Termostatska kartuša za kopalniško armaturo

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
94
16
8
Imam ene 15 let staro termostatsko armaturo Hansgrohe. Zadnje čase ne doseže več temperature za vročo vodo, max do 40 stopinj. Bojler da od sebe precej več ...

Sklepam, da je kartuša okvarjena. Kje sploh pogledat, kateri model armature imam, a je to kje označeno?
Tudi na kartuši sami ne najdem ničesar ... nobene oznake. Kako in kje iskati za nadomestno kartušo?

Morda bi jo moral samo očistiti, ker imamo zelo trdo vodo, ampak hudiča z domačim orodjem ne razdrem ...

img8166.jpg

img8167.jpg
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Pri nas je pomagalo, da smo vsake toliko časa mal razmigali gumb za temperaturo vroče-hladno-vroče-hladno ob odprti vodi. Ne vem pa če bo to delalo, če se je že preveč zasvinjalo.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Imam ene 15 let staro termostatsko armaturo Hansgrohe. Zadnje čase ne doseže več temperature za vročo vodo, max do 40 stopinj. Bojler da od sebe precej več ...

Sklepam, da je kartuša okvarjena. Kje sploh pogledat, kateri model armature imam, a je to kje označeno?
Tudi na kartuši sami ne najdem ničesar ... nobene oznake. Kako in kje iskati za nadomestno kartušo?

Morda bi jo moral samo očistiti, ker imamo zelo trdo vodo, ampak hudiča z domačim orodjem ne razdrem ...

img8166.jpg

img8167.jpg
servis te edino reši ali pa nova
deli so pa dragi tak da misli raje na novo
sem hansino nesel na popravili pa me je skoraj tolko prišlo kot da bi novo kupil -ker jih poznam mi je dal 50% rabat da se mi je nekak izšlo
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Imam ene 15 let staro termostatsko armaturo Hansgrohe. Zadnje čase ne doseže več temperature za vročo vodo, max do 40 stopinj. Bojler da od sebe precej več ...

Sklepam, da je kartuša okvarjena. Kje sploh pogledat, kateri model armature imam, a je to kje označeno?
Tudi na kartuši sami ne najdem ničesar ... nobene oznake. Kako in kje iskati za nadomestno kartušo?

Morda bi jo moral samo očistiti, ker imamo zelo trdo vodo, ampak hudiča z domačim orodjem ne razdrem ...

img8166.jpg

img8167.jpg
Najdi model po slikah na netu, na njihovi strani, dobijo se sigurno vsi deli. Generalno pa te termostatske pa trda voda je no go...., v bodoče raje klasično mešalno armaturo. Sicer pa pri nas ima Hansgrohe servis in prodajo delov Žunič tel 041 333 389 stanuje Pšata pri Ljubljani, sem že nabavljal dele tam, res pa preverite z njim ali se splača popravljati !
 

stariata

Pripravnik
12. jul 2010
55
1
8
tako je, tudi jaz sem pri njemu že kupil tesnila za hansgrohe, komplet treh za kuhinjsko pipo tip fokus okoli 8€ pred štirimi leti.