Test letnih gum sezona 2020

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še vedno trdim da je vse kar ni oranžno ali rdeče, več kot dobro.
Če kupuje folk samo še Conti in Goodyear... ko voli nek izvoli
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
sava je vrgla dol pirelli, bridgestone? haha
pa nexen.

ker smeh je tole
Bridgestone Potenza S001 je v mokrem za posrat in njena ocena za v mokrem to potrjuje. Jo imam na MX5 in je v ovinke prava drsalnica. Pravilno, da je tam nekje v drugi polovici.
Pirelli je pa očitno zelo dobra v mokrem in dežju, vendar je, izgleda, poraba in obraba, velika.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma kaki smeh, UHP2 je vrhunska guma, prav tako najmanj hrupna (vsaj v moji dimenziji). Vozimo UHP2 že nekaj let na raznih avtomobilih, vsi izredno zadovoljni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ma kaki smeh, UHP2 je vrhunska guma, prav tako najmanj hrupna (vsaj v moji dimenziji). Vozimo UHP2 že nekaj let na raznih avtomobilih, vsi izredno zadovoljni.
Seveda, top guma, po dežju sploh.
Jaz sem na Touranzi T005 in po testu očitno nisem čisto nič sfalil. Na tistih 10 EUR razlike po gumi, se pa samo nasmejim.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Še povejte koliko sezon naredite z njo. Prvo in drugo sezono je vsaka ok, če se le izogneš spodnji polovici (glede na ceno).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Se strinjam, zato se jaz Michelinkam izogibam, so že velikokrat drugo sezono za v smeti.
Sem dobil rabljen avto s pet let starimi Michelinkami z dovolj profila, to je bilo zabave na mokrem :).
Če ne bi tega vedel in pričakoval, bi šel avto samo še do kleparja. :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Sava UHP2 je top guma, ne glede na to koliko km zdrži.

Jaz sem sicer letos samo za probati naročil danes Nexen Nfera SU4, če pa se bo obnesla vsaj tako dobro kot Sava UHP2, jo bom obdržal, je top guma, lahko rečem, da boljša od Conti-ja premium contact.

Čeprav oče pa ima sport contact in je tudi super zadovoljen, samo drugih skoraj ne more probati, ker so čudne dimenzije za BMW-ja in pridejo v poštev samo premium znamke v kombinaciji z xdrive pogonom.

Meni praktično nobena guma ne zdrži več kot 8-9 mesecev (8-10kkm) in mi je brezveze dajati ne vem koliko več € za kao premium znake (sem to počel včasih)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Seveda, top guma, po dežju sploh.
Jaz sem na Touranzi T005 in po testu očitno nisem čisto nič sfalil. Na tistih 10 EUR razlike po gumi, se pa samo nasmejim.
Spet bebca igraš? Guma je vrhunska, tudi po dežju se odlično obnaša v moji dimenziji 255/19, je pa narejena v Nemčiji kar je tudi pomembno pri UHP2. Osebno sem se zanjo odločil zaradi dveh zadev in sicer ker so mi jo vsi svetovali ter predvsem zato ker je najbolj tiha in mehka. Razlika cca. 65-70€ po gumi (med Conti, GY, Michelin). 2 sezoni rabljene, odlično odlične, za letos so še, kako bodo pa javim. Sicer pa nevem zakaj pametuješ če gume ne poznaš in je nisi preizkusil? Ti si bolj google/test mojster a ne? :bonk::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Spet bebca igraš? Guma je vrhunska, tudi po dežju se odlično obnaša v moji dimenziji 255/19, je pa narejena v Nemčiji kar je tudi pomembno pri UHP2. Osebno sem se zanjo odločil zaradi dveh zadev in sicer ker so mi jo vsi svetovali ter predvsem zato ker je najbolj tiha in mehka. Razlika cca. 65-70€ po gumi (med Conti, GY, Michelin). 2 sezoni rabljene, odlično odlične, za letos so še, kako bodo pa javim. Sicer pa nevem zakaj pametuješ če gume ne poznaš in je nisi preizkusil? Ti si bolj google/test mojster a ne? :bonk::bonk:
Ja, google mojster sem, ker raje verjamem OEAMTC testu, kot AvtoFun-u in njegovim izkušnjam. Bee, beep.
Meni praktično nobena guma ne zdrži več kot 8-9 mesecev (8-10kkm) in mi je brezveze dajati ne vem koliko več € za kao premium znake (sem to počel včasih)
8-10kkm? Kaj pa delaš z njimi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sava UHP2 je top guma, ne glede na to koliko km zdrži.

Jaz sem sicer letos samo za probati naročil danes Nexen Nfera SU4, če pa se bo obnesla vsaj tako dobro kot Sava UHP2, jo bom obdržal, je top guma, lahko rečem, da boljša od Conti-ja premium contact.

Tudi od Michelina Primacy 3 je bistveno boljša po mokrem, sploh 2 sezono je Michelin že kar hudo bogi na mokrem. Prej sem imel od vedno letne in zimske Michelin, sedaj pa sem tudi pri zimskih prešaltal na Conti. Na letnih bom zaenkrat ostal UHP2.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Probaj in vidi, kaj ti naj rečemo, tukaj gori itak vsi lažemo in jih kupujemo zato ker nimamo :)

PS:. Pri UHP2 bi naj bilo pomembno da so Nemške/Fracoske in ne Slovenske/Poljske. Menda!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Fukjena renojevska dimenzija in so do nedavnega ble gume drage. Na zimskih super zadovoljen recimo z Kumho, letne morem pa kupit pa ne vem kaj? Vidim pa da se je dimenzija nekoliko pocenila. Sport contact 120 EUR, UHP2 70 EUR? Hm, verjetn bom ker savo ubodu, pa kar bo, pa bo. Drugače sem bil pred leti z Savo vedno zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Fukjena renojevska dimenzija in so do nedavnega ble gume drage. Na zimskih super zadovoljen recimo z Kumho, letne morem pa kupit pa ne vem kaj? Vidim pa da se je dimenzija nekoliko pocenila. Sport contact 120 EUR, UHP2 70 EUR? Hm, verjetn bom ker savo ubodu, pa kar bo, pa bo. Drugače sem bil pred leti z Savo vedno zadovoljen.
Sem vozil že vsesorte gum, Conti zmaga . Sava je bla vedno tko tko. Pol so pa na službenga nataknil Hankook. Ni slabo, tud po testih so takoj za premium. Evo ti, slabš ko Sava ne more bit.