Težave s pekačem

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Imam problem z cd/dvd pekačem na laptopu hp nx6325 (nek pioneerjev pekač). Cd začne normalno pečt, pride do 100%, nato pa (v Nerotu) napiše Device not available, could not perform end of Disc-at-once. Nato se cd nonstop vrti, ven ga pa lahko dobim le, če v tisto mini luknjico porinem tanko žičko (torej zasilno). Ko to naredim, mi pogona sploh ne najde več, dokler ne resetiram kompa. Cd je nekako zapečen, ampak ko ga dam v radio, najprej par sekund škripa, nato pa je pri vseh pesmih zadnjih nekaj sekund komada prestavljenih na začetek naslednjega komada.

Me je pekač zapustu, al se ga da še rešit?
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Je dma vključen? oz. na kaj je dma nastiman? naj nebi bil na PIO mode.

Probov z manjšo hitrostjo ?

Posodobil firmware za pekač?

lahko probaš še z Ashampoo Burning Studio (free), (sicer dvomim da bo pomagalo)

Mogoce bi poskusil še z kaksno drugo verzijo Nerota, pa več kot pol stvari lahko ne inštaliraš, kot npr, inCD itd ..

Kaj ti sploh piše v log fileu? včasih je bil log file nerohistory.txt, najdeš ga tam kjer je nero inštaliran > program files

btw preden pošiljaš log, zbriši serijsko nekje pri vrhu
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Za preprosto peko se mi še najbolje obnese infrarecorder, poskusi najprej s tem. Imam pa enak laptop z enakim pekačem in sem zamenjal kar nekaj softvera.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Nisem nič spreminjal, prej je z Nerotom vse normalno pekel. Tuki je log.

Edit: Zdj sm zapekel en iso in ni blo problemov, očitno ga hebejo samo audio cd-ji. Tut z nižjo hitrostjo ni šlo.
 

Priponke

  • 729083-Log.txt
    22,2 KB · Ogledi: 240
Nazadnje urejeno:

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Dma na pionerju je off, posledica počasno branje in pisanje.

Gres control panel > system > hardware > device manager > z desnim gumbom klikneš na pekač in daš uninstall

Restartaš pc in naj bi ti winblows sam poiskov "nov" hardware in tudi nastavil na dma mode

-----------------

Druga opcija

Gres control panel > system > hardware > device manager > poiščeš IDE ata/atapi controllers ter klikneš da se zadeva razširi.

Potem z desnim gumbom miške klikneš na channel kjer je pekač povezan in daš properties > advanced settings

če je v curent transfer mode slučajno naštimano na PIO only, daš na DMA if avaliable

----------------

Lahko poskusiš posodobit ASPI driver
za win xp se rabi
WINDOWS\SYSTEM\WINASPI.DLL
WINDOWS\SYSTEM\WOWPOST.EXE
WINDOWS\SYSTEM32\WNASPI32.DLL
WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ASPI32.SYS

"http://download.adaptec.com/software_pc/aspi/aspichk.exe"(ti pove stanje in verzijo driverjov)

Na homepage od nerota se da dobit njihove ASPI driverje

Načeloma mal preskenej za kašne viruse prej, (lahko na VIRUSTOTAL strani)

Sicer je malo morje različnih verzij tega driverja


Nevem, za probat je
smile-1.gif


LP


P.S.

Defragment diska(hard drive) je priporočljivo

včasih možno tudi da pekaču ne pašejo cd-ji oz- dvd-ji

kot že omenjeno v prejšnem postu lahko posodobiš še firmware za pekač, najdeš na proizvajalčevi strani
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Vsi channeli majo nastavljen na: DMA if available.

ASPI check mi vrne vse N/A, spodi pa: One or more components have been replaced with older versions of software.

Ko sem hotel inštalirat nerotov ASPI, me je vprašal, če datoteko wnaspi32.dll iz leta 2007 zamenja z enako iz leta 2000 (Tega jasno nisem naredu).

Firmwarea od pioneer pekača pa ne morem updejtat, vsaj na hp forumih piše, da ne gre (kao pioneer ne dovoli)

frown-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Firmware se da apdejtat. Jaz sem ga apdejtal z novejšim, odklenjenim za vse regije. Mislim pa, da pri dma-ju nima nobene veze.
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
"http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=51356" (zgleda kot zadnji firmware, not sure, zna bit rizično updatat firmware, zadeva se dejansko zapiše na oz. v pekač, sicer osebno nisem še imel problemov updateat firmweare za pekač)


"http://soft.softoogle.com/ap/nero-aspi-driver-get-1774.shtml"(wnaspi32.dll verzija 2.0.1.74 zloada iz ftp://ftp6.nero.com)
stvar gre v windows\system32\ prej narediš kopijo datoteke, ki jo nameravaš prepisat


btw Že probov defragat trdi disk? se zgodi da pomaga, sicer long shoot

Možnost je tudi pregledat vse priključke in pin connctorje, samo če praviš da je stvar prej normalno delala mogoče to nima smisla


Smiselno pa je uporabit še drug software za pečenje, še prej pa cd(mislim zgoščenko, hehe zgoščenka funny name) od drugega proizvajalca, ker je splošno znano da vsi cd/dvd-ji ne sedejo vsakemu pekaču
Če si prej pekel na istem sistemu z drugimi cd-ji in je delal, potem je kar dobra možnost da so krive sedajšne cd-jke

Najbolj me moti izklopljen dma, kot piše v logu:
CdRomPeripheral : PIONEER DVDRW DVR-K16 atapi Port 3 ID 0 DMA: Off

Možno da so bv biosu kakšne nastavitve za dma, se splača pogledat


Sicer pa probaj še uninstall za pekač u device manager pa rebootej, itak ti bo windows takoj spet najdu zadevo, no damage done here)

kar bi se dejansko tudi dalo naredit je system recovery na takrat ko je zadeva delala, samo prej bi šel raje skozi vse ostale korake, to bi bila mogoče ena zadnja "bilka" (osebno se mi sploh zdi system recovery imet vklopljen neumno, pač moje mnenje)

Mogoče res zadnje
tongue-1.gif
da bi šel odpirat pekač pogledal če se glava pekača lahko premika prosto. Disc information za cd je namreč na inner track, za dvd na outside track. Najprej zrihtej da bo dma: on, probej druge cd-je, in drug programčk za peko, defragej hdd, naredi uninstall za pekač in rebootej, prepiši wnaspi32.dll, updatej firmware


jaz bi se zadeve lotil tako, ni pa rečeno da bi kaj rešil :p

P.S.

inštalirej ide driver iz hp-jeve strani
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Firmware updataj, če je na voljo za tvoj laptop. Sem preveril , pa ga ni.

Če imaš čas, si skopiraj kaki linux na USB ključ, ga zaženi, in od tam posnami kaki audio CD (za vsak slučaj prej v Windows spremeni glasbo v WAV format, ker včasih linux nima zraven podporo za MP3).
Alternativno lahko instaliraš (in po uporabi deinstaliraš) WUBI (instalira ti Ubuntu 9.04). Samo ta ubuntu 9.04 je precej klimav. Če boš to naredil, po zagonu najprej daj posodobitve (update, v Administration meniju, bo pa verjetno kar sam ponudil).