Težava s pošiljanjem smsa

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Kot je napisano že v naslovu imam težavo poslat sms in to samo eni osebi. Oseba me ni blokirala, ker smo skupaj pregledali oba telefona. Jaz sem na A1 on na Telemahu. Ta oseba meni lahko pošlje sms jaz mu ga nazaj ne morem. Klic je mogoč v obe smeri. Nekaj časa piše pošiljam, potem pa napiše: smsa ni mogoče poslat: napaka 28. Kaj to pomeni napaka 28?
Ta težava je samo z eno osebo, enim stikom, z vsemi ostali vsaj kar sem jim zadnje čase pošiljal ni bilo težav. Pregledala sva vse nastavitve in ne najdeva nikjer ničesar kar naj bi bilo narobe. Šel sem tudi v nastavitve aplikacije za sporočila pobrisal pomnilnik-isto telefon parkrat resetiran - ugasnjen prižgan pa vedno isto? Res da si s to osebo ne pošiljava velikokrat sporočila toda zadnje sporočilo je bilo poslano tam cca pol leta nazaj potem pa si do včeraj nisva dopisovala. Bil pa sem en mesec nazaj v tujini in mi je sumljivo, da to ni kaj povezano?
Prosim za kakšen nasvet.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Poizkusi SIM kartico dati v drug telefon, da vidiš, ali je težava s tvojo napravo, ali pa z omrežjem. Ali je številka, na katero pošiljaš, prenešena z drugega operaterja?

Če tudi v drugi napravi ne deluje, prijavi napako operaterju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sky

severjug

Zelenc'
3. sep 2007
21
0
1
Kot je napisano že v naslovu imam težavo poslat sms in to samo eni osebi. Oseba me ni blokirala, ker smo skupaj pregledali oba telefona. Jaz sem na A1 on na Telemahu. Ta oseba meni lahko pošlje sms jaz mu ga nazaj ne morem. Klic je mogoč v obe smeri. Nekaj časa piše pošiljam, potem pa napiše: smsa ni mogoče poslat: napaka 28. Kaj to pomeni napaka 28?
Ta težava je samo z eno osebo, enim stikom, z vsemi ostali vsaj kar sem jim zadnje čase pošiljal ni bilo težav. Pregledala sva vse nastavitve in ne najdeva nikjer ničesar kar naj bi bilo narobe. Šel sem tudi v nastavitve aplikacije za sporočila pobrisal pomnilnik-isto telefon parkrat resetiran - ugasnjen prižgan pa vedno isto? Res da si s to osebo ne pošiljava velikokrat sporočila toda zadnje sporočilo je bilo poslano tam cca pol leta nazaj potem pa si do včeraj nisva dopisovala. Bil pa sem en mesec nazaj v tujini in mi je sumljivo, da to ni kaj povezano?
Prosim za kakšen nasvet.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Kako pa imaš shranjeno njegovo številko? Imaš v formatu +386….?
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Kot že rečeno operater je A1. V priloženem linku piše, da se s to napako soočajo le naročniki Tele2? To je neka ruska stran! Kaj ima to veze z A1?
Številka SMS centra v telefonu je pravilna. Če ne bi bila verjetno ne bi pošiljalo še komu drugemu ne pa samo eni osebi.
Številke so naročniške tako da ni mogoče da ne bi bilo dovolj sredstev, kot pa že rečeno potem ne bi pošiljalo drugim stikom.
Oba telefona sta androida Huawei na Samsung.
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Kot je napisano že v naslovu imam težavo poslat sms in to samo eni osebi. Oseba me ni blokirala, ker smo skupaj pregledali oba telefona. Jaz sem na A1 on na Telemahu. Ta oseba meni lahko pošlje sms jaz mu ga nazaj ne morem. Klic je mogoč v obe smeri. Nekaj časa piše pošiljam, potem pa napiše: smsa ni mogoče poslat: napaka 28. Kaj to pomeni napaka 28?
Ta težava je samo z eno osebo, enim stikom, z vsemi ostali vsaj kar sem jim zadnje čase pošiljal ni bilo težav. Pregledala sva vse nastavitve in ne najdeva nikjer ničesar kar naj bi bilo narobe. Šel sem tudi v nastavitve aplikacije za sporočila pobrisal pomnilnik-isto telefon parkrat resetiran - ugasnjen prižgan pa vedno isto? Res da si s to osebo ne pošiljava velikokrat sporočila toda zadnje sporočilo je bilo poslano tam cca pol leta nazaj potem pa si do včeraj nisva dopisovala. Bil pa sem en mesec nazaj v tujini in mi je sumljivo, da to ni kaj povezano?
Prosim za kakšen nasvet.
a) izbriši stik in ročno vpiši telefonsko naslovnika (samo 041...., brez mednarodnega dela)

b) preveri še z drugi aparatom,

c) sicer je edinia varianta, da se obrneš na tehnično pomoč svojega operaterja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sky

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Daj preveri, da te ni on po pomoti blokiral.
Sva preverila, ni nikjer nobeden blokiran. Ne vem, če ne bo nobenega predloga več bom poklical na A1 podporo. Sem mislil, da je imel kdo podoben primer.
Edino ko pridemo skupaj in dobim še en telefon, kot je predlagal erikson da dam simko v drug telefon.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Verjetno je problem pri SMSC centru.
Katero aplikacjio (verzija) uporabljaš in kateri verzijo androida?