti v Mixi, počakat kak teden, da vse naredijo (
grin1.gif

1. pravilo: naredi kopije
2. pravilo: naredi še 3 dodatne kopije 1 kopije
3. pravilo: 1 x na 1 leto naredi nove 3 kopije in stare 3 zabriši stran
4. pravilo: glej prvo pravilo
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ej, včasih jih je presneto velik dobrih oz. ti nekaj pomenijo, te spomnejo na dogajanje. Recimo z nami na potovanju je bil tut en frend, ki zlo rad slika in ko je nas bejbe slikal, je vedno naredil 4-5 posnetkov, pač v različnih pozah (vsakršno namigovanje na obscenost zavračam
evil.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Tut jaz imam že veliko CD-jev s slikami, ki so se mi nabrali v zadnjih treh letih. En izbor sem že delala, zdej počas sledi drugi in tretji, potem pa razvijanje.
Meni slike na CD-jih niso tiste prave, rada primem album v roke in podoživljem dogodke.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jaz sem poslikal s svojim digitalcom recimo nekih 8000 fotk, ampak sem jih do sedaj dal razvit mogoč 100-200, pa še to jih je samo nekaj ostalo pri meni. Preprosto mi ni ideja zapravljat za slike in jih dajat v albume, ker nikoli ne moreš razvit vsega, kar bi želel pokazat prijatelju, mami,... tako da slike vedno kažem na računalu, včasih kar kot slideshow na tvju
grin1.gif

Imam pa kopije ja... vsako leto pečem dvdje plus imam vse na dveh do treh diskih, tako da upam da sem zihr
crazy1.gif


lp
Peter
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Skopiraj vse slike v en folder in pojdi skozi njih z enim programom, ki omogoca lahko brisanje slik kar iz njega (torej ne da v enem programu gledas in potem hodis v windowse in tam zbrises sliko ti ni vsec in spet nazaj v program...)

Brisi vsako, ki ni cisto ok (ni v fokusu, je razmazana,..).Brisi vsako, ki je podobna kaksni prejsni, ki si jo pustila. Z digitalcem navadno naredis 2,3 mogoce tudi 10 posnetkov iste zadeve. Kdo bo gledal na papirju neko steno slikano 10x z razlicnimi nastavitvami? Ce si to zeli, imas slike se na dvdju in si jih tam pogleda.

Po prvem preletu bi morala zbrisat vec kot polovico slik. Potem se pa lotis finega izbiranja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
slike so dandanes tako poceni da je popolnoma vseeno če jh daš razviti 500 - jih pa naredi kak super ožji izbor 50-ih da ko dobiš obiske da jih ne posiljuješ in utrujaš z enormnimi količinami slik...ker mene ima da bi pobegnil v takih primerih..(podobno kot nekaj urni posnetki porok..kjer nikogar ne poznaš, te niti ne zanima...gledati pa 'moraš').