Tenerife vs. Fuertaventura

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Zanimata me ta dva otoka, natančneje mesti Corralejo in El Medano.

Zanima me, kje je bolj primerno za mlade odrasle, torej da je dovolj dogajanja, da so lokali kul, da je dovolj življenja ipd.

Če bi primerjali za živeti, kje bi bili raje? Gledam obdobje 6-12 mesecev, tako da delam research, ampak tam še nisem bil.

Hvala za mnenja!

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kot rečeno, El Medano ali Corralejo, druga bolj ali manj ne pride v poštev.

LP,
PIC
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Konkretno Corralejo...

Ker so bila omenjena letala - včasih je malce glasno, ker približno nad Corralejom oz. malce vzhodno letala pričenjajo pristanek na sosednjem Lanzarotu. Drugače je Corralejo dokaj prijetno kanarsko mesto. Sicer strogo iz turističnega vidika gledano je nezanimivo - slaba izhodiščna točka za preostanek Fuerte (vendar odlično izhodišče za izlete na Lanzarote, kamor prideš s trajektom), se pa kakšen kilometer iz mesta proti jugu že začnejo sipine. Če pa gledamo iz poslovnega vidika, pa bi Corralejo postavil na drugo mesto za Puerto del Rosario (ki pa je mimogrede res glasno, kar se tiče letal). Trgovin je v Corraleju dosti.

El Medana pa ne poznam, tako da ne morem sodit.

Če imaš še kakšna konkretna vprašanja, pa samo reci.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Če imaš na izbiro Tenerife in Fuerteventuro, je za premisliti tudi kakšno podnebje ti bolj ustreza. Fuerteventura in Lanzarote imata namreč precej suho podnebje in razmeroma malo vegetacije. V Corraleju je dosti surferjev in podobnega, tako da mislim da je kar nekaj življenja.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
v El Medanu konstatno kar močno piha, če nisi surfer ti ne bi priporočal.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:
v El Medanu konstatno kar močno piha, če nisi surfer ti ne bi priporočal.

Vem, točno to rabim.

LP

Če ti je to bistvo potem OK. Drugače se je meni El Medano pri samem vstopu v mesto zdel zelo lepo urejeno, ampak potem pa sem videl, da je mesto zelo zelo mirno. Na trenutek smo dobili občutek, kot da je mesto mrtvo. Letališče je malce stran, letala so tam pri poletanju nekje na 600 metrih, meni ni bilo moteče.

Ne vem zakaj greš na Tenerife in kaj točno tam želiš, vendar jaz osebno bi bil "doma" Puerto De La Cruze ali pa Los Gigantes. Playa Americas je zelo zelo lepa, samo tudi precej zasoljeno je vse skupaj.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Puerto De La Cruze - precej bolj oblačen in malenkost hladnejši del kot je jug otoka Tenerife

El medano je pa po svoje res raj za ljubitelje vetra, mesto pa je katastrofa.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Na Tenerifih še nisem bil zato lahko podam edino za Furte mnenje.

Da bi Corralejo bilo zelo živo mesto jest nisem dobil tega občutka, prej kontra. Par lokalov in to je to. Se pa pozna da je nehal voziti za 1€ air berlin se mi zdi in od zakrat je upad drastičen. ok še vedno se dogaja ampak to je bolj kot ne žalost..saj meni osebno..večinoma angleži..je pa res da vsak si sam predstavlja živo nočno življenje..
cheer.gif
 

PPoce

Zelenc'
10. dec 2011
15
0
1
Ravno prišel iz obeh otokov (stanoval zraven Playa de las Americas (Tenerifi) in Correlejo (Fuerta)).
Za Medano v bistvu ne rabiš avta ker imaš plažo v peš dosegu. Correlejo precej bolj simpatičen (tudi Fuerta kot celota), imaš eno malo plažo v mestu za noge namočit. Za sport rabiš iti z avtom (cca 2 km na jug ali proti Cotillo). V glavnem piha povsod iz vzhoda. Če iščeš kajtanje/surf potem v vsakem primeru Fuerta. Za surfanje imaš hude lokacije južno od Cotilla (makadam cesta) ali med Cotillo in Correlejo (tudi makadam) na severu. Za plavanje/sončenje je slab km severno od Cotillo super peščena plaža v mirnem zalivu z dragim barom zraven
Sicer se jaz ne ukvarjamn z vodnimi športu a na Fuerti verjetno lahko najdeš v vsakem vetru-vremenu OK lokacijo (ker so plaže na severu, vzhodu in zahodu) in s tem dobre razmere, na Tenerifih si omejen na Medano oz. na vzhodne plaže. Grand playa (juzno od Correlejo) je del narodnega parka in tam lahko pričakuješ na izi sceno še daleč v prihodnjost.
LD
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik PPoce pravi:
Ravno prišel iz obeh otokov (stanoval zraven Playa de las Americas (Tenerifi) in Correlejo (Fuerta)).
Za Medano v bistvu ne rabiš avta ker imaš plažo v peš dosegu. Correlejo precej bolj simpatičen (tudi Fuerta kot celota), imaš eno malo plažo v mestu za noge namočit. Za sport rabiš iti z avtom (cca 2 km na jug ali proti Cotillo). V glavnem piha povsod iz vzhoda. Če iščeš kajtanje/surf potem v vsakem primeru Fuerta. Za surfanje imaš hude lokacije južno od Cotilla (makadam cesta) ali med Cotillo in Correlejo (tudi makadam) na severu. Za plavanje/sončenje je slab km severno od Cotillo super peščena plaža v mirnem zalivu z dragim barom zraven
Sicer se jaz ne ukvarjamn z vodnimi športu a na Fuerti verjetno lahko najdeš v vsakem vetru-vremenu OK lokacijo (ker so plaže na severu, vzhodu in zahodu) in s tem dobre razmere, na Tenerifih si omejen na Medano oz. na vzhodne plaže. Grand playa (juzno od Correlejo) je del narodnega parka in tam lahko pričakuješ na izi sceno še daleč v prihodnjost.
LD

Hvala za info!

Vidiš, pa ravno zato mi El Medano bolj diši, ker bi rad do plaže s kite opremo porabil 2 minutki, ne diši mi avto, glede na to, da bom tam kakšno leto, me pa tudi ne moti, če res vsak dan ne nažiga veter.

LP,
PIC
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Če boš brez avta bo opcija edino flag beach ostalo se je potrebno vse voziti. http://www.flagbeach.com/

To je zraven Coralehota in tukaj bi ti prišel kolo v poštev, ker za peš hoditi tudi ni tako blizu. Je sicer lokacija super, čeprav ko pade voda je dokaj zajebano ven priti ker so same skale spodaj in tudi potrebno gledati kje voziš glede na gladino morja. Veter je side shore, kar načeloma je tko tko..ok ne more te odnesti ven edino malo nižje prideš v primeru da ne hodiš zelo ven...čop, valovi..za voziti je tko tko...


Cotilijo je kar daleč in tam za voziti je tko tko..dve laguni, ostalo pozabi..vse ostalo je potem opcija edino na odprto, ampak tam ni nikjer nobenega da bi te rešil v primeru da se kaj zalomi. Spet čop, edino v lagunah je flat ampak tam pridejo učiti španci turiste in te lepo sterajo ven
10.gif


Sotavento..sicer kar daleč in opcija edino avto, dokaj nemški del turistov, za voziti je pa tko. Piha side oziroma skoz že off. Imaš sicer reševalce ampak je potrebno plačati, kajti tam če ne znaš greš lahko hitro proti Maroku...Je pa top laguna ko se napolni, če najdem slike ti pošljem kakšno..